• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KETHAMINA: a první dva dny kdybych nevylívala kalíšek tak po max. 10 hodiných, tak by jistě přetekl. Po těch 8-10 hodinách je téměř plný..
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KETHAMINA: snažím se dodržovat to, abych neměla kalíšek bez vyprázdněný zavedený déle než 12 hodin. Neříkám, že ke konci není i po 12 hodinách poloprázdný, ale raději ho ráno a odpoledne vyjmu, vymenu a zandám zpět, než ho tam nechávat dva dny.. Rekord, kdy jsem měla kalíšek zavedený, je 18 hodin a po týhle době trochu smrděl.
    UHLIK
    UHLIK --- ---
    BUBLANINA: Uz to tu bolo...tu je to vidno vyborne http://www.youtube.com/watch?v=qLPBZz3uJEg
    JA osobne to robim tak, ze ho vytlacim (akoby porodim :-)) uplne na kraj, potom ho akoby naklonim stopkou dole a ked sa horna hrana dostaneuplne na okraj prstami klisok podopriem odspodu, palec vsuniem medzi kost a kalisok a akoby ho "vylupnem" von (ako na konci videa). Myslim si, ze najdolezitejsie je to "vyposunovanie" a to sa da, aj ked je pricucnuty. A je to celkom fajn cvicenie ;-)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    XMARGE: 2-3x denně? Já vyndavam jednou a ke konci spíš by stačilo 1x za dva dny, kdybych se nemyla-tak na to kašlu :)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    XMARGE: To by mi nevadilo, budu si to prostě muset osahat:) Teď jsem si ho dala podruhé a řekla bych, že je to zase lepší než prve. Tak uvidíme:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BUBLANINA: No já měla oděrky i týden po skončení menzes (přeci jen 5 dní MS a 2-3 denně vyndavání kalíšku mi daly zabrat. Naštěstí mě to napadlo zavčas a začla jsem ten kalíšek ještě vevnitř svinovat a pomohlo to. Jen si víc zaprasím u vyndavání ruce, ale to mě zase tak moc netrápí.
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    XMARGE: Právě, ještě hodinu potom mě to brnělo:) Příště zkusím, děkuji.

    FANAE: Tak na to už se těším, teď to byl vážně porod:)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    BUBLANINA: já kalíšek ještě vevnitř skládám do podobného tvaru jako když ho dávám dovnitř. Když jsem ho vytahovala rozložený, tak jsem si skoro pokaždé pohmoždila poševní vchod.
    FANAE
    FANAE --- ---
    BUBLANINA: To chce zkusenosti. Prvnich nekolik pouziti jsem pro vyndavani musela mit vyhrazenou vanu a pomalu hodinu, proste to neslo. Ted nedelam nic jinak a pohoda:)
    BUBLANINA
    BUBLANINA --- ---
    Ahoj, tak jsem si také pořídila kalíšek, dnes jsem ho měla poprvé a celkem dobré. Jen to vyndavání budu muset natrénovat. Máte nějaký tip, jak ho nenásilně a šetrně vyndat?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Ahoj, tak při četbě tohohle klubu zjišťuju, že nejsem sama, kamu kalíšek funguje různě během jedné menstruace!
    Asi před dvěma lety jsem si pořídila malej ladycup a po prvním vyzkoušení jsem ho málem vyhodila - protýkal a stupňoval křeče. Po pár měsících jsem tomu dala druhou šanci v druhé půlce menstruace - a úplně v pohodě, malý zázrak a absolutní spokojenost. Na začátku další menstruace další rozčarování a šílený křeče. Po pár měsících experimentování jsem to ustálila na prvních cca 6-10 hodin s tampónem, potom kalíšek, a od té doby spokojenost maximální!
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    já dostala s mooncupem...
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    PABLINKA: ne, holky tady před nějakou dobou vyráběly propagační nálepky na kalíšek obecně
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    GIDDY: jakou nálepku? jsi dostala nějaké s kalíškem? já s ladycupem ne...
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    muj gynekolog to taky nevi, nevidim duvod mu to rikat, max kvuli osvete, ted tam po dvou letech du, tak musim nalepit na hajlizk nalepku :)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    ja to neresim s mojim MUDrem :)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    můj mudr to se mnou neřeší....
    LILY
    LILY --- ---
    TYCZKA: moje MUDr. s tím problém nemá :)
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    a proč s tim mívají gynekologové problem? mívají ho vůbec? :D
    FANAE
    FANAE --- ---
    CHANA: Ja nevim, proc resite, jestli to gynekolog rozdycha nebo ne? Snad se tam nechodi pri menstruaci a jinak je mu do toho kulovy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam