• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MARGARITKA: Oukej, tak já si asi pořídím tu MeLunu střední a uvidím, v nejhorším jí budu používat jen ke konci cyklu. HA beru, sex momentálně spíš nárazově :) oni dělají MeLunu i ve velikosti XL, nemohla to být spíš tahle? Zkoušela jsem si dnes udělat náčrtek dle uvedených rozměrů MeLuny M a L, a zas tak markantní velikostní rozdíl tam není... Já to psíš brala podle toho, že moje i o pár let starší kamarádky používají ty klasické malé tampony a evidentně jim to stačí, já mám ty o dvě velikosti větší a měním to po 4 hodinách.
    A s tou měkkostí tedy jak? Soft nebo ten obyč tužší?
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: vetsim nic nepokazis, v budoucnu se urcite hodit bude :-) ja zacinala s malym LadyCupem, ten mi pak zacal protykat, tak sem sla do stredni MeLuny, taky zacla protykat, tak sem prikoupila nejvetsi FleurCup (ten mi prijde nadherny a velky tak akorat oproti velke MeLune, ta byla dost odpuzujici) a jeste jsem prisla nechtene k Mooncupu mensimu. Nejak se mi to srovnalo a ten velky Fleur uz temer nepouzivam, LadyCup je zas maly a pouzivam ho jen kdyz jdu plavat a mimo ms kdyz je potreba... a ten Moon a MeLuna mi prijdou akorat. Pochybuju, ze mas vaginu, jako zena po porodu ci starsi dama, ale koupi nic nezkazis, riskujes maximalne to, ze budes muset nakonec stejne koupit i mensi. Ono hodne zalezi i jestli beres HA a jak casto mas sex (a s jak velkym:)), jak casto a co cvicis a sportujes... a jestli to mas hodne silne, tak mozna ten velky ocenis, ale myslim ze ke konci ms uz bude zbytecne velky a budes chtit i mensi...
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    VRATENKA: tak zpet, je to Luno S.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    A taky nevím, jestlu MeLunu soft, nebo ne... mám nějakou ohnutější dělouhu nebo co, tak co byste mi doporučily? A nemáte někdo porovnání MeLuna M, L a Luno ten větší? A kolik má Luno velikostí? Kamarádka má prá Luno L, ale všude na netu je jen S a M...
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    VRATENKA: a kdyby nekoho zajimalo porovnani MeLuna S a Luno M http://img822.imageshack.us/img822/8471/4f51.jpg
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    NIKKITA: ja bych sla znova do kulicky, akorat se mi ji teda po peti letech podarilo utrhnout :-( ale poridim si ji znova, a znova v ty mini velikosti S. Koupila jsem si Luno M, a je na me desne velikej, strasne s nim zapasim, vubec se mi nechce rozvinout a kdyz uz se rozvine, tam mam pocit, ze se mi tam vytvori takovej podtlak, ze mi to taha vnitrnosti, a to jsem si myslela, ze uz jsem velke holka tam bych mohla mit i vetsi nez panenskou velikost.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    MARGARITKA: Aha, tak teda raději stopku... A můžu něco pokazit tím, když budu mít spíš větší, než menší?
    O MeLuně píšou:
    Velikost M je určena pro všechny ženy, které ještě nerodily a pro ty, které mají normálně silnou menstruaci. Má průměr 41 mm a délku 48 mm, obsah kalíšku je cca 28 ml.
    Velikost L je určena pro pro ženy se silnější menstruací, pro ženy před porodem, ale i pro ty po porodu, které jsou drobnější postavy nebo aktivně sportují. Má průměr 44 mm a délku 51 mm, obsah kalíšku je cca 34 ml.

    Myslím, že v kritických dnech to mám spíše silnější, takže by se mi hodilo podle popisu možná spíš L a mám docela širokou pánev, takže jsem fakt bezradná. Tampóny jsem jednu dobu používala i ty zelené OB (ty obří, stupeň jakoby 4), poslední dobou maximálně ty předposlední velikosti (3), ačkoliv spousta mých kamarádek používá ty malé (velikost 1), což mě by vydrželo tak na hodinu a možná by mi to i vypadlo :) Ale je mi zas 23 a nerodila jsem. Taky by mi vyhovovalo to nemuset tak často vylejvat.

    ORISKOVANUTELA: Oukej, poutko tedy ne. A ty máš jakou velikost?
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    NIKKITA: já mám s poutkem, urvalo se mi cca během 4měsíců. Používám bez něho, a v pohodě, ikdyž se trochu hůř někdy vyndává... Mám v plánu si koupit novej, vždycky jak ho dezinfikuju, tak ho otočím, a začal mi praskat...ale po 4 letech soi novej zasloužím:D
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: vzhledem k veku spise Mko, Lko jsem kupovala zname, ktere tahne na 50 a ma to dost silne a obe jsme byly dost sokovane, jak je velkej :) poutko se moji sestre urvalo po tydnu a slysela jsem i o dalsim stejnem pripadu, je to asi nejhorsi varianta, ja mam kulicku a je ok... mam ted 4 kalisky a muj nejoblibenejsi je prave tento a hned po nem mooncup, ten ma zase zespod dost vyrazne vroubky, za ktere se da dobre uchopit...
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Rozhodla jsem se pro nákup, po tom, co jsem projela internet bych si koupila ten jak tu prodává LADY_LEIA, jen si nejsem jistá velikostí, co jsme s ebavila s kamarádkou, která je co do tělesné konstituce jako já, má Luno velikosti L. Mě se na MeLuně líbí, že mají kalíšek zakončený očkem - máte ho některá? A je lepší než stopka? http://www.biooo.cz/menstruacni-kalisek-ruzovy-meluna-meluna-p-4808.html
    LADY_LEIA
    LADY_LEIA --- ---
    Zdravim vespolek. K narozeninam jsem dostala menstruacni kalisek MeLuna ruzovy s ockem, velikost M. Ja ho nevyuziju (coz dotycna nemohla vedet, zvlast kdyz jsem se o kaliscich vyjadrovala vzdycky kladne :) ), takze bych ho rada poslala dal. Na strankach bioo ho maji za 399kc, ja ho prodam za 300. Nikdy jsem ho nepouzila, jen mi lezi v pytlicku v toaletni skrince.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Mně se to ještě nestalo, ale dneska v noci se mi o tom zdálo :-D
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    FRENNET: Mě jednou taky vypad, byla sem zrovna někde ve škole, tak sem ho vykoupala v šílenym množství mýdla, dezinfekce na ruce, v miltonu...:D
    LUCHUB
    LUCHUB --- ---
    FRENNET: taky se mi to stalo, naložila jsem kalich na několik dní do slabého roztoku se Savem
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    FRENNET: Jednou se mi to stalo, vyvařila jsem asi 2x a dírky mezi vařeními projela mezizubním kartáčkem :)
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    FRENNET: Vyvaření by mělo stačit, pro jistotu ho nech vařit dýl aspoň pět minut.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    FRENNET: Možná bych ho jen pro lepší pocit ještě naložila do Milton roztoku nebo polila nějakou desinfekcí. Ale rozumově by řádné vyvaření mělo stačit...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Pomoc! Kalich spadl do wc až tam dozadu se dostal,vylovila jsem ho a ted se vari ale mám strach ho používat dál.....myslíte že po vyvareni bude ok? Není mi z toho moc dobře
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANABEL_LEE: A proti stárnutí! Není nad to udržovat každou svou část mladou a svěží ;)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    ANABEL_LEE: Třeba daj dohromady celou takovou vylepšenou řadu ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam