• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem

    tenhle klub by se měl snažit vzkřísit půvaby projekce filmu na kotoučích. Pomoct začátečníkům s hafem problému se starejma promítačkama spojenejch a vypátrat jestli nahodou někdo nevlatni Vinetoua na půdě. ++++++8mm + super 8 recording+++++

    Hints

    tel: 235 300 801 čislo na tipa co sežene skoro všechno. PRAHA/ Pan HAŠKOVEC
    NEW SUPR! knizka o promitani v DIGITALNI FORME
    pořízení a vyvolani filmového materialu KODAK
    super8 normal8 (eumig)
    jednoduchý ale docela obstojný návod jak ty projektory pracujou
    super8aid.net
    filmantik/
    super8aid.net
    rozbalit záhlaví
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    FISHEYE_100: jasně, to je presne to lepidlo co nechci protoze je na prt, ma ho i skoda http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p3080142-cz-hama-lepidlo-na-film-1408.

    Driv vyrabelo vyborny lepidlo na film nejaky JZD a to krachlo samozrejme ale nekdo koupil ten recept, myslim ze nejaky modelari. Skusim dohledat to. Cekal jsem ze tu nekdo bude znát nejakej fígl nebo recept na domácí, co bude realizovatelnej.

    Slepka musí bejt, jak jinak sestříhat film?
    Zajmalo by me cim teda driv lepily filmy kdyz drzej do dnes i amatersky 8mm z dovoleny v Bulharsku.
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: http://www.hama.cz/ProductDetail.aspx?id=1408&categ=A570000101&path=hama/foto-a-video/klasicky-film

    z nějakého důvodu se pořád toto používá pro lepení projekčních kopií, no popravdě to není úplně ono. chemická slepka nemá podle mého v projektoru co dělat. jestli tam má vůbec nějaká slepka co dělat. po cca 15ti letech se kopie slepené lepidlem rozpadnou a kopie slepené páskou slepí navždy.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    HYPNOGEN: tak to díky moc, cenim si toho! Právě že jsem ani nerozpouštěl :D

    to je hrozny když neni čim lepit...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: díval jsem se qůli tobě onehda do receptáře, kde se o čemsi takovém psalo a našel jsem tam jen to s tím rozpuštěním celuloidových ústžižků v acetonu.

    samozřejmě celuloid se už ve filmovém průmyslu hafo let nepoužívá, takže jsi zřejmě rozpouštěl nějaký polyester.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    to nikdo z vás nelepí filmy ??
    MISERY
    MISERY --- ---
    Taky se dá udělat si průkaz u pana Hotovce, teda alespoň já mám od něj... ale bylo to taky spíš samostudium a praxe v kině...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    nemáte tip kde sehnat KVALITNÍ lepidlo na film? jen ne to HAMA!
    nebo klidně věci na namíchání ? recepty typu: " stačí rozpustiti ustřižky filmů v toluenu.." nefungujou
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HYPNOGEN: v Kounicovej sem kdysi delal prukaz ja a ta cast o samostudiu je vic nez pravdou, pokud nekdo opravdu prakticky promita a teoreticky se o to zajima ma nacteno rozumi principum a potrebuje papir doporucuju jinak myslim ze u kinotechniky se lze naucit vic. Myslel sem ze uz to nedelalj co to zatah pan sanglica tehdejsi vedouci kurzu asi nasli nastupce
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    promítačksý kurz:
    Promítačský průkaz - Kurz pro promítače na SPŠE Brno
    http://www.postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2010092201
    HROBO
    HROBO --- ---
    jck diky skusim to zostrojit :)
    JCK
    JCK --- ---
    HROBO: malou telecinu od hamy nebo od konrada, meos duo s plynulou zmenou rychlosti. ty "firmy co to umi" to delaj mnohdy horsim zpusobem...
    HROBO
    HROBO --- ---
    ladinek jasne urcite to je jednoduchsi a bez problemu lenze pokial by som toho chcel tocit viac tak by to asi vyslo celkom dost penez...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    HROBO > doma je to podle me zbytecny. Zajdi si s tim nekam, nebo jestli se ti chce skenovat a nasledne dorovnavat kazdy policko nebo promitat na platno a tocit na digicam tak prosim :) Ja bych to sveril nekomu kdo na to ma masinku :)
    http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=8mm+na+dvd
    HROBO
    HROBO --- ---
    ladinek diky presne toto som myslel.. nejaky podomacky vyrobeny bazmek ktory by mi digitalizoval 8mm film.. diky!
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    HROBO > [ LADINEK @ 8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem ]

    pokud myslime to same pojmem "digital" pokud to chces jen zdigitalizovat na dvd tak google. Tech firem co to dela je dost...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    SKATEMURAI:
    Myslim ze urcite da ackoliv nejsem z brna doporučuji jakoukoliv kameru která má 3 čipy RGB (3CCD) a dobrý objektiv :D
    YAKUZZA
    YAKUZZA --- ---
    Díky, prostuduju.
    JCK
    JCK --- ---
    WICAKI: to ale jen super8 kazety (1strane)... a draze.
    WICAKI
    WICAKI --- ---
    YAKUZZA: netřeba kupovat v Německu - negativ Kodak se dá koupit i tu http://www.film1635.cz/
    YAKUZZA
    YAKUZZA --- ---
    Také mám dotaz:

    "film te vyjde cca 5-15 euro / 3 minuty. jde o to jestli chces barvu, cb, jestli kupujes civky nebo metraz a nasekas si to do civek..."

    Kde konkrétně je možné sehnat?
    (8mm kameru mám, promítačku také, jen nevím, jak sehnat pásky)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam