• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    GALTHEA: ?ja mam k mooncupu latkovy pytlicek, tak v nem a strkam ho do doaletnich potreb (taska). je to silikon, nic se mu nestanekdyz bude v pytlicku trebas i zmacknuty
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BRUSINKA: no na mém mooncupu je webovka, pak jěště označení velikosti a taky čárky na měření. a všechno vevnitř...

    holky - otázka - jak skladujete kalíšek když cestujete? jako v kufru myslím? protože já bych nerada, aby ho ostatní věci třeba nějak poškodili... opravdu nevím do čeho ho dát...
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    mam hladke oba a s cistenim (ani direk) neni problem, pomahat tomu nijak nemusim, staci proud vody...
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GALTHEA: aha, tak já mám právě čistě hladký, nevěděla jsem, že některé jsou s nápisy. Čistí se bez problémů, dírky se pročistí jen tím, že to jakoby zmáčknu pod proudem vody. Ale trochu zažloutlý už taky je..
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    GALTHEA: ja to z mooncupu noumu paratkem, hlavne teda dirky. kolem napisu mi trochu usazeniny zustava, jednou za cas onoumu. je to spis esteticke pro me, kdyz se to vari 20min tak z toho strach opravdu nemam
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    imho takove to spineni je casto i vlastni sekreci...a ta holt vymeje uplne vsecho co na stenach ulpi.
    ja teda tohle neresim, pac nosim jen cerne pradlo a sukne, a je to vzdy opravdu jen trosku. protekla sem trochu s kalich snad jen jednou, kdy jsem ho nechala moc dlouho...
    a ted po vysazeni HA mam menzes tak slabou ze bych s tamponama byla uplne vysusena.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BRUSINKA: tak kamínky? hm... no, jěště že ne řetízek, nebo tak:)))
    a to čištění, ono to jde, ale tam kde je nápis a taky dolu jak je označení velikosti kalíšku je tomu třeba pomoct, ono ty hladké kalíšky jdou vyčistit lépe myslím.
    holky máte někdo hladký - bez nápisu? jak vám to de? :)))
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GALTHEA: tak hlavně být to podle toho snu, tak by to bylo pěkně nepříjemné, byly a tom kamínky a tak:D Ale jako nějaký hezčí design by mohl být fajn. A s čištěním by to přece mělo být stejné, ne?
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    HANNYS: jo, pak zreferuju co a jak. ale já si ho spíše objednala na cesty - teď mám menší mooncup a je pravda že se čistění je ... no prostě jsou tam všude ty nápisy a všechno. tak jsem objednala fleurcup - ten by měl být hladký, tak uvidíme.
    BRUSINKA: a já bych si takovou sešlost i dala, to by mohla být paráda. a já si třeba neumím zdobený kalíšek představit - to by se pak čistilo snad jěště hůř, ne?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    holky, mně se deska o vás a o kalíškách zdálo:)
    Že jsme se nějak sešly, abychom si prohlídly ty jednotlivé typy a tak a někdo tam měl kalíšky, které vypadaly úplně stejně jako jeden typ starého skla- tmavozelenozlaté a krásně zdobené. Mám teď úplně pocit, že si musím koupit nějaký fakt krásný kalíšek, škoda, že se dělají jen jednobarevné:)
    HANNYS
    HANNYS --- ---
    GALTHEA: tak pak napis, jestli jiny kalisek pomohl.

    Ja jsem si pak uvedomila, ze i pres to, ze trosku spinim a slipovky pouzivat potrebuju, jsem rada, ze kalisek vubec mam a jak jsem od te doby, co ho pouzivam, "zpohodlnela" :) S vlozkama je to silene a presne jak pise GIMEL: . S kaliskem (a jen se slipovkou) jsem temer "svobodna".

    Myslim, ze menstruace je obdobi, kdy by se zena mela zklidnit, najit si cas na sebe a hyckat se (tak nejak to citim). Takze proc se v te dobe snazit byt na tom uplne stejne, jako kdyz ji nemam?
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    LICINDA: jo to každopádně, ale stejně mi to vadí a radši bych byla, kdyby jsem si vystačila jenom s kalíškem...
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    také mi "protéká" tak na slipovku (první a druhý den, LadyCup malý), ale rozhodně je to menší spotřeba materiálu než vlojdy:)
    LILY
    LILY --- ---
    Já jsem teď měla díky potomstvu ms poprvé po roce a půl a asi se s kalichem opět musím naučit zacházet, páč protýkal sice jen po trochách, ale přece.
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    no já právě opačně než GIMEL, já první menstruaci přežila úplne v pohodě bez slipovky a teď když už jsem si myslela jak to umím, tak neumím... ale už je zakoupený jiný druh kalíšku, tak třeba to pomůže...
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    no je zvláštní, že mně to dělalo ze začátku taky. A přesně jsem si říkala, jak je to na pytel, že se stejně spotřebě "materiálu" nevyhnu. Ale pak to přestalo a jsem teď z kalíšku úplně nadšená :)

    Zrovna dneska jsem si říkala, jak je fajn, že ho mám. Byla jsem na výstavě (konferenci) a protože už mi ms končí, byla bych se pařila půl dne v nějaké vložce, když člověku extra záleží na tom, jak vypadá a jestli mu někde něco nečouhá nebo není vidět přes obepnuté kalhoty kostýmku...
    Ještě jsem jim mohla polepit toalety samolepkama :))
    akorát budu muset vyrobit anglickou verzi - když takhle cestuju...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    tyjo, tak to mě za celou dobu, už to budou tři roky, snad ani jedinkrát ani náznak špinění, ani při prvních pokusech. A sebe nějak dramaticky nečistím.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    tak tak, i když se umyju nebo se aspoň trochu "vytřu" kouskem toaleťáku, tak stejně trochu špiním, což je fakt na nic, žeano
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    mne to dela vyjimecne, jen kdyz se spatne umyju (nebo nemam moznost se poradne umyt), ale vetsinou se snazim menit kalisek ve sprse, takze: vyndam, poradne umyju kalisek, poradne umyju sebe (prsty vevnitr dokud nejsem cista!) a sup s nim zpet, obcas spatne nasadim a za chvili tam bezim znova, ale to se mi stava jen s malym ladycupem
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    taky tohle řeším, takže pořád používám intimku, co mně hrozně štve... níž už to ale fakt nejde, takže nevím co s tím... a sebe čistím taky:DDD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam