• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    IKA
    IKA --- ---
    YOCCI: dobre porovnania su na tomto blogu: http://menstrualcups.wordpress.com/category/comparisons/
    (link je myslim aj na nastenke)
    je tam aj vela fotiek a autorka kalisky hodnoti z roznych kriterii.

    ja mam lunette a som velmi spokojna (aj ked nemam s cim porovnat.)
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    SIKY: Teď to právě řeším =)))))))
    SIKY
    SIKY --- ---
    YOCCI: asi větší problém než kde ho sehnat, bývá jakej zvolit :)
    SIKY
    SIKY --- ---
    YOCCI: záhlaví, nástěnka, filtr, určo seženeš hodně informací ;)
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    LIMONADA: Já neberu prášky cca půl roku, a můžu říct že jednak mám ms kratší a za druhé mě míň bolí břicho i záda.

    YOCCI: kalíšek seženeš např. tady - http://www.menstruacnikalisek.cz/ ;o) ale těch možností je víc, mají to i v lékárnách
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    Páni, dostala jsem odkaz na tento klub a docela koukám, kolik spokojených uživatelek toho kalíšku je =)...Kde se to dá sehnat? Docela mě to zaujalo, jako nový způsob zpříjemnění našeho neoblíbeného období =D
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    BOUCNER: no uvidi se pristi menzes....ten uz bude pravej a ne fejkovanej od HA.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    LIMONADA: jednoduchý brala jsem 2 algifeny najednou,abych se jako malá mohla hejbat...jestli se ti to takhle zhoršuje,tak prober vechny alternativy a neříkám naložená 3 dny,ale když víš,že to na tebe jde,aby se ti spustila pohodlně a volně a ne s bolestmi:-(
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    BOUCNER: jak rikam, kdybych to mela takhle jednoduchy tak si muzu jasat......
    HA sem zacala brat v 17, bolesti se mi objevily az kolem 20roku, a od te doby je to stale horsi a silnejsi a trvaji dele. 3 dny nalozena ve vane fakt bejt nemuzu.
    mam na to silny kapky algifen a i s tema me krece paralyzuji.ale zas netrpim na migreny, aspon neco, haha, ehm.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    LIMONADA:ze začátku se ti asi vrátí všechno to,co se ti prášky srovnalo(já měla to samý,zvracení,křeče,bolesti hlavy zad no děs) ,ale teď už třeba citím normálně vaječníky a připravující se dělohu,naložím se do vany,nahřeju se,dám si čas a jdu si lehnout,pokud cejtím že budou bolesti sním ibáček a druhej den se probudím a je všechno je v klidu
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    radujte se ze sveho tela vy, co nemate bolesti nebo je dokazete zahnat ibalginem.......ne kazdy je na tom takhle dobre. uprimne se desim toho o kolik vic to jeste bude bolet bez HA kterou jsem akorat vysadila....
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    IKA: mě břišní pomohly od bolesti zad (z lordózy). Ale dost ženských začne s břišníma být plodnější. Byly jsme na to upozorněny ;-).
    IKA
    IKA --- ---
    mne nastastie zle nebyva, ale kedysi som chodila na orientalny tanec a spolutancujuce slecny a panie si tie vselijake osmicky velmi chvalili ako ucinnu pomoc od menstruacnych bolesti.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    IKA: někdy to zabere, a s kalíškem to není problém si o něco příjemného říct příteli ;-)

    mě na bolesti nejvíc pomáhá být zdravá a nebýt ve městě. Kdysi jsem pravidelně zvracívala. A po dvou dnech mimo Phu jsem neblila, ale bylo mi blbě a po více dnech mi bylo lépe a po pár týdnech v přírodě (např. o prázdninách) i úplně bezbolestné...
    IKA
    IKA --- ---
    BOUCNER: no a ked si pozerala pozorne, tak iste vies, co spanielska gynekologicka radi pri menstruacnych bolestiach namiesto painkillerov. ;)
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MOLLY: já třeba nejím prášky a díky tomu jsem taky na dost věcí přišla...tím,že mám cyklus úplně rozhozenej a neovuluju z 9/10 případů už taky poznám,kdy to na mě opravdu jde...už to není takový hektický,kdy vám menzes připomene dobraný platíčko a poznámka v kalendáři,..ze začátku se mi vrátily silný bolesti,ale teď ,když vycítím den dopředu,že se tělo chystá to podchytím maximálně jedním ibalgnem na spaní a abych měla problémy se stane jen velmi zřídka(když nemám možnosti a rozjede se to)

    na tom filmu mě ať to obracím z jaký strany chci nejvíc dostalo do úžasu,jak se ještě pořád některá část mužský populace k menstruaci staví( a odpověĎ 7letýho kluka,že jeden z hlavních problému je,že by nemohla mít sex ,protože by to chlapovi překáželo je taky teda dost :-D)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    GIRAFFKA: těch devět je ale velká menšina. (já byla ta druhá menšina - v patnácti)
    ale třeba eskymačky ty menstruují méně často než my - mají náročnější život.

    jinak ještě k tomu filmu, když jsem před nějakou dobou naběhla na sympto-termální metodu (většinou používaná ke koncepci, ale lze i entikoncepci) a poznala jsem svůj rytmus, tak i dost poznám, kdy mám ovulaci. Rozumím tomu, co se se mnou děje, vím, že den až dva i po ovulaci i po prvním dni menstruace mě často bolí hlava, tak s tím něco můžu dělat. V tom filmu také o tom mluvili, mě dělá dobře znát svůj cyklus, člověk se víc zná a ví, co ho ovlivňuje. Baví mě to.
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    CAMELLA: no ony jsou i jiné rozdíly. Např. pes má říji mnohem míň než člověk, ale na druhou stranu - když fena hárá, tak to ví psi široko daleko. U naší ovulace to moc poznatelný není. A navíc máme 20% šanci otěhotnět z každého sexu, i když chceme a snažíme se. To např. psi nemají. Rozdílu je víc, takže to nelze srovnávat. Máme to častěji, protože je těžší otěhotnět.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    CAMELLA: myslim si,že ženský dřív nemenstruovaly tak často mj i proto,že nebyly tak dobře živený.. jasně,na náš dostatečnej až nadbytečnej přísun potravin se váže hodně dalších problémů,ale zrovna častá ovilace mi nepříjde jako zdravotní problém... na druhou stranu je fakt,že v poslední době holky menstruujou dřív a to taky asi neni uplně v pohodě..devítiletý caparti by fakt ještě krámy řešit nemuseli...
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    IKA: no já třeba dostala menzes v devíti letech...v tý době moje spolužačky ani nevěděli,že něco takovýho existuje ,ale zase na druhou stranu představa,že svoji dceři nechám píchnout lék,aby to vlastně nedostala a pak až bude jednou chtít mít dítě(jestli by vůbec chtěla,když nebudou třeba díky hormonální změně tikat biologický hodinky) jí teprve vysvětlovala co to vlastně je a ona si někde scháněla první tampony a byla znechucená:-D
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    no zase nemenstruovaly...ono spousta ženských krvácí během těhotenství a po porodu si to za těch 9 měsíců tělo docela vynahradí,protože jste jako na porážce(většinou) spíš neovulovaly,protože jejich homony byly nastavený na aktualitu=děti,tedy neovuluji mimino mám a známí sou i případy ,kdy kojení jako žádná antikoncepce nefunguje...spíš je zajímavej poměr toho,jak často k možnosti oplození připravený jsme a přesto je to zázrak,že se tak nestane(pominu braní prášků a kondomy a tak),ale v tom je stejně zakopanej pes našeho životního stylu a zvířata trpí jenom proto,že je domestikujem a tak jim bráníme v přirozenosti se rozmnožovat...otázka je,jestli si timhle způsobem taky neubližujeme...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam