• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    VRATENKA: zřejmě na tom budu dost podobně, mám velmi slabou mestruaci, většinou 3dny, max 4.
    Ale budu teď v prosinci na gyndě možná řešit změnu prášků, tak netuším, zda se mi krvácení nějak nezmění :( no snad ne...

    NEVENA: já poslední rok měla pocit, že i LC S byl někdy zbytečně velký... jinak s ním problém nebyl, měnila jsem ho ráno, večer...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    VRATENKA: mně je 30. LadyCup S mně v krajních dnech nesedí, proto kupuju tu MeLunu. I u té si myslím, že bude stačit ji vyndat ráno a večer
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    MERMAIDA: ale ja mam docela slabou menstruaci, takze kapacita staci, a velikost mi sedi dobre, spis se uvadim jako priklad, ze neni nutny zavrhnout Sko jenom proto, ze uz jsme podle tabulek na Sko stary.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    VRATENKA: takže Sko je v pohodě i když nám táhne na třicet?... :-)

    NEVENA: u LC jsem měla tu šťopku ustříhnutou skoro do konce, měla jsem tam tak 2mm - to bude asi kulička větší nebo ne? ale asi bych zkusila Melunu s kuličkou...
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: Ty rýhy dole jsou docela výrazné, řekla bych, že na rozdíl od LadyCupu nebude spodek prokluzovat a kuličky se obejdeš. Ale ta kulička se vždycky dá ustřihnout, kdyby ti vadila, nepřiplácíš za ni, tak proč ne. Taky jsem si teď pořizovala Sko s kuličkou, je mi to nejsympatičtější... Mně na tom LC vadí konec stopky (široká dutá), ta kulička by snad měla být OK
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    MERMAIDA: pouzivam MeLunu S s kulickou, a ta kulicka je neco, ceho se teda nechci vzdat, pri vyndavani hodne pomaha a nijak neprekazi, a kdyby prekazela, tak se da taky ufiknout, a Sko je fakt mrnavy, ale me uplne staci i kdyz uz mi skoro tahne na tricet, takze ta velikost bude asi fakt hodne individualni. Mam doma jeste mensi variantu Luno a to mi prijde obrovsky, ma asi tak trojnasobnej objem.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    MARGARITKA: děkuji za info :-) tak to vypadá že jsem rozhodnutá pro MeLunu M - a teda asi bez ničeho... Ikdyž s tou kuličkou mi přijde - já nevím asi hezčí :-D
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    MERMAIDA: MeLuna je fajn, ta klasicka je tvrdsi nez LC (kupovala jsem v dobe, kdy nebylo vice variant tvrdosti), ze zacatku jsem si na to musela zvyknout, ale oproti LC se diky tomu lepe a rychleji rozvinula a nezajizdela mi tak hluboko, mela jsem s kulickou a vyndavani v pohode, ale jakekoliv zakonceni mi prijde zbytecne, jedine co fakt pomaha pri vytahovani jsou vroubky, ktere LC a myslim ani ta stara MeLuna nema... Sko jsem kupovala dceri od zname a prislo mi to smesne pidi male, doporucuji M - je o fous sirsi a lepe drzici nez LC Sko.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    CAMKA: možná jsem to dělala automaticky a jen si to neuvědomuju, je fakt že kdybych ho nezmáčkla, že by vyndavání zřejmě dost bolelo

    NEVENA: jestli je S ještě měkší než LadyCup, tak to raději M, nebo znovu do vyzkoušeného a ověřeného LC S
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: MeLuna má varianty Soft a Classic, ta Soft je měkčí, S mně přijde ještě měkčí než LC (ale S je obecně měkčí než ostatní velikosti)
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MERMAIDA: eh, vůbec si dokážu a ani nechci představit, jak sis ho mohla vyndávat bez zmáčknutí-zrušení podtlaku...
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    CAMKA: LadyCup jsme si zakončení zratila asi na takový kus jako je to kolečko na fotkách, a nedráždilo ani nebolelo, ani v leže ani v chůzi. S kalíškem jsme normálně spala, nikdy nevytekl.
    Ale je pravda, že občas jsem si zmáčknutím kalíšku, za jeho dno při vytahování pomáhala...
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MERMAIDA: doporučuju bez jakéhokoli zakončení, to opravdu dráždí a bolí (hlavně v leže), stejně to za to zakončení nevyděláš, protože musíš kalíšet zmáčknout a zrušit tak podtlak. Má naspod drážky a velmi dobře se vyndává. Mám velikost M (24let, nerodila jsem) a vyhovuje mi.
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    CAMKA: a můžu se zeptat na velikost?... já jsem přemýšlela o tom S s kuličkou
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    MERMAIDA: melunu mám, tvrdá není vůbec (dobře se s ní manipuluje, dobře se rozvine) a jsem s ní moc spokojená
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    NEVENA: jsem se už taky dočetla na ten LIlCup... a ne!
    ale Meluna je na trhu už delší dobu, ten by mohl být v pohodě, idkyž narozdíl od LC bude tvrdší, ale snad ne moc? Co jsem tak četla, tak LC je jeden z těch měkších kalíšků..
    Ale asi je lepší zůstat u stejné značky, než experimentovat s novou... Výrazně mi nevadil... Brala bych jen možná nějaký ještě menší (což jsem nenašla) a lehce tvrdší, ale ne o moc.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MERMAIDA: LilCup, GynCup, iCare - tyhle růžové/fialové kalíšky s fialovorůžovým logem na slevomatech za 229 Kč neber. Mají průměr kolem 43 mm, kvalita vypracování nic moc, vyrábějí se někde v Číně a nikde nenajdeš ani délku. Jestli jsi měla LC A, tak tě to bude tlačit
    MERMAIDA
    MERMAIDA --- ---
    Dámy, máte zkušenosti s kalíškem LilCup? Nebo Meluna?
    Mám zkušenost s LadyCup - tak nevím, zda mám jít znova do toho nebo zkusit novoty? ...
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    LAURA: Jako já mu dám ještě šanci, třeba si zvyknu, ale prozatím fandím víc Yuuki.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    LAURA: Mně zas přijde měkký jedině Meluna S Soft, LC je tak akorát. Nerozvinul se mi jen jednou a na to stačilo dvakrát stáhnout a povolit svaly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam