• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    LILY
    LILY --- ---
    ANNNA: ona to viděla právě v nějakém lékárnickém časopise, co nám občas chodily do práce. Ale tam to prezentovaly jakože je to zejména pro plavkyně, sportovkyně a tak, což já jsem se být necítila, ale když kámoška pak říkala, že to můžou nosit i "normální" lidi a že je to lepší, než tampony, tak jsem neodolala. :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LILY: Já jsem kdysi někde na záchodcích zahlídla samolepku kalichové kampaně, ale jak tam nebylo moc informací, tak jsem si řekla "Co je zase tohle za blbost?!" a myslela jsem si, že to bude nejspíš zase nějaká kampaň na užívání antikoncepce x měsíců v kuse. Když jsem se později dostala k více informacím, přišlo mi to zajímavý a začala jsem se zajímat. Chvilku čistě teoreticky, komentáře uživatelek se mi zdály příliš nadšené, ale pak se objevil Ladycup (já v té době tvrdě preferovala české výrobky), tak jsem si řekla, že přinejhorším vyhodím pár stovek...
    LILY
    LILY --- ---
    MARGARITKA: já jsem nevěřila, že to může fungovat, když se tehdy kámoška zmínila, že na to viděla reklamu. Ale když si ho pak koupila a říkala, že nic neprotýká, tak jsem si ho taky pořádila.
    LAURA
    LAURA --- ---
    MARGARITKA: Ja to teda chapu, mne to prislo fakt nechutny, ta predstava manipulace s krvi.. Samozrejme jsem si na to rychle zvykla a ted mi prijde nechutna predstava ze bych se vratila ke klasickym hyg potrebam, ale tomu prvotnimu odmitani kalichu rozumim ;)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Jo a dávám tak 1/10 tablety do skleničky od přesnídávky, takže to budu mít fakt možná i na dudlíky:D
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Já je koupila v dmce, balení stojí kolem stovky. jmenuje se to myslím milton a maj to mezi dudlíkama a tak. jen to hrozně smrdí po savu. jedna tableta je na cca 5litrů vody, tak to budu mít snad nadosmrti:D ale občas si kousek tablety nadrobím do termosky aby tak nesmrděla.
    ale když mám víc času, tak kalich vyvařím ve vodě s octem, tolik to nesmrdí, a řekla bych že to i líp pouští... ale na cesty nebo když není čas/sporák/... tak super věc
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    MOLLY: ja to stejne nechapu, kdyz mne o nem kamaradka poprve rekla, byla jsem nadsena a bez vahani do tydne koupila!
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TABO: v drogerce či lékárně.
    TABO
    TABO --- ---
    Já kalíšek za dvě měsíce beru na Srí lanku. tak jsem zvědavá, jak to půjde. :)

    ORISKOVANUTELA: Sterilizační tablety na dudlíky znějí jako super nápad!! kde se to pořizuje?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ORISKOVANUTELA: jojo, prvni konvencni reakce je vetsinou znacne rozpacita .) ale vetsinou jsou pak baby zvedave .)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    ORISKOVANUTELA: jojo, no lidi si na tu představu musí zvyknout, ale je dobrý povědomí šířit, třeba si to koupěj za pět let či deset...
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Já si kalich pořídila asi před rokem a pul, a jsem fakt spokojená. ikdyž ze začátku sem se toho dost bála, ale teď na něj fakt nedám dopustit, a nedokážu si představit používat vložky, kde na tom, co ze mě vyteče, sedím, leze mi šňurka od tamponu...fuj.
    Měla sem ho na několika festivalech, v rumunsku, na táboře... jen byl občas problém s vylitím, ale měla sem lahev s vodou, sterilizační tablety na dudlíky a krabičku, ve který sem ho vydezinfikovala, a v poho.

    Jen se mi asi po asi roce utrhlo poutko (mám melunu). reklamaci mi samozřejmě bez učtenky neuznali, na novej sem neměla (a nechtěla sem znova melunu), tak sem si říkala, že to zkusím použít bez poutka. ze začátku to bylo šílený, ho "lovit", ale jde asi o zvyk. říkám si, že si časem pořídím novej, ale zatím mi i když bez poutka vyhovuje.


    Jen mě trochu mrzí, že když se někde mezi holkama zmíním, co používám, tak se na mě koukaj dost nechápavě, a řekla bych i opovržlivě... Kámoška si myslela, že si musí pořídít dva, jeden mít v sobě, a druhej naloženej v dezinfekci, a nechtělo se jí do toho investovat, prý by se jí to prodražilo. když sem jí řekla, že ho mám cca rok a pul, k tomu sem si krom několika balíčků slipovek nemusela koupit ani jedny tampony nebo vložky, tak byla vcelku překvapená, ale holt některý lidi člověk nepřesvědčí:D
    SPUNT
    SPUNT --- ---
    BRUSINKA: Tak to se mi přesně stalo taky...i když jsem si to vysvětlila tím, že mi asi poslali M místo S - protože to to "ocko" místo kuličky má... Už je v provozu a v pohodě...tak snad to tak dopadne i u Tebe
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Hmm, cítím zradu, koupila jsem si novou melunu, stejnou, jako jsem měla, ale v jiný barvě, a asi je nějaká změna, protože má jednak zploštělou kuličku(což je fuk) a jednak je daleko měkčí.. Tak jsem zvědavá, jak bude fungovat.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    tak všem díky za rady, asi zkusím ten lunette
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    LA_BETE: mela jsem ladycup a lunette.. a nic jinyho nez lunette si uz nekoupim :) oproti ladycupu, ktery je uz tak dost mekky, je jeste mekci, ma prijemnejsi povrch a diky zarezum vespodu se lip vytahuje i kdyz clovek uplne ustrihne stopku :)
    BRUSINKA: maji mensi vyber.. napr. lunette jsem chtela ruzovej nebo modrej a meli jen zelenej.. ja vim, zadna tragedeia, ale stejne, no :)))
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Nevíte, jak jsou na tom v biooo kotva s kalíškama? Na webu je mají, ale nevím, jestli se kryje sortiment s kamennou prodejnou. Třeba má někdo zkušenost. Díky předem
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BODY_SUIT: latex rozpouští skoro všechno, konkrétně v té kosmetice to budou pravděpodobně rostlinné oleje:)
    silikon je na tom uplně jinak, jediné, co bych nedoporučila je třeba pomáhat si se zaváděním pomocí silikonového lubrikáče...ale to imho nikdo snad nedělá a i tak to kalíšek nerozpustí...
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    BODY_SUIT: kalíšky jsou ale ze siliconu, to je úplně jinej materiál... což neznamená, že mu to neublíží, ale stejně..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam