• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    BOUCNER: no uvidi se pristi menzes....ten uz bude pravej a ne fejkovanej od HA.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    LIMONADA: jednoduchý brala jsem 2 algifeny najednou,abych se jako malá mohla hejbat...jestli se ti to takhle zhoršuje,tak prober vechny alternativy a neříkám naložená 3 dny,ale když víš,že to na tebe jde,aby se ti spustila pohodlně a volně a ne s bolestmi:-(
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    BOUCNER: jak rikam, kdybych to mela takhle jednoduchy tak si muzu jasat......
    HA sem zacala brat v 17, bolesti se mi objevily az kolem 20roku, a od te doby je to stale horsi a silnejsi a trvaji dele. 3 dny nalozena ve vane fakt bejt nemuzu.
    mam na to silny kapky algifen a i s tema me krece paralyzuji.ale zas netrpim na migreny, aspon neco, haha, ehm.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    LIMONADA:ze začátku se ti asi vrátí všechno to,co se ti prášky srovnalo(já měla to samý,zvracení,křeče,bolesti hlavy zad no děs) ,ale teď už třeba citím normálně vaječníky a připravující se dělohu,naložím se do vany,nahřeju se,dám si čas a jdu si lehnout,pokud cejtím že budou bolesti sním ibáček a druhej den se probudím a je všechno je v klidu
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    radujte se ze sveho tela vy, co nemate bolesti nebo je dokazete zahnat ibalginem.......ne kazdy je na tom takhle dobre. uprimne se desim toho o kolik vic to jeste bude bolet bez HA kterou jsem akorat vysadila....
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    IKA: mě břišní pomohly od bolesti zad (z lordózy). Ale dost ženských začne s břišníma být plodnější. Byly jsme na to upozorněny ;-).
    IKA
    IKA --- ---
    mne nastastie zle nebyva, ale kedysi som chodila na orientalny tanec a spolutancujuce slecny a panie si tie vselijake osmicky velmi chvalili ako ucinnu pomoc od menstruacnych bolesti.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    IKA: někdy to zabere, a s kalíškem to není problém si o něco příjemného říct příteli ;-)

    mě na bolesti nejvíc pomáhá být zdravá a nebýt ve městě. Kdysi jsem pravidelně zvracívala. A po dvou dnech mimo Phu jsem neblila, ale bylo mi blbě a po více dnech mi bylo lépe a po pár týdnech v přírodě (např. o prázdninách) i úplně bezbolestné...
    IKA
    IKA --- ---
    BOUCNER: no a ked si pozerala pozorne, tak iste vies, co spanielska gynekologicka radi pri menstruacnych bolestiach namiesto painkillerov. ;)
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MOLLY: já třeba nejím prášky a díky tomu jsem taky na dost věcí přišla...tím,že mám cyklus úplně rozhozenej a neovuluju z 9/10 případů už taky poznám,kdy to na mě opravdu jde...už to není takový hektický,kdy vám menzes připomene dobraný platíčko a poznámka v kalendáři,..ze začátku se mi vrátily silný bolesti,ale teď ,když vycítím den dopředu,že se tělo chystá to podchytím maximálně jedním ibalgnem na spaní a abych měla problémy se stane jen velmi zřídka(když nemám možnosti a rozjede se to)

    na tom filmu mě ať to obracím z jaký strany chci nejvíc dostalo do úžasu,jak se ještě pořád některá část mužský populace k menstruaci staví( a odpověĎ 7letýho kluka,že jeden z hlavních problému je,že by nemohla mít sex ,protože by to chlapovi překáželo je taky teda dost :-D)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    GIRAFFKA: těch devět je ale velká menšina. (já byla ta druhá menšina - v patnácti)
    ale třeba eskymačky ty menstruují méně často než my - mají náročnější život.

    jinak ještě k tomu filmu, když jsem před nějakou dobou naběhla na sympto-termální metodu (většinou používaná ke koncepci, ale lze i entikoncepci) a poznala jsem svůj rytmus, tak i dost poznám, kdy mám ovulaci. Rozumím tomu, co se se mnou děje, vím, že den až dva i po ovulaci i po prvním dni menstruace mě často bolí hlava, tak s tím něco můžu dělat. V tom filmu také o tom mluvili, mě dělá dobře znát svůj cyklus, člověk se víc zná a ví, co ho ovlivňuje. Baví mě to.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    CAMELLA: no ony jsou i jiné rozdíly. Např. pes má říji mnohem míň než člověk, ale na druhou stranu - když fena hárá, tak to ví psi široko daleko. U naší ovulace to moc poznatelný není. A navíc máme 20% šanci otěhotnět z každého sexu, i když chceme a snažíme se. To např. psi nemají. Rozdílu je víc, takže to nelze srovnávat. Máme to častěji, protože je těžší otěhotnět.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    CAMELLA: myslim si,že ženský dřív nemenstruovaly tak často mj i proto,že nebyly tak dobře živený.. jasně,na náš dostatečnej až nadbytečnej přísun potravin se váže hodně dalších problémů,ale zrovna častá ovilace mi nepříjde jako zdravotní problém... na druhou stranu je fakt,že v poslední době holky menstruujou dřív a to taky asi neni uplně v pohodě..devítiletý caparti by fakt ještě krámy řešit nemuseli...
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    IKA: no já třeba dostala menzes v devíti letech...v tý době moje spolužačky ani nevěděli,že něco takovýho existuje ,ale zase na druhou stranu představa,že svoji dceři nechám píchnout lék,aby to vlastně nedostala a pak až bude jednou chtít mít dítě(jestli by vůbec chtěla,když nebudou třeba díky hormonální změně tikat biologický hodinky) jí teprve vysvětlovala co to vlastně je a ona si někde scháněla první tampony a byla znechucená:-D
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    no zase nemenstruovaly...ono spousta ženských krvácí během těhotenství a po porodu si to za těch 9 měsíců tělo docela vynahradí,protože jste jako na porážce(většinou) spíš neovulovaly,protože jejich homony byly nastavený na aktualitu=děti,tedy neovuluji mimino mám a známí sou i případy ,kdy kojení jako žádná antikoncepce nefunguje...spíš je zajímavej poměr toho,jak často k možnosti oplození připravený jsme a přesto je to zázrak,že se tak nestane(pominu braní prášků a kondomy a tak),ale v tom je stejně zakopanej pes našeho životního stylu a zvířata trpí jenom proto,že je domestikujem a tak jim bráníme v přirozenosti se rozmnožovat...otázka je,jestli si timhle způsobem taky neubližujeme...
    IKA
    IKA --- ---
    presne, skoro sa vydavali (a menstruovat zacinali neskor ako teraz), skoro otehotneli, potom dlho kojili, potom zase otehotneli, a zase dlho kojili..
    navyse, mnohe nezili v uplne idealnych podmienkach, boli podvyzivene, a vtedy asi tiez nemenstruovali.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GRETKA: "než se vdaly" však tehdy bylo běžné, že se vdávaly malé holky a děti měly v podstatě hned, jak to šlo...navíc ty opět přemýšlíš spíš v udajích stovek let, ale to pro vývoj druhu imho je jako nic...vojna a tak, to už jsou umělé překážky, ale jinak, pokud byl muž přítomen, tak prostě pokud bylo vše v pořádku, tak ženské skoro nemenstruovaly...a samozřejmě zhusta umíraly na problemy spojené s porodem, proto říkám, že nevím, jestli je pro tělo lepší stale menstruovat nebo stále rodit...každopádně u spousty zvířat je zprokazane spojení mezi tím, že cyklus jede naprázdno a například nádory na ml.žl, děloze atd., tak proč by to podobně nemohlo byt i u člověka?
    CYRILA
    CYRILA --- ---
    ono tezko rict jak to je....me by se libilo menstruovat treba jen ctvrtletne nebo pulrocne, ale nemenstruovat vubec mi zrovna prirozeny neprijde
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MOUNTBATTEN: řešim to namočeným toaleťákem:-) normalně si napřed nataham toaleťák,namočím ho v umyvadle a pak vlezu do kabinky a použiju na očištění...

    no kdyby jme se nerozmnozovali dřív,tak jak to máme nastavený,vživotě by sme asi jako lidstvo neovládli planetu...jestliže si evoluce pomyslí,že je čas to změnit,bude se nám jednou třeba prodlužovat cyklus :-D...ale momentálně Moje doktorka vidí fakt,že neovuluju jako nemoc a pan doktor je za to placenej,tak těžko říct,kdo z nich má pravdu
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MOUNTBATTEN: Můžeš si s sebou vzít malou lahev vody a opláchnout v kabince :-)
    UHLIK
    UHLIK --- ---
    GRETKA: Ja by som povedala, ze volakedy sa to az tak nesledovalo... ked to prislo tak to bolo... len dnes mame zafixovane, ze je to normalne kazdych 28dni (Mam kamosku, ktora ma menzes raz za 2,5 mesiaca a je ok). Tak bezme za lekarom, ktory nam hodi HA a ta umele vyvola krvacanie kazdy mesiac. Inak krvacanie neznamena este ovulaciu.

    Myslim, ze niekde v praveku uzcite to krvacanie nebolo tak caste a silne koli divej zveri...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam