• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Já jsem jednou kalich přes noc zapoměla v miltonu, a krásně mi ho to vybělilo.... Mám malou krabičku jak je od lučiny, a dávám tam množství cca jak 4špetky - mám tablety nadrcený
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    MOLLY: na to je dobra klasicka houbicka na nadobi - drsna strana, mam z jedne nove odstrihnuty rozek jen pro tyto ucely... + mydlo (to vycisti snad vsechno)
    MOLLY
    MOLLY --- ---
    já teda sterilizuji kalíšek varem, po pěti letech používání už byl docela zahnědlý, tak jsem koupila milton. Po první tabletě to moc nezmizlo (dala jsem jednu do 5 litru), pak jsem to vyvařila v octu a ručně nehtem vydrbala, ale asi to chce čistit důkladněji než jednou za pět let. (vyvařováním jen ve vodě se té zahnědlosti nezbavím).
    a pach se mi na něm nedrží
    LILY
    LILY --- ---
    NILA: já jsem si to nevšimla ani u ladycupu, ale zase jsem nikdy nesterilizovala miltonem.
    NILA
    NILA --- ---
    SIKY: dala som mensiu polovicu na 2,5 litra..skusim nabuduce menej. tiez som si ale vsimla, ze LadyCup na seba nabera dost silno pach, vsimli ste si to aj na inych?
    SIKY
    SIKY --- ---
    NILA: Na jaký množství vody jsi dala jakou část tablety? Ona jedna tableta je myslím na 5 litrů. Já dávám čtvrtku na takovou asi čtvrtlitrovou sklenici. A nijak extra mi to nesmrdí. Ale možná jsem na zápach desinfekce zvyklá.
    NILA
    NILA --- ---
    dakujem dakujem...
    skusila som vcera Milton a bola celkom sokovana tym, ako silno to smrdi...
    pride mi to ako keby som si na LadyCup liala bazenovu chemiu..nabuduce teda asi skor varom.
    LINY
    LINY --- ---
    NILA: Milton tablety
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    NILA: varem
    NILA
    NILA --- ---
    damy, ako ste sterilizovali svoje kalisky? dakujem:)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FRENNET: jojo, muze trochu vylezt nahoru, na funkci to nema vliv :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Ahoj, "konecne" jsem si koupila tuhle vychytávku, vysterilizovala a zavedla, podle obrazku. ale jak jsem ho kontrolovala a zkoušela vytáhnout (nakonec se povedlo) tak se mi zdá, že se nejak zasunul hloubs. On se usadi tak nejak sam ne? v konecnem důsledku ne?
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    RYBKA: Co sem hormošku nebrala, bylo to v pohodě. Za rok a půl jsem vystřídala 4 nebo 5 druhů, zas jsem ji chtěla po 3 měsících měnit, ale zatím mi sedla nejvíc, tak sem si jí ještě nechala napsat.... Ale spíš tuším chybu v neustálym stresu, nevyspání, blbym jídle....
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GIDDY: Podívám se, až mě to zas chytne, díky :-)
    ORISKOVANUTELA: Já na kvasinky a výtoky trpěla dost, nakonec se ukázalo, že to souviselo s hormonální antikoncepcí. Co to neberu, nemám problém. A jinak existují i látkové slipovky, pro tebe možná dobrá alternativa.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: osobně bych nejdříve popátrala po souvislosti všech léků s tvým současným zdravotním stavem, pak ten stres - nic moc denní režim.. ale to je tu OT, pardon
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Mě přijde, že jsem na kvasinky a pod nikdy netrpěla, ale cca 2roky zpátky mě vcelku zloběj. V tý době jssem začla brát hormošku, antidepresiva, který přemýšlím, že bych vysadila, nedávno jsem se odstěhovala od našich, takže lítám jak hadr na holi - škola, dojíždění, brigáda, vstávání ve 3.30.... S tím bych řekla, že souvisí stres i nevhodná? strava.... Snažím se si každej den vařit véču(kuskus, těstoviny, rizoto, polívky, zapeč.brambory...), zbytek si beru 2den do krabičky na oběd, pak sním 3 - 5 porcí pečiva (kaiserek, chlebů, rohlíků - většinou s máslem, sýrem nebo pomazánkou). Snažím se jíst denně aspoň 1 - 2 porce ovoce/zeleniny, což je podle různých rad v časopisech a pod málo...Vypiju min. 2litry vody, občas kafe, bylinkovej/zelenej čaj....
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: znovu jsem si všimla Tvého předchozího příspěvku, kdy píšeš "a cpát do sebe antibiotika" - to taky může být příčina - mimochodem, nezkoušela jsi globule? konkrétně Globulus cum natrio tetraborico 0,6 mg mi během těhotenství jak zázrakem pomohly málem ze dne na den, ale já to měla možná slabý.. http://www.mujlekarnik.cz/globulus-cum-natrio-tetraborico-0-6-csc_detail/
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: důvodem může být strava příliš bohatá na cukr a bílou mouku, překyselení organismu, významným vlivem je (už od id Giddy zmínění) stres, ale může to být i anémie, předcházející léčba antibiotiky, atd. - to vše cituji z knihy Zdravé těhotenství, přirozený porod od Ingeborg Stadelmann.. konkrétně ty sladkosti, což je právě většinou ten cukr a bílá mouka, pokud mluvíme o sladkém pečivu, mi kdysi potvrdil i můj gynekolog, když jsem se ho ptala během těhotenství na to, proč někdo má svědivý výtok a někdo ne
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ORISKOVANUTELA: no je dobry dycky patrat po pricine a neresit priznak, tedy zapatrat celkove (zivotni styl, strava, stres, leky atd)

    BRUSINKA: viz muj odkaz nize, je tam nabidka meluny na nemeckych strankach
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    MAGGIE: Mohla bys mi o prosím trochu rozepsat? Klíďo do zpráv... Dík
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam