• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    FRENNET: já má s gaiou dobré zkušenosti!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ALONSY: aha, tak to se mu budu vyhybat. Diky
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    FRENNET: Jak je měkkej, tak se mi neotevře. Moc tomu nerozumím, nedává mi to smysl, ale je to tak.
    Nakonec jsem koupila ještě velkej Ladycup, trochu mě děsilo, že to bude moc velký, ale jsem velmi spokojená, s tím malým to bylo třeba přews noc už docela otravný.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ALONSY: muzes dat kratke info jakym zpusobem nefunguje?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ALONSY: A stejně jako ostatním lidem tady, ani mně nefunguje. Škoda, že jsem tu diskuzi před nákupem vytěsnila. No, na jinej nemám, tak to asi ještě zkusím později a budu doufat, ale moc nadějně to nevypad.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    XMARGE: Nakonec jsem si koupila Gaia Cup S, protože byl na Rohliku, což je cesta nejmenšího odporu, a stejně jako Ladycup má být pro dívky do 25 let a ty, co ještě nerodily. Je asi 2x tak velký jako ten malý Ladycup a docela mě děsí, ještě že jsem nešla do toho většího. :-)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    ALONSY: malý kalíšek jsem měla do porodu, který byl skoro v 29 letech. Věkovým omezením se neřiď, pokud ti sedí malý a neprotéka, nech si ho. Já musela koupit velký až po porodu, kdy mi malý téměř vypadával.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Vybírám si nový kalíšek, a přemýšlím, jakou velikost?
    Budu kupovat určitě Ladycup, jsem s ním více-méně spokojená deset let, mám malý, ale všude se píše, že ten je vhodný do 25 let.
    Jak moc je rozdíl mezi velkým a malým? Jde mi hlavně o to, jestli s tím větším nebudu mít problémy se zandaváním...
    OXIS
    OXIS --- ---
    Prodiskutovala jsem to ještě na fb ve skupině Kališnice a vyšlo z toho, že jsem si ho špatně zaváděla. Musím dávat hlouběji a je to ok. Ale uvidíme, jak to bude příště v prvních třech dnech :).
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    OXIS: Mě po druhem porodu taky hodně protéká první dva tři cykly, ale mám menstruaci svá dny silnou a pak už skoro nic. Pomohlo fakt častější vymenovani, ale druhy den ms, kdy to mám nejhorší, jsem teda na plavani s dcerou nesla
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    OXIS: Zkusit se to dá, někomu vyhovuje větší, někomu tvrdší... Ale po pravdě, mně po druhém porodu asi půl roku/rok kalíšek taky dokonale nesedl :/ Pak se to naštěstí srovnalo...
    OXIS
    OXIS --- ---
    Potřebuju poradit. Mám kalíšek Mamicup L, koupila jsem po prvním porodu a byl dobrý. Teď mám po druhém porodu a furt teče. Nemyslím si, že bych měla pánevní dno úplně povolený...tak přemýšlím, jestli si mám pořídit nový větší? Dneska chci jít se synem k vodě, tak potřebuju jistotu, že neproteče... a zároveň se tady u nás dá koupit jen Mooncup a Gaiacup. Myslíte, že by mi některý vyhovoval víc než stávající?
    Díky.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    RYBKA: oooo, jasný. Tak já myslím ten Femmy :)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    KETHAMINA: Femcap je pesar, ne kalíšek.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    TEEAK: no,pokud se budem bavit o tom jestli má měkký a tvrdý jinou funkci, za mě jo. Lépe řečeno spolehlivost.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    KETHAMINA: výměna Femcapu za Yuuki by asi měla dost podstatnej vliv na funkci .. ;)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    RYBKA BRUSINKA: mě přišel po Mooncupu na dotek děsně měkej, takže jsem v tom Biooo nakonec koupila Yuuki i s tou plastovou popelnicí na vyvařování v mikrovlnce a spokojenost.
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    Pridam se k OT. Mam doma dva nenacaty Contragely, exp. 2/17. Kdyby mel zajem nekdo, kdo veri, ze i po expiraci jsou ok. Podle me jim nic nebude. Za odnos. Praha.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    TEEAK:
    RYBKA: skvely, diky !
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BRUSINKA: případně druhá varianta - eshop Kalíšek.cz má výdejnu v Holešovicích a spoustu věcí mají i přímo v obchodě, kde se na to dá mrknout a třeba rovnou koupit (co si tak vzpomínám tak mají FemCap i Evanellu)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BRUSINKA: Měli by ho mít v Kotvě v prodejně Biooo (kamenný obchod biooo.cz).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam