• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAIKOR: nj ta anatomie... pritom mooncup je imho docela kratky, aspon podle obrazku, tak to fakt nevim. Me dno kalisku hned za vchodem teda dost drazdi, citim ho tam, a musim kalich dat proste vys..
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    ANABEL_LEE: vezmu mezi prsty, zastrcim kam az to jde, poustim. Dno je tesne za vchodem. Dal uz zasunout nejde. Asi jsem to napsala blbe.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAIKOR: to moc nechapu ale kazdy jsme jiny no ;)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    ANABEL_LEE: dal uz praveze nedosahnu aniz bych ho nepustila.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAIKOR: no, strcit ho poskladany proste jeste dal a pustit az pak ;)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    ANABEL_LEE: davam si ho tak na hloubku prstu, takze dno je tesne za vchodem. Nevim jak ho dat hloub, kdyz pustim ten poskladany okraj, on se hned rozvine a prisaje a pak uz mi nejde popostrcit hloub.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MAIKOR: Pro mě je kalíšek první den cyklu nepoužitelný - fest protýká a způsobuje křeče. Od druhého dne v pohodě. Než mi to došlo, dost jsem se trápila, "jako to, že to vždycky zapomenu?!!!" :-)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAIKOR: zkus experimentovat s vyskou jeho umisteni, potahnout ho nebo naopak zavest vys.. nekdy se proste nedari ho uchytit a nekdy to jde samo, ale chce to trenink, nevzdavej to ;)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    Taky mam dotaz na protikajici kalisek. Mam ho od vcerejska, mooncup A (ten vetsi) a protika fakt hodne. Pri zavedeni se hezky prisal (udelal takovy ten zvuk), byl tak do 1/4 plny, ale odhadem to same mnozstvi nezachytil. Kde muze byt chyba? Jsem zacatecnik, tesila jsem se na nej a nechci to vzdat :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    LEDNACEK: MORGAIN: presne tohle mne napadlo. Jeste teda nemestruuju, 3mesice po porodu, ale cvicim furt. Jsem zvedava, jestli to tim cvicenim udrzim na velikosti, co jsem mela pred porodem :D.
    LEDNACEK
    LEDNACEK --- ---
    Diky za odpovedi. Myslim, ze je hrebicek uhozeny do hlavicky. :~)
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    LEDNACEK: A ještě se doporučuje posilovat svaly pánevního dna... to ne ani tak kvůli kalíšku, ale tak obecně :-).
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    LEDNACEK: Vagína se ti věkem a hlavně porodem roztáhla, svaly pánevního dna povolily. Pořiď větší velikost. Já jsem měla po prvním porodu to samé, původní (menší) kalíšek skoro vypadával, koupila jsem větší a po dvou cyklech to bylo ok. Po druhém porodu už mi stačí ten větší kalíšek a nikde nic nevylejzá:o)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LEDNACEK: zkus vetsi velikost, po porodu se meni panevni dno... ale nevim, jestli treba uz tu vetsi velikost nemas...
    LEDNACEK
    LEDNACEK --- ---
    Jsem tu s dotazem. Jak jinak, že? :-)) Po třech letech od porodu jsem začala menstruovat. Ihned jsem sáhla po kalíšku, na který jsem byla dříve zvyklá. Před porodem jsem s ním žádné problémy neměla. Neprotýkal, nikde netlačil, seděl jak sedět měl. A teď mi to s ním nějak nejde. Neprotýká sice, ale pořad mi vyjíždí ven. A to ho zatlačím až kam můžu. Stačí ale pak udělat pár krok a kalíšek je špičkou venku, že si ho rukou nahmatám. Tak vůbec nevíc, co s tím. Je to dost nepohodlné. Obávám se, že pokud nepřijdu co za tím vězí, budu se muset vrátit k vložkám. Což bych opravdu nerada. Díky za rady, typy a zkušenosti.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    GIDDY: chtěla nechtěla, teklo ze mě a vstupu jsem se rukou nemohla ani dotknout. Měla jsem problém se první tři dny mýt . Každý tělo je jiné, ale týden s vložkou ti za zdraví stojí. Od té doby nemám jediný problém, cytologie na 1.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    KETHAMINA: takze az po mesici? nosilas teda vlozky co? no nechce se mi do toho ani za boha:(
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Není, někteří ho musí vylévat co tři hodiny...
    1ANDY
    1ANDY --- ---
    hoj, mam dotaz, mam ladycup astalo se mi ze protekl, nekolikraat, ještě ze jsem mela slipovku ... ale proč se ptam ...
    zavela jsem ho normalne, lehce okolo (1cm) zkontroloval, zda se spravne rozvinul, vse ok, ale stejne to proteklo? nevite nej¨kdo proč ?

    jinak se mi kolikrat talo, ze i když byl spravne zaveden, tak to rochu proteklo... nechci porad nosit slipovky pro pripad co kdyby ? :((
    diky za rady
    jo a za tech 5 dnu, co to mam, tak klidne vyleju 6 z pulky naplnenych kalisku, je to normalni? nebo to je moc krve?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Na tohle je geniální bidetka, bohužel ne všude je dostupná...
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    KETHAMINA: no když ho poskládáš do hladka (4x postupně přeložíš), tak tam nic nezbude ;) ale je fakt, že jednovrstvým recykovaným školním to nedělám :) ten efekt vysušení ale opravdu funguje. (nosím bílé pracovní kalhoty)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam