• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    DALIBOR: bylo by dobré vědět typ filmu, co to bylo...
    barva/čb?
    jestli je to kazeta, tak to máš super8?(tam je etiketa s druhem filmu)..
    pokud je to proces, který se dneska normálně dělá, tak to můžeš poslat třeba do německa http://www.wittner-kinotechnik.de/katalog/04_filmm/filmentw.php
    na E6.
    pokud je to něco, co už se dneska nedělá (nějaké agfa A40 procesy nebo Orwo, nebo cojávím), tak ještě v UK existuje lab, který by to moh umět.

    jo a jestli to je super 8 kazeta, tak to, jestli je celá natočená, poznáš podle nápisu "exposed" v okýnku pro průjezd filmu.. tímto by měl každý film končit.
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    FISHEYE_100: a to je na 5 let, nebo jako navazujici mag. studium?
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    ahoj, nasel jsem 20 let starou nevyvolanou kazetu s 8mm filmem.. [nejsem si stoprocentne jist] .. kazdopadne nevite pls kde se jeste tohle da vyvolat? mel by to byt ytraceny material meho detstvi, tak mi na tom docela zalezi..kdyztak diky
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    Restaurování filmu

    Centrum audiovizuálních studií ve spolupráci s Národním filmovým archivem ve školním roce 2010/2011 otevře specializaci magisterského studia zaměřenou na restaurování filmu. Studium v sobě zahrne teoretické i praktické znalosti z restaurování. Výsledkem magisterského studia bude rekonstrukce vybraného filmového materiálu nebo teoretická studie z oblasti filmového restaurátorství.

    http://cas.famu.cz/page.php?page=36
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MARDOU: zni to hezky co pises, myslel sem to tak ze aspon co vim tak este nedavno byla možnost vyvolat 8mm skrzeva Fomu v hradci, jakoze zanyst film na Jungmanovo namesti do fomy oni poslou a za tyden vyzvednout, na Jungmanaku to zavreli a presunuli se do pasaze teta kousek vedle tusim mezi jungman str. a frantiskanskou zahradou.
    Nebo je lze film rovnou zanyst panu Pokornymu.
    MARDOU
    MARDOU --- ---
    FUJI_ITA: Pan Pokorny je FOMA, dnes je taky jediny v republice, kdo to oficialne dela... ja planuju zkusit metodu hrnce se spagetama, zalezi samozrejme jaky narok mas na vysledek
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    The Super8 Reversal Lab Netherlands offers a service for super8 film processing and duplication. The aim of the Lab is to encourage people to shoot more on super8 film, and to make super8 more affordable, attainable and popular among filmmakers, artists, amateurs and students. It wants to reach this goal by collecting all possible techniques and knowledge about super8 and mainly by using it. By doing so the Lab contributes to keep super8 alive in the Netherlands and beyond

    http://www.super8.nl/english/e_index.htm
    http://www.super8.nl/english/e_frame_price_proces.htm
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HYPNOGEN: video supr
    JCK: ja se toho ucastnil spis produkcne ale na miste to resila celkem zkuseny jedinci ktery bach nijak nepodcenoval ovsem je mozny ze problem byl v necem takovym jakoze to tam rvaly jinym smerem
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    Pan pokornej je supr... mně nikdy nezklamal... ale absolventak bych u nej asi nevolal :)

    //ten tank chce grif...


    STILL_PRIMITIVE: ziju v praze... myslim že k tanku chybí vyvaděci hadička...
    JCK
    JCK --- ---
    FUJI_ITA: neni to nejak naopak? ten film se tam totiz nerve jako 35tka do malyho tanku, ale namotava se od stredu, takze to neni challenge ale vlastne uplna zívačka.
    co se tyce pana Pokornyho tak vetsi prase neznam.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    FUJI_ITA: podle toho co ukazal pan HYPNOGEN to nevypadá tak slozite ... a kdyz ne tak aspon bude nejvic toho nejlepsiho :) . dekuju!
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    FUJI_ITA: já si to zkusil 2x na světle s nějakým cvičným (pokaženým) filmem a pak napoprvé naostro potmě a úspěch.

    mé dík patří Leoši Stehlíkovi, který mi to vysvětlil.. původně slovně (textem), což jsem moc nepochopil.. ale pak hodil ukázkové video na youtube a podle toho to myslím zmákne i šimpanz
    http://www.youtube.com/watch?v=JlZEUw1SJv4
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Hele delali sme na tohle tema letos workshop s deckama a prijeli na to tu umelci z prahy, Ve finale to byl dobrej punk protoze pokud nemas skolu kapsaru od karlova mostu nebo ses Kvai-čen-cain šaolinskej tak pochybuju že se ti zadaří zavést film do tanku, možná se zkus spojit s panem Pokorným (nejlepsi vyvolavac kdyz nechces posilat do Fomy) 222726891 naproti od akropole, slyšel sem že na to ma nakej DiY zlepsovak. Problem je v tom ze princip je uplne stejnej jako u kinofilmu v absolutni tme music rulicku navinout do tanku ale tady nam logicky prichazi velkej chalange protoze kdyz delas fotky tak ma film cca metrapul dylku a uups 35mm šířku. Všichni co sme to kdy dělali víme oč de, ale představ si tam strkat 16mm širokej pás co je dlouhej 10m no nakonec sme tank ocesali na max film nervali dovnitr a vyvolali a vysledek byl rekneme vice nez 75% regulerniho obrazu 10%ruzne poskozenyho (cili cast co mame nejradsi) 5% klasicka tma co dostanes i od Pokornych :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    HYPNOGEN: bohužel smradlavej Pražák :(
    MUTATOY: Super! pokud jsi z Prahy nebo okolí :) ... zatím to nehoří
    JCK: u Pazdery číhám už dýl no ale nic, na aukru mi utek, byl snad za 2000 a já blbrc si řikal že je to moc na Ebay taky klidně za 3000,- - úděs :(
    děkuju všem!!
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    STILL_PRIMITIVE: tank mam a pučim... ale chce to zručnost...
    MUTATOY
    MUTATOY --- ---
    FUJI_ITA: Ok ale to jsme furt jen dva :)
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: klidně půjčím, pokud jsi z Ovy
    JCK
    JCK --- ---
    STILL_PRIMITIVE: dlouhy tejdny u pazdery a na aukru/ebay.. casem se postesti... dal se objednat novej, ted si nepamatuju kde, ale stejne to bylo drahy.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    FISHEYE_100: já vim že tydle lomácký to třeba tak maj, každopádně ho potřebuju mít doma :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam