• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    KAREN
    KAREN --- ---
    GIDDY: ORISKOVANUTELA: muzete prosim napsat, jak to funguje, kolik to pojme, jestli je to vhodny i zkraje ms atd.? to by me zajimalo)
    SARULI
    SARULI --- ---
    BEBEBE: Myslím, že to není jen změna barvy materiálu kalíšku, to by pak nešlo odstranit žádnými nám dostupnými metodami. Připisuju to mikročástečkám krve a hlenu usazeným v mikronerovnostech povrchu kalíšku. Bakterie tam být nemusí, jen prostě živočišné zbytky z pochvy. Bílkoviny a tak.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ORISKOVANUTELA: myslis tu houbu, co sem tu nedavno opevovala? vydrzi asi rok, tedy prumerne 12cyklu plus minus, jakou mas, jak je velka atd, mela bych zajem, todle chci doporucit treba v budoucnu dceri, hele a to prodavaji v sexshopech jakoze chcete soulozit i pri menses, kupte si houbu? :D
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BEBEBE: ja jsem ho nakonec postrikala savem a barva opet krasna zelena...asi to neni nic dobryho, ale nechala jsem to jen chvilku, tak snad to ten povrch neposkodilo, ostatne nasla jsem, ze se da cistit slabym roztokem peroxidu a ta barva je u kazdeho individualni, nekomu barvi vic nekomu min, daji se k tomu najit diskuze na ofic strankach kalisku
    TUILE
    TUILE --- ---
    ORISKOVANUTELA: slevommat ma akci na ladycup tak jednou za dva mesice.
    jinak Luna:
    mujkalisek
    http://www.menstruacevpohode.cz/?gclid=CNfn-fSKrbwCFQsCwwodsj8AiA#!menstruacni-kalisek-koupit/c161y
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ORISKOVANUTELA: A ta houbička funguje?
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ORISKOVANUTELA: akce stále platí minimálně tady: http://www.yuuki.cz/cz/yuuki/
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Nevíte, jestli ještě je někde na netu ta akce 1 + 1 kalich zadarmo? (nebo nějakej levnej e- shop? V brně v obchodě za něj chtěj 6stovek...) šla byste některá do toho se mnou? Musím si během měsíce koupit novej (už o tom mluvím přes půl roku, a teď mi spad v hospodě do wc, tak asi už chce vyměnit:D)

    Na rady se vás ptát nebudu, (viz diskuse), bude mi 22, nerodila sem, takže menší, na značce mi ažtak nezáleží...


    A nechcete některá menstruační houbičku? (na sex při menstruaci). Dostala se jich ke mě celá krabice,a když sem se dozvěděla, že jí můžu pořádně vyprat a použít víckrát, na co mi jich bude 8:D (A zas tolikrát s přítelem při ms nespím, spíš fakt výjimečně). Normal v sex shopech stojí balení 10ks 600kč, nechala bych jí za 40kč
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    GIDDY: Ja si to pak hledala a mozna to je spis tim, ze jsem si ho posledni dobou davala moc hluboko. Uvidim priste, ustrihnu uplne stopku a zkusim si ho zavest jako na ilustracnich obrazcich a uvidim. Planujeme se za chvili pustit do druheho, tak to nejak do ty doby preziju a pak uvidim. A pry mackam dost, tak tim to snad nebude.. Diky
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    SINSEMILLA: no hele, ja zjistila, ze podobny problem u me nastal po druhem porodu (mam 32let) s malym moonem, ktery po prvnim porodu v pohode sedel, takze usuzuju na oslabeni posevnioch svalu, z toho duvodu, ze se dvouma detma proste necvicim, tedy neposiluju svaly, coz me dost vydesilo tak doufam, ze neco zacnu delat, dyz sem se na to ptala muze, esli treba nema naky jiny pocit, rikal, ze vnima, ze ho uz tolik nemackam :( a vetsi kalich mam velky yuuki, ktery je ok
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    DLOUHA_POTVORA: To chápu, a vím, že bakterie to nejsou. Ale dokud je to prostě přilnutá vrstva, která jde odstranit bez větší námahy, tak mám lepší pocit z toho, že je odstraněná, než když tam je. :) Pokud by ten silikon zežloutl jako materiál, tak je to něco jinýho. Jelikož mám růžovej, tak takovýmle způsobem barvu ještě nezměnil.
    DLOUHA_POTVORA
    DLOUHA_POTVORA --- ---
    BEBEBE: pardón teda, že se k tomu zabarvení ještě vracím, ale to přece nedává smysl, aby to znamenalo bakterie, když ho poctivě vyváříš nebo jinak dezinfikuješ:) podle mě je to spíš tím, že každý materiál se po nějakym čase opotřebuje a nějak změní barvu, od oblečení (bílý tmavne, tmavý se vyšisovává) po dřevo (kdo si někdy pověsil plakát na skříň a po pár měsících ho sundal a našel pod ním světlej čtverec, tak ví o čem mluvím) a další meteriály... nakonec, vidíte co se s kalíškem stane když se nechá ve vodě dýl - připálí se a ztmavne. já myslím, že jak ho člověk používá delší dobu, tak je to ten samej efekt, ale zpomaleně.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    dámy, mám 2,5 roku starý větší kalíšek Lunette a poslední dobou už fakt šíleně klouže a začíná mě to fakt štvát, protože můžu vyměňovat po hodině a v něm skoro nic není a je všude okolo. nevím čím to je, jestli třeba nedošlo k nějaké změně na sliznici, nebo je to tím kalíškem.

    Tak jsem přemýšlela, že bych si pořídila nový, úplně první jsem měla tuším LadyCup, ale ten mi po prvním cyklu rozkousala kočka (byla prostě děsně na plast). Co byste mi doporučily? Periodu mám dva dny silnou docela dost, pak už skoro nic, velikost je jasná, je mi 28 a jsem po porodu, takže L.

    Díky za odpovědi..
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    co mam zkusenost z latkovani s detma, je dobra vrstva fleecu a pak naky jiny matros
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    GIDDY: Já chtěla po mamce, aby mi je ušila třeba ze starýho prostěradla, ale její znechucenej pohled ve stylu "děláš si srandu, važ si toho, co je, já když byla mladá a musela to nosit..." Ale fler zkusím, dík
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    TUILE: beru, posta
    intimky levnejsi bud na fleru nebo usit doma..ja mam ale mam je na patentky a posunujou se mi, s pranim nemam problem, nemusim to v nicem namacet a mam je ciste, nevim (a to sou caasto od krve), de asi taky o material
    TUILE
    TUILE --- ---
    GIDDY: cerny, mekkost a funkcnost zachovana.






    DALEEN
    DALEEN --- ---
    NIKKITA: Kalíšek vyvařuju v mikrovlnce běžně....je to pohoda, nastavím čas a nic nemusím hlídat.
    Mám pár látkových intimek a jsou báječné. Pocit s nimi je lepší jak s běžnými. Jsem dost nahlodaná koupit si jich víc a vložek na začátek ms, kdy mi trošku hrozí protečení kalíšku (mám to fakt silné a špatně se mi odhaduje doba vylití)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ORISKOVANUTELA: Na vyvarovani v mikrovlnce v podstate nepotrebijes zadnej extra priestroj, staci plastova miska do mw urcena s dostatecnou kapacitou vody (aby se za tech par minut nevyvarila). Pokud "nutne" nekdo potrebuje parni sterilizator, pak bych hledala na aukru po nejake mamine (hodne se vyrabej na vyvareni kojeneckych veci), ale i v nem ti muze dojit voda, prip. rupnout plastove ocko a para ti vyleti ven.

    Prani latkovych vlozek je sice voser, ale clovek si rychle zvykne a citi se pak v klasickejch plastovejch alwayskach jak v plince :-/ Na prani a namaceni doporucuju perkarbonat sodny (aka sul na skvrny), ale to jsem tu uz mozna psala.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    NIKKITA: nooo... V první řadě jsou pohodlnější, měkčí, nikde se mi nic nepřilepí, když nejsem čerstvě oholená. V porovnání se slipovkama je blbý, že je musíš prát, a zatím sem nevychytala, jak prát,aby byly čistý - měla sem je poprvý na silvestru, a brutálně sem protekla, tak sem je musela prát 2x, se žluč. mýdlem, vždycky před tím namočený min. přes noc ve vodě s namem (prášek pro namáčení prádla), pak teda pustily.
    Celkově je to pro mě lepší, protože sem si taky kupovala v dmce, ale nesnesu parfémovaný nebo napuštěný čímkoliv jinym, a nebavilo mě pořád zkoušet a dávat pryč, co mi nevyhovovalo...

    Jinak o vyvařování v mikrovlnce si myslím že fajn nápad, ale mě víc vyhovujou milton tablety, ani sem o tom neuvažovala... Mám akorát kalíšek, krabičku, tablety, a nemusím si pořizovat žádnou další věc....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam