• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PROMETHEA: no jak pro koho :) já si ráda vyslechnu víc názorů, zatím je to jedna jedna ... myslím, že otlak klidně může způsobit i něco, co máš na těle jenom den a to, že by se tam moc pohyboval, no nevím ...
    Ale jestli je to pro tebe tímto vyřešený, tak jen dobře :)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    LANTHAL: to uz by se skoro dalo rict, ze "problem" otlaku je vyresen, ne? :))
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    BRUSINKA: hm, no vidíš, tak další zajímavý názor ... dík :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    ptala jsem se dneska na gyndě na ty otlaky a prý je to blbost, jednak kalíšek netlačí pořád na to samé místo, pohybuje se, a jednak ho má člověk v sobě pár dní, že prý když ho v sobě bude mít někdo pár měsíců, tak by se o tom dalo začít přemýšlet, ale takhle ne
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    na nějakém fóru - už nevím kde - jsem četla že jedna holka měla problém s tím, že byla pořád od krve jak chtěla kalíšek vyměnit - že pak začala používat taky ty mořské hubky nebo co to je (sea sponge). prostě to vloží do kalíšku. přijde mi to jak dvojité řešení a hodně zbytečné, ale tak si říkám - slyšeli jste už o tom někdo?
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    Ahoj, ruším blokuju svůj účet na nyxu. Díky, že jsem se od Vás dozvěděla o téhle skvělé věcičce. Tohle je jedno z mála auditek, které mi něco dalo:) Kdyby byl nějaký zájemce o kontakt, funguju na lici.k@hotmail.com třeba když se bude dělat nějaká kampaň :). Mějte se hezky, licinda:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LANTHAL: endometrium v děloze a poševní sliznice je dost veliký rozdíl.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    nehledě na to,že srovnávat tuhý tvar držící tampon s "gumovým dudlíkem"který se ohne do spirály...atd
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    ANABEL_LEE: to je zajímavý,protože moje je třeba doporučovala...vagína má extrémě flexibilní svalstvo,kalíšek je měkký a zakulacený...naopak,pokud na kalíšek zatlačím,přizpůsobí se taky,je to jako když na sebe budete tlačit dvěma balonky,ale když zatlačíš na brýle,ty tvar nezmění XD tlačíš pevným předmětem a ještě ke všemu na kost
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    osobně bych se otlaků nebála - v pochvě je povrchová vrstva buněk, které jsou odolné na mechanické poškození (oproti třeba výstelky střev), nehledě na to, že se neustále obnovují. Takže i po týdenním nošení má celé tři týdny na to dát se do kupy....

    navíc materiál tělíska (jaké znám) a kalíšku je těžko srovnatelný a maj úplně jiné umístění (výstelka dělohy má úplně jiný charakter)... se znalostmi, které mám, bych v tom problém neviděla... :)
    LILY
    LILY --- ---
    LANTHAL: jo tak to mě nenapadlo. Je fakt, že třeba známá měla jednou zánět, než si ustřihla stopku, že ji nějak dřela či co.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    LILY: tak google říká na nebezpečí otlaků toto:
    Zánět dělohy ... Jiným způsobem vniknutí infekce je zanícení otlaků a okolí odumřelé tkáně, která vzniká při používání nitroděložního tělíska. (http://nemoci.vitalion.cz/zanet-delohy/)

    Nicméně nechtěla jsem tady tím rozpoutat nějakou negativní kampaň :)) Jestliže to tady používá třicet ženských a nikdo se s tím za celou dobu nesetkal, tak to asi nebude právě akutní problém ... možná něco jako u tampónů toxický šok, či jak se to jmenuje ...

    Zajímaly by mě názory i dalších gynekologů, tak kdybyste se třeba někdy taky ptaly, tak bych byla ráda, za další "expertní názory" ...
    LILY
    LILY --- ---
    PROMETHEA: taky jsem si říkala. Navíc i kdybych měla brýle čistě teoreticky víc dnů, tak si myslím, že by se nic hrozného nestalo.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MAUTUSKA: ale ciste logicky...pod brejlema mas kost/nos, a pochva je preci jenom tkan, jeste k tomu extremne flexibilni
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    me to taky neprijde jako blbost. kalisek se dotyka jednoho mista nepretrzite x dni. kdyz si sundam vecer bryle mam taky otlaceny nos... spis de o to jestli to necemu vadi (nebo bude vadit v budoucnu) a jestli je to misto schopny se zregenerovat.
    IGNIS_FATUUS
    IGNIS_FATUUS --- ---
    ANABEL_LEE: A co se jim nelíbí? Taky otlaky?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    BOUCNER: no tak oni gynekologove nijak neskacou nadsenim ani z venusinych kulicek...
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BOUCNER: off topic - ale dar vizualizace je v tomhle fóru prokletí:))))
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    LANTHAL: mas pravdu, trosku sem to zvelicila
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    LANTHAL: no mě to přijde taky jako blbina...možná neví,že jsou okraje zakulacené...proč by se jinak vyráběly třeba venušiny kuličky,to by museli mít ženský,co je nosí pravidelně teda hodně zajímavý tvar vagíny,ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam