• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SEDNA: Tyjo, osvícený doktor s nezaujatým pohledem. Jen tak dál! :-)
    SEDNA
    SEDNA --- ---
    byla jsem u gynekologa a lady cup chvalil jako nejlepsi ,co u nas zna..ale mel vytku k pouzivani na noc. rikal, ze se to miji trochu ucinkem, a proto je lepsi, kdyz to trochu odsava tampon nebo tak. Taky mi tim vysvetlil odrenost. Ze v poloze na boku nebo zadech tam ten kališek vyviji tlak na steny..teda muze. Jinak pouzivam vic nez dva roky a nejlepsi. trochu to je neprijemne tam, kde jsou jen toi toi a zadna voda..ale nahradni reseni se da najit.
    co se tyka protekani..vzdycky trosinku proteka alespon nejaky den. mam ten nejvetsi. proste kalisek se taky trochu hybe a posouva a formuje(mam blby zvyk davat nohu pres nohu a tam to i citim,ze ho stlacuju).
    Do vody bych taky vzala radej kalisek nez tampon.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Tak jsem otestovala manipulaci v nefriendly prostredi pro komfort:-) : byla sem na vode, znate to, vodacky zachodky apod. Ale vlhcene intimni ubrousky s sebou na zachod a je to (vylit, vycistit,znovu aplikovat). Takze asi tak to resit "mezi lidma".

    Jo a k te vode po koupani, empiricky sem mohla poznat jen posledni den a bylo ji tam minimalne.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    holky, když mi protýká větší lady cup (nikoli ovšem z toho důvodu, že by byl plnej), znamená to, že potřebuju větší? popř. můžete mi nějakej doporučit?
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MANIFEE: ja mam pocit ze kalich zbytecne jinak uzavrenou pochvu roztahne a naopak umoznuje lepsi vniknuti vody. takze kdyz nemam ms tak koupani bez kalichu.....ale v prirode koupani maximalne v tekoucich cistcich rekach nebo piskarnach, rybniky ve mne vzbuzuji odpor
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    MOLLY: to urcite je, akorat nevim jestli je to lepsi i jako prevence (do bazenu) kdyz MS nemam a kdyz tam pak stejne trosicku ty vody najdu...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    já s koupáním s kalíškem v přírodě i jinde mám dobrý zkušenosti, ale stejně to pak hned jak to jde vyčistím. Ale ať tak nebo tak, tak je to vždy lepší než tampon...
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MANIFEE: já se přiznám,že vodu mám po vaně,když si dělám nohy a to v leže a jsem zkroucená,abych se vešla,ale v bazenu nic...ale já taky plavu klidný prsa:-D
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    PISKOT: ja tam teda po bazenu vzdycky trosicku vody najdu. Mozna bych potreboval vetsi - mam malej ladycup, ale pri MS neprotekam, tak se mi jeste nechce do vetsiho.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    PISKOT: tenhle víkend jsem se cákala v rybářským rybníku(žádná čístá voděnka a bahínko),ještě jsem sice nekrámovala,ale v kalýšku nebyla ani kapka a to jsem skákala do kruhu
    UHLIK
    UHLIK --- ---
    PISKOT: No, ja som si to vyskusala... bolo to take sup, vykupat sa, zaplavat si a von a bola som velmi zvedava, ale v kalisku som vespozorovala ani naznat vody (len to, co tam malo byt). Co sa tyka volnej prirody vs. kupaliska mam pocit, ze co do hygieny je priroda na tom lepsie...
    PISKOT
    PISKOT --- ---
    ja to teda taky pouzivam uz 3 cyklus a zpocatku jsem jsem mela ten samy pocit, ale ted uz je to v pohode, celkem prijemna zmena nez vlozky (tampony jsem mohla mit max. 2 denne)

    nevim, jestli to tady diskuze uz probehla ohledne kalisku a koupani ve volny prirode, tak jsem se chtela zeptat, jestli je to v poradku, kdyz jsou tam otvory, kudy muze voda dovnitr, nebo je to uplne v klidu

    diky
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    no já právě četla ten článek... no nevím, spíše by mě to odradilo. a taky si nemyslím že hodnotit produkt, když to slečna, nebo paní jenom jednou vyzkoušela je ok, ale tak bohužel... mě to napoprvé taky nesadlo úplne na 100 procent, ale teď bych neměnila!
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    HLASENI.
    Zitra pujdu nakupovat archy s lepitkama, takze ktera chcete lepit a nemate,kde tisknout, tak mi - nejpozdeji dnes- napiste, kolik chcete archu.
    Cena bude cca 4,-/arch a na archu jsou bud 3 lepitka (=navrh Gimel), nebo sest (=navrh Aether).
    Tj.piste kolik chcete a jakych.

    DEKUJI, KONEC HLASENI

    Jo a ten clanek je fakt kokodak!Ble!:-)
    AETHER
    AETHER --- ---
    GIMEL: me pobavil tenhle prispevek v diskuzi:

    Ahojky, mám ho tři měsíce. Poprvé jsem měla problémy, kdy vyprázdnit. Teď už je to pohodička. Určitě nikdo nic nevnucuje, ale milé dámy pamatujete si co se říkalo a aut.pračce? Zapírá!!!! Dneska jí má snad 99% žen. Z vlastní zkušenosti mohu jen chválit.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    IKA: paráda! :)
    YOCCI
    YOCCI --- ---
    GIMEL: Já začala menstruovat v 11ti =((

    A ta diskuze je fakt hrozná...kdák!!!
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GIMEL: mno, výživná je především ta diskuse pod tím :/
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Chvála propagaci, leč tady ne úplně lichotivě. Škoda, že si novinářky z iDnesu nedaly tu práci, aby kalíšek vyzkoušely pořádně. Takhle to akorát zbytečně vrhá špatné světlo :(
    http://ona.idnes.cz/menstruacni-kalisek-slibuje-konec-vlozkam-vyzkouseli-jsme-ho-p6w-/zdravi.asp?c=A071217_105922_sexualita_bad
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GIMEL: mno, možná ti to tak nepřišlo, ale vyjimečné to opravdu je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam