• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    FANAE: ladycup se mi rozevírá ochotněji, ale všemu musím pomoct objetím okraje prstem, beztak mám potřebu to zkontrolovat.
    FANAE
    FANAE --- ---
    SEBIEN: Ja mam problem s ladycupem i s nandavanim, prave se mi taky nechce vetsinou rozevrit, mozna jeste nemam dostatecnej cvik
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    GALTHEA: mooncup je takový festovnější. Sám se mi taky většinou nerozvine, musím objet okraj prstem, nandavaní chce mírně "sílu" a cvik. Mám srovnání s ladycupem, ten je pružnější, hladší, nandávání je snazší, ale zas na druhou stranu... to že je TAK hladký a pružný mi dělá potíže při vyndávání: pořád klouže a utíká, vždycky se u toho dobře bavím ;))
    MANIFEE
    MANIFEE --- ---
    GALTHEA: zkus se kouknout na tu tabulku co je na ni odkaz v zahlavi. Ja mam treba ladycup a ten mi prijde mekkej/pruznej. Zavadi se mi dobre...
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    holky, já jsem asi nejspíš paranoidní, ale jak mám mooncup, tak mi přijde pořád méně pružný a všechno. tak nějak špatně se vyndává a taky zavádět ho není žádná hračka (všechno v poho, jenom se prostě když už je na místě nerozvine...)
    nemáte někdo radu za kterou značku ho vyměnit?
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    Tak už i já mám otestováno, vsadila jsem na yuuki z Liberce, pořídila jsem si pro jistotu obě velikosti http://www.yuuki.cz/product/akce-univerzalni-velikost-149/
    musím říct že zatím dobrý, se zaváděním ani vyndáváním problém není, zatím ani nehoda nebyla .) Sedí mi obě velikosti, větší se zavádí trochu obtížněji ale asi ho budu kvůli většímu obsahu používat v ty silnější dny, a ten menší zase při slabším krvácení. Necítím to v sobě vůbec, nebýt mírně bolesti břicha tak nevim o ničem.. Oproti vložkám které jsem vždy nesnášela dost dramatický rozdíl...No a tamponům které jsem musela první den měnit každou 2 hodinu a bolelo mě z nich nesnesitelně břicho myslím díky yuuki kalíšku také odzvonilo... Já si to pořídila hlavně ze zvědavosti jak to funguje a jsem ráda, moje pravidelné utrpení je hned o něco menší ;)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    GIMEL: Díky moc. :-) No ještě uvidím, jestli to dopadne..
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    TAMARIX: Jedním z autorů - mám-li být přesná :). Druhým je tuším Aether.
    Já se vzdávám jakýchkoliv autorských práv, jen sem pak hoď ten článek, ten by mě zajímal :)
    LINY
    LINY --- ---
    jo jo,taky jsem byla ted nucena používat vložky(po porodu) s velkým sebezapřením jsem to vydržela tři týdny a vzdala jsem to,a používala kalíšek.Ale taky jsem častěji vylévala a sterilizovala.ale ta úleva!!!
    naštěstí jsem byla bez zranění a nástřihu,jinak bych to asi nedala.
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    máme další kališnici:)
    HANNYS
    HANNYS --- ---
    Chvala bohu tem, co prispeli k objevu kalisku a toho, ze se dostal az ke mne : )

    Byla jsem, diky me nesikovnosti a lenosti znovu vyvaret, dotlacena k tomu, pouzit na noc vlozku (bohuzel jsem mela po ruce jen ty hrozne plastovy always). Reknu Vam, ze uz mi je mozna jasny, proc tolik zen trpi mikozama. Ja uplne zapomnela, jak se muze clovek zaparit s takovou vlozkou. Byla jsem z toho rano uplne vedle. Kalisek je fakt bomba vynalez : )
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Holky, moc se omlouvám za blbý dotaz.. :-) Autorem toho návrhu samolepek je GIMEL?? Jen jsem se chtěla zeptat, zda to můžu použít do článku o ekologicky šetrné dámské hygieně. Díky moc! :-)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    tak jedna recenze, mela jsem par let lunette a ted jsem ho po prestehovani nemohla najit, tak jsem si rozbalila maly ruzovy Ladycup, co jsem mela v zasobe... no a zatim si nemuzu zvyknout. Oproti Lunette ma urcite mensi objem a je z mnohem mekkciho materialu, snad je to jen o zvyku, ale zatim se mi fakt spatne vklada, pokazde, kdyz se ho pokusim zatlacit trochu hloubeji, tak se mi promackne, je takovy moc gumovy :(
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    Trochu z jiného soudku, ale třeba pobaví:)
    V léťě jsme rekonstruovali a první, co se vařilo v mé nové kuchyni byl mooncup:)))
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    vyzkoušela jsem, že nálepka na pásu eskalátoru je za čtyři dny ošahaná k nečtení...
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    tak to sme asi pankac, ja to lepim u umyvadel, i dyz tam je cisto a nidke nic, treba na urade :D s rizikem, ze to nekdo brzo odlepi, ale bude mit problem to sundat uplne pocitam..takze tak
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    LICINDA: no ja oprave v tech, co jsou trosilinku lepsi a maj cisty zachodky, nejak zajimave udelany a nemaj tam zadny letacky (ani takovej ten "Frantisek Dopil" apod.), tak tam se mi to prici....
    ale kdyz maj zasobacek na pytlicky na vlozky, tak to lepim na ne:-))))


    EL_K: :-)))
    A ted nevim, esli sem, o tom jen mluvila, nebo nalepila lepitko v Atelieru (pistacove vedi) - damske stamgastky vetsinou kalisek pouzivaji, tak by to bylo jen takovy... pripomenuti spis:-)
    EL_K
    EL_K --- ---
    tak prvni stick jsem placla u nas doma na dvere od wc...aneb v tradici hesla "zacni u sebe"... (mozna to nekomu pomuze uvedomit si tu vhodnost kam lepit a kam nelepit, hi :)
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    XMARGE: děkuju:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LICINDA: Letěla jsem 2x a v pohodě.
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    Možná taková blbá otázka, ale zkusím i tak - letěla jste některá z vás se zavedeným kalíškem v letadle? Myslíte, že by mohl být nějaký problém? (změny tlaku)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam