• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    LILY: To by me taky zajimalo..
    LILY
    LILY --- ---
    DA_NIELA: tak jinak - co je bydlenkovská subkultura? :)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    SINSEMILLA: Toho se ráda ušetřím, dík za povzbuzení a pokud mé něžné rýpnutí znělo jako rozčilování, pak se omlouvám.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    DA_NIELA: Je to kratsi nez "pouzivat latkove pleny", takze novotvar setri cas, nocnikovat teda nepouzivam, ale proste se nerozciluj, myslim, ze mnozi pisi daleko hur, nez tady na nyxu a i tady se obcas daji najit cestinarske perly a hrubky, ale zkus nekdy zabrousit na mimibazar, tak uvidis opravdova zverstva
    UHLIK
    UHLIK --- ---
    ANNNA: To sa podda, hlavne ako tu bolo povedane ukludnit sa, ist do drepu a pekne zatlacit...a "porodit" ho :-)) Pomaha aj trosku ho pootocit pri vytahovani... Neboj, to sa podda. V kazdom pripade, aj ked sa to nezda, je horsie povolene panvove dno... mne sa raz stalo (som po dvoch porodoch), ze som si takto cupla v obchode, ze si vyberiem nieco zo spodneho regalu a ako som to chcela podvihnut a zaprela som sa, skoro mi vyskocil... takze odvtedy tiez posilujem :-))))
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LILY: Jazyk bydlenkovské subkultury. Ale ta kalíšku povětšinou příliš neholduje.
    LILY
    LILY --- ---
    DA_NIELA: a bydlenkovština je co za záležitost?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    EVULKAHELE: S Ladycupem jsem na začátku měla po noci jednu zoufalou epizodu vyndávání, nedařilo se mi ho vůbec chytit. Přes noc se tak jako "osliznul", a jak má dole jenom jemné tečky, tak prostě nešel chytit, vždycky vyklouznul a zajel hlouběji... Taky už jsem myslela, že to bude na gyndu...
    Pomohlo dát si oraz, zkusit to znova za čtvrt hodiny se suchými prsty, setřít osliznutí, znovu osušit prsty a potom už šel chytit. Samozřejmě nevím, co přesně byl problém u tebe... mořit se čtyři hodiny v kuse je fakt hrozný :/

    Jinak podtlak ruším vikláním ze strany na stranu, k hornímu okraji nejsem schopná se dostat.
    IKA
    IKA --- ---
    DA_NIELA: Tak zbydlenkovať by sa to ešte určite dalo, napríklad na látečkujeme.:))
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    XMARGE: já mám celou dobu L-kovej Yuuki a fakt bez problémů, ale začala jsem tedy s kalíškem až po prvním porodu (tenhle zmiňovaný byl už druhý)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    IKA: Ta slova mi zní jako jadrná bydlenkovština a navíc navzájem přebírají konotace těch ostatních (už uvedených) hygienických novotvarů, mimo jiné intenzitu a zaujatost. Prostě si u toho představím ... ble.
    Nová slova jako taková mi nevadí.
    IKA
    IKA --- ---
    DA_NIELA: To je ale prirodzený vývoj jazyka, že vznikajú nové slová, nie? (Osobne to takto nehovorím, ale až také zlo sa mi to nezdá byť.:)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Dámy promiňte, ale kušujte s těmi novotvary na -ovat (cf. látkovat, nočníkovat).
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    XMARGE: myslím tím po porodu.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LANTHAL: závidím. Já malej mooncup mít nemůžu, protože mi vyjíždí a s velkým lunette to taky není 100% (jako to bylo s malým mooncupem před porodem). Mám povolený pánevní dno, takže občas vyjíždí (na pěší pochod s tím jít nemůžu), navíc mám čípek nějak moc nízko, protože dál než kousek za vchod ho prostě nedám.
    Nezbývá mi než posilovat pánevní dno, aby tam držel a neklouzal ven.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Já zas jednu pozitivní - po porodu jsem v šestinedělí musela vložkovat, což byl po té 9 měsíční pauze bez menstruace a předtím rok s kalíškem echt opruz. Nedávno jsem přestala kojit, přišla menstruace, nasadila jsem kalíšek a úplně si lebedim :)
    po ročním kalíškovém půstu tedy opět pěju ódy na vynálezce, a všem, kdo to tu jen tiše sledují a sbírají odvahu, tak říkám běžte do toho, protože kromě výměny 2x za den (a možná nějakých počátečních obtížích se zaváděním/vyndaváním) nebudete o menstruaci ani vědět..
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    KETHAMINA: s lubrikantem nejlíp
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EVULKAHELE: značku hned nemen, tvrdost neva

    trénuj i mimo menses
    EVULKAHELE
    EVULKAHELE --- ---
    nebojím se, že bych si něco vevnitř vytrhla:)Spíš zjišťuju, že se fakt asi neumím dostatečně uvolnit či co, protože jsem tahala fakt silou, jenže mi přišlo čím víc silou jsem to dělala, tím hůř to šlo:(Vcuclo se to zase zpět. Každopádně moc děkuju za vaše reakce Asi to chce fakt cvik, možná menší velikost ,nebo jinou značku(měkkčí)?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    EVULKAHELE: hlavne musis poradne zabrat, neboj se trochu vic zatahnout silou, nic si vevnitr nevytrhnes :)
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    EVULKAHELE: me taky vzdycky vyleze dost vysoko a abych ho vyndala musim nejdriv zatlacit, abych na nej dosahla a pak kdyz ho pevne drzim za spodek tak ho poradne zmacknu a naklanim na vsechny strany, aby se zrusil podtlak.. je fakt ze se timhle zpusobem krev casto vyleje, ale to mi prijde jako mensi problem nez to tahat pod tlakem, to je pekne neprijemny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam