• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CUNESK8: me se zadarilo na ebay.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Nevite nekdo, kde sehnat vyvolávací tank Lomo UPB-1 za nejakou rozumnou cenu?
    ARFEA
    ARFEA --- ---
    Ahoj, možná jsem tu trochu mimo, ale nevěděl byste někdo, jestli je někde v Praze místo, kde by opravili starou promítačku na diáky?
    ERROR
    ERROR --- ---
    ERROR: ID NEUROKMOTR btw
    ERROR
    ERROR --- ---
    TADEK:jasne..jinak franta tymal si "volal" 70mm v koupelne, tak ten by mohl mit par uzitecnejch tipu.
    viz jeho Navrat dinosauru:
    František Týmal: Dinosauři
    https://www.pifpaf.cz/cs/frantisek-tymal-dinosauri
    Návrat dinosaurů | Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
    http://old.ji-hlava.cz/database/movie/22327%7CNavrat-dinosauru
    TADEK
    TADEK --- ---
    ERROR: jojo, do Fotokemu jsem se uz dostal. a nikdo tady nemluvi o feature filmu...
    ERROR
    ERROR --- ---
    TADEK: vzhledem k tomu ze 70mm print feature filmu stoji cca 15k usd, myslim ze by se ti v budgetu mohlo najit par tisic (korun) na vylet do fotokemu v LA kterej je jeden z mala kdo to dela..
    TADEK
    TADEK --- ---
    cus, netusite nekdo nahodou, zda jsou v Evrope nejake laborky, ktere umi vyvolat 65mm a pak mi udelat i 70mm promitaci kopii?
    DAZ
    DAZ --- ---
    Ahoj, vyměním / odprodám (levně) promítačku na 16mm, Meoklub Elektoronic a navíc původní externí reprák.
    ZPC
    ZPC --- ---
    OTAKAR_KUBIN: děkuju za info, upřesnuji:
    měla by to být 16 mm bez zvuku. ten časový odhad je odhadnutý, ale 85 km filmu by mohlo být reálných.
    fotky nemám, snažím se to vyšťourat z NFA ... jedná se o filmový materiál expedici Tatra Kolem Světa... audio nahrávaly na magnetofon. ;-)
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    ZPC: To je hodně filmu.

    Třeba takovej 85 000 metrů, pokud je zvukovej (a tedy 24 fps).
    Pokud není zvukovej, může to být i míň, třeba 60 000 metrů (pokud bude 18 fps).

    Na cívkách to může být tak různě (od 15m, přes 120 až po 370 nebo 600 metrů), a cívky můžou být kovový nebo plastový, balený v papíru nebo v plastových krabicích, že si jejich váhu a počet moc odhadnout netroufnu.

    Pošli fotky.
    ZPC
    ZPC --- ---
    pánové, mohu vás poprosit o radu:
    Rád bych věděl odhad k natočenému materiálu na 16mm filmu - je toho údajně 130 hodin.
    Kolik to tak může být těch 16mm cívek?
    Jak je jedna takováto cívka těžká?

    díky
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    CUNESK8: no už jsem si na to našel nějaký recenze a problém je tam v tom, že to hnedka nějak komprimuje ten výstup na 720p.. takže z toho nevyleze žádnej kloudnej voutput :(
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    HYPNOGEN: nejakou levnou reflectu jsem mel na kinofilm a byla v pohode. Pokud toho mas vice, mozna bych zkusil v ove toto: http://w-video.cz/digitalizace-skenovani/celuloidovy-film.html
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    teď koukám, že na ebayi je fůra 8mm film scannerů (značky Reflecta, Winait, Wolverine)
    ceny 6-10tis CZK - nemáte to někdo?
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    ahoj, potřeboval bych zdigitalizovat pár 8mm rolí..
    nepůjčil by mi prosím někdo Meos Duo na týden-dva? Praha nebo Ostrava.
    Příp. neprodal by... ?

    příp. nedigitalizuje tady někdo 8mm nějak slušně?

    díky
    DAZ
    DAZ --- ---
    Ahoj, mám k prodeji celovečerák 16mm film Kočár do Vídně. Potom kovové přípravky pro spojování/lepení filmů pro 8mm i 16mm. A možná nějaké další vybavení na 16ku.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: je to jednoduchý, jako když vaříš dort, podle receptu dole, najde čísla příslušnejch receptur který jsou za sebou ( př. 1 - barvotvorné vyvolávávní - předpis 149 = ORWO C07 a pak dobu a teplotu kroku volání ) .. takže si nejdřív najdeš jaký recepty potřebuješ, podle toho namícháš chemku a seřadíš kádinky, a pak jen temperuješ a točíš vývojnicí a vlejváš a vylejváš a promejváš...
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: diky. Spanelska vesnice pro mne , ale doufam, ze se to v budoucnu bude hodit. Film jsem natahnul podle YT navodu, ctu manual, a furt nechapu moc cudlik EIN/AUS v souvislosti se zpetnym posuvem. Kdyz chci pretocit film zpet na prolinacku, tak dam AUS, klickou pretocim z5 film a pak zase prepnu na EIN a tocim? Chapu to dobre? Nebo to muzu nechat na EIN a rovnou klickou pretocit z5 aniz bych neco nedojebal?:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam