• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    FISHEYE_100: kolik ji potrebujes? a pro jaky proces?
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    JCK: bohuzel, belici lazen se tak snadno v drogerce poridit neda...
    JCK
    JCK --- ---
    SPACIRIUS:
    mluvil jsem o inverzi, negativ u osmicky vlastne nechapu, ale ten postup taky jde diy cestou...

    jednodussi protoze e-6 je s inverzni lazni (tzn. jenom 2 vyvojky + bleachfix) a za 30 minut jdes od toho, kdyz ten s cb filmem teprv s lampickou provadi reexpozici, pak jde podruhy volat, bělit a mrazi ho v zadech aby si pak nesmyl moc studenou vodou emulzi...

    teplota a chemie je dana procesem (20° cb, 38°barva)
    , vsechna chemie pro zacatek se da koupit v setu (foma inversní kit pro cb nebo tetenal e-6 kit pro barvu), kdyz ti to zacne lízt do peněz poohlídneš se po laboratorních váhách, gumovejch rukavicích a nějaký ty kyselině... třeba merci.cz. ale v okresních městech prej existujou drogerky kde se dá nakoupit normální chemie, v praze tohle bohužel vytlačili supr kosmetický přípravky...

    pro další studium třeba apug, ale hlavně:
    http://www.temnakomora.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1674&postdays=0&postorder=asc&start=200
    jakože i další články z tohohle nepostradatelnýho webu...
    SPACIRIUS
    SPACIRIUS --- ---
    JCK: "vyvolani doma je 2-3 eura, barva jednodussi, ale drazsi."

    Negativ nebo inverze?
    Jednodussi?
    A co teplota?
    A vlastni chemie? Kde je sezenu?
    Diky
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    JCK: díky moc
    JCK
    JCK --- ---
    EZOUN: tak odpoved je jednoznacna, jestli ti nejde o publicistiku nebo o velky celky krajiny, jdi do super osmicky.
    nikam to neprodas, ale bude to par zajimavejch minut vzpominek, za ktery budes vzdycky rad. na 8ce totiz vypada dobre i obycejnej zaber ulice, nepocitaje v to zvuk promitacky, neostrost, fleky atd....
    co se tyce penez, tak kameru poridis kolem petikila, lepsi do litru.
    jdi po super osmicce, at uz ds8 (16mm film, co otocis po natoceni, po vyvolani rozriznes) nebo super 8, kazetovej system, kterej ma vyhodu v modernejsich kamerach s plynulym zoomem, auto-expozici, obcas i zvukem....
    film te vyjde cca 5-15 euro / 3 minuty. jde o to jestli chces barvu, cb, jestli kupujes civky nebo metraz a nasekas si to do civek...
    vyvolani doma je 2-3 eura, barva jednodussi, ale drazsi. u cb se dostanes na 20 korun za civku (20m = 3min), kdyz si kupujes svoji chemii...
    volani v labu je kolem 10e barva i cb.
    promitacka litr.
    jednoducha telecine pro prevod do digitalu 2200.-(od konrada)
    zhruba tak....
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    ahoj,
    přemýšlim o koupi kamery resp. natočení videa nejen na dovolený a uvažuju o 8mm. Byl bych rád kdyby mě někdo vyved z omylu nebo naopak přesvědčil jít do toho...
    Počítám, že kamera neni zase tak velká zátěž finanční viz např. tohle, horší to asi bude s filmama a ještě horší asi s vyvoláním, co?

    budu rád za rady resp. tipy co koupit (nej by bylo přímo typ a nebo rovnou link na to co je pro začátečníka nej tedy poměr cena/výkon s ohledem na náklady s tim spojený)
    EXX
    EXX --- ---
    sry za spamík. [ OFFERINGNABÍZÍM: 8mm kamera REVUE a příslušenství / Praha / 900 CZK ] prodavam 8mm kameru, tak kdyby někdo sháněl
    XL1
    XL1 --- ---
    potrebuju pujcit na zitrek 16mm kameru. ma nekdo k dispozici?
    WICAKI
    WICAKI --- ---
    RED_KOMUSO: zajdi si do studia famu v klimentský, tam se toho válej kilometry.
    RED_KOMUSO
    RED_KOMUSO --- ---
    Ahoj, nevíte kde bych mohl získat, či levně pořídit již vyvolaný materiál (klidně odřezky a zbytky), nejlépe 16mm. Díky moc.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JCK: ja vim :) ja na tyhle hd shity tocim desne nerad, kdyz uz tak alespon digibeta, xdcam atp.
    JCK
    JCK --- ---
    LADINEK: jo, jinak teda co se tyce auditka, tak ses fakt mimo...
    JCK
    JCK --- ---
    LADINEK: fungovat by to melo, pres ten kabel to samo proleze, jestli je kabel ok. mel jsem ji parkrat na jerabu... k vyzkouseni ovsem ted nenabidnu, doba pokrocila.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Vim, ze tohle neni moc digit auditko, ale zkusim se zeptat: Nemate nekdo nahodou v praze kameru Sony Z1 ( http://www.videokamery.cz/obrazky/1-z1-B.jpg ) ?? Jedna se o to, ze mame na tuhle vec tocit a ma bejt jeste na jerabu a my ted resime jak ji dalkove ovladat (zoom, rec) Koupil jsem nejakej palec od sony asi za 6 litru ( http://www.elviapro.cz/default.aspx?server=1§ion=101&shopcat=175&etShopCat=175&shopitem=2324&etShopItem=1 ) , ale ma jen 1m kabel a me zajima jestli to proloze pres 10m prodluzku (LANC).

    Chtel bych si to jen nekde zkusit jestli to bude fungovat abych se pak na place nedostal nekam kam nechci :D
    AGNESK
    AGNESK --- ---
    Nemáte, prosím, někdo na půjčení promítačku na 16mm film? Jen do konce týdne. Jsem z Prahy..diky.
    DALIBOR
    DALIBOR --- ---
    Díky!!
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    JCK
    JCK --- ---
    HYPNOGEN: sorry za tu botu ut/up, cetl jsem to kdysi v rychlosti, a pak to stejne machal v e6. Jo, mel jsem na mysli inverzi UT15, nemoh jsem najit krabicku :).
    Jak jsem psal, e6 ten film vyvolalo s mirnym zkroucenim. Vzhledem k vysledkum bych doporucil prevolavat, bylo tam min informaci nez melo... taky nevim jestli barevnej posun je zpusobenej starim nebo procesem, osobne jsem ale tocil na dosti prosly inverzni 16ky, ktery nechám volat v originalnich agfa procesech a barvy sedí, tak na tom něco bude.
    Co se tyce tech sazi, tak ty se fakt davaj jenom na ecn2, na ty positivni a intermediatni materialy asi ne, nevidim vyznam. Musel bych kouknout do skript...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    FISHEYE_100: jasne.. barevny pozitivni = inverzni = dia
    pokud mu to tam udelaji za 500, tak je to fklidu a neni co resit

    JCK: verim, ze u E6 se da podobne jako u C41 snizit teplota a prodlouzit casy..
    chemicke slozeni Orwo vyvojek neni zadne tajmemstvi a vyskytovalo s ve spouste ceskoslovenske literatury.. problem je sehnat barvotvornou vyvolavaci latku T22 (T32).. a kdyz pisu problem, tak myslim opravdu velky problem.

    Btw. na tom fotopruvodci je predpis pro Orwo UP15 a ne Orwochrom UT15 !!!!!!
    UP15 je cernobila inverze a my ted resime barvu.

    jo a s tou antihalackou ... nevidim rozdil v principu beleni mezi E6 a C41, takze pokud jsi volal UT15 (a ne UP15, jak pises... coz by teoreticky taky mohla E6 vyvolat (jeji FD zrejme)), tak by ti ta antihalacka taky ty roztoky zasrala (a to mozna uz i to FD).. rekl bych, ze to pak staci jen prefiltrovat, ale stejne si myslim, ze se to netyka Orwa, ale nejakych jinych filmu, ktere jsou urcene pro proces ECN2, ECP2D nebo neco takoveho.. to jsou materialy pro profi "filmovani" s uhlikovou antihalackou, kdezto Orwochrome/Orwocolor byly normalni "fotograficke" filmy, ktere podle me tohle vubec nemaji.

    Ale mozna se pletu, kdyztak me nekdo opravte. Nestudoval jsem zadnou filmarinu nebo tak..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam