• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    ANNNA: Já nevím, začínám o tom uvažovat, jen nechápu, že by se to stalo po tolika letech :( Teď k tomu ještě řeším "novinu", od včerejšího večera skoro jak kdybych po těch bolestech přestala krvácet, do rána bolesti odezněly, přes den taky skoro jak kdyby ms skončila, a asi před hodinou se něco asi uvolnilo a.. kdybych zrovna nebyla doma, nevím, co bych dělala, krev byla všude :( No - co budu povídat - objednala jsem se na gyndu, tohle už bylo děsivý. Ale stalo se mi to prvně, najednou teda čípek bez bolesti, fakt netuším, co to je, ale nelíbí se mi to. Pardon že to tak popisuju, jen jsem z toho kapku rozhozená.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BESSAYA: Nemohl kalíšek přímo dráždit čípek?

    Já mívám z kalíšku velké křeče, když ho zavedu hned na začátku menstruace. Prvních pár hodin beru tampon, potom už je to v pohodě. Čím to je, nevím...
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    BESSAYA: Řeš svoji hormonální rovnováhu. Zařaď doplňování omega3 a magnézia (hořčík) na křeče. Co se týče hodně silné menstruace, tak jdi na stránky floliving.com a hledej heavy bleeding a určitě najdeš další doporučení.
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Ahoj ženy. Používám kalíšek už déle než deset let, v pohodě, bez problémů. Vždy jsem ms měla bolestivou a silnou a po porodu (před 4,5 roky) se to ještě zhoršilo. Ale teď už se mi stalo podruhé (prvně to bylo asi před půl rokem), mě při zavedeném kalíšku tak moc bolel čípek, že jsem musela kalíšek vyndat :( I pod brufenem to bolí ještě asi hodinu nebo dvě po vydání, než to přejde. Brufen jim jen velmi výjimečně, takže obvykle zabere hned, na toto ne, je to taková bolest, že se kroutím na gauči nebo ve sprše a tečou mi slzy. Na gyndě jsem byla po té první epizodě, neřekla jsem tedy o kalíšku, ale jinak následovala různá vyšetření, stěry, hormonální rozbor. A nic. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Případně co s tím? Prve i dnes to přišlo úplně z ničeho nic, druhý den ms. Děkuju za tipy, co co s tím. Kalíšku se vzdát nechci :(
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    1ANDY: pošta
    1ANDY
    1ANDY --- ---
    KAMIONG: tak mohu ho vyzkoušet :) ale co bys za nej chtěla ?
    ja jich prave zkusila několik a ma tu asi 3 co jsem si koupila, ale nevyuzivam je, tak na fb kouknu
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    1ANDY: no tak co vím já, tak se poloha čípku během cyklu může měnit. Na kontrole u doktorky ho můžeš mít vysoko, při menzes klesne... Kamarádka to takhle má a je moc spokojená s Merulou (Merula cup). Já jsem si ho pořídila taky, protože mi protékal Yuki, ale nějak si nerozumíme a Yuki rázem přestal protékat. Takže tady tu Merulu mám nevyužitou, debil jsem ustřihla jeden dílek vytahovacího žebříčku, tak jsem ho ani neplánovala poslat dál, nicméně pokud bys měla zájem...
    Jinak na FB je prý skupina, kde se bazarové kalíšky prodávají třeba za poloviční cenu.
    1ANDY
    1ANDY --- ---
    ANDR3_I: Na to jsem se taky ptala gyn a ta rekla ze ne, tak me prave ze uz nic nenapadlo :( cim by to mohlo byt
    ja jsem taky zoufala, presne jak pises, podtlak tam je, zavedu, když jsem po sprše, takže čisto.... a stejně to někde okolo "utíká" a stejně musim nosit slipovky, a z tech jsem pak dolebolava a opruzena, uz ani ten bepanthen nefunguje

    no je to blby, ale co si ho od někoho půjčit, vyvařit, a zkusit, a když bude ok, tak si ho nechat a koupit dotyčné nový - vim je to divný ale nic lepšího me nenapada
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ANDR3_I: měla jsem tentýž problém, zakoupila jsem kalíšek menší a kratší a trochu se to zlepšilo, ale ne moc, tak jsem se zaměřila na hloubku zavádění a nechám ho rozvinout úplně těsně za vchodem jak jen těsně to jde a pak jen trochu zatlačím dozadu. A už to docela spolehlivě funguje, i když se pořád výjimečně stane že se asi trefím vedle.
    ANDR3_I
    ANDR3_I --- ---
    1ANDY: nemuzes mit nizko cipek?
    https://www.biooo.cz/menstruacni_kalisek_pro_nizky_cipek_m_femmycycle-p-8684.html?

    Ja resim podobny problem, mam kalisek Lunette, ale protyka uz od prvni chvile zavedeni. Podtlak tam je, takze si nemyslim ze chyba bude v zavadeni... Zkousim to porad dokola ale uz sem zoufala, a bojim se dat dalsich 700 za vetsi kalisek s tim ze to bude to same :(
    1ANDY
    1ANDY --- ---
    ahoj, já kalíšek mám, a zkoušela jsem i ruzne druhy i velikosti, ale každý mi rpotekl, a to nebyl ani plný
    stěnu trénuju ale stejně, nevíte čím yb to mohlo být?
    díky
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    ANNNA:
    Před porody mi kalíšek naopak na bolesti pomáhal. Ale po porodu byly první tři menstruace peklo, jak v bolestivosti tak v krvácení a protékání a kalíšek prostě nedržel. Málem jsem to vzdala. Ono se to tam prostě musí nějak srovnat a trvá to déle než si myslíme
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ANNNA: Když mě právě ty tampony teď už bolí, působí jako že se tam nevejde... Fakt asi brutus nízko čípek. Je to od porodu.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    AOTEAROA: Vidíš, to je zajímavé... mám s kalíškem od začátku tu zkušenost, že prvních pár hodin je problematických. Zhoršuje bolesti, protéká. Asi to může být opravdu tím, že si zavazí s čípkem.

    Před porody jsem to řešila tak, že jsem úplně na začátku použila 1-2 tampony (tj. netahala jsem s sebou kalíšek, když jsem očekávala tetu, ale tampony).
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    XMARGE: jakože hned. To je právě to zvláštní. Teče trochu dovnitř a trochu mimo. Není to tím, že by tam bylo moc tekutiny, koukala jsem ale na nějaké obrázky a došlo mi že ten čípek je někde bokem toho kalíšku jakoby.

    Zkusila jsem teď dávat úplně na kraj, jen strašně mělko, a vypadá to že to funguje. Páč na webu píšou že zrovna tento můj se dává holkám s nízkým čípkem. Mám Mamicup, měla jsem L a teď mám ten menší. Nicméně tato menses je nějaká slabší, tak nevím jestli to bude takto fungovat i příště.
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    SOLEI: dík moc, už mě i napadlo použít filtr ;)
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    XMARGE: tim myslim, ze prostor v kalisku zabira cipek a krev zacne driv prosakovat
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    DOBYTEK: Já mám čípek nízko a v kalíšku ho první dny mám určitě taky (prostě dál než za vchod ten kalíšek nedám) a neprotéká...

    AOTEAROA: a on hodně protéká od začátku (jako od zavedení) a nebo až po pár hodinách?

    Já měla po prvním porodu ochablé svalstvo, ale to se projevovalo tak, že mi kalíšek po celkem krátké době vyjížděl ven (nevypadnul, jen se prostě dostal dolů a čouhal ven, což překáželo), ale neprotékal...
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    AOTEAROA: cviceni urcite neuskodi, ale zkus proste jinou znacku, ja byla sama prekvapena, co to udelalo. Obecne pomaha nechavat kalisek tak nizko, jak je mozne, protoze pokud se dotyka cipku nebo pokud mas cipek v kalisku, tak zpravidla proteka.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    cca 3/4 roku po porodu jsem vzhledem k bolestivému zavádění tamponů konečně zkusila kalíšek a byla jsem nadšená. první asi tři cykly jsem z toho byla u vytržení a litovala, že jsem se kalíšku tak dlouho bránila.
    jenže poslední asi tři cykly mám hrozný problém s protékáním první dva dny menses. jelikož jsem prvník alíšek kupovala hodně veliký (vyhcázela jsem z toho, že jsem celá velká, muž říká že jsem "prostorná" a navíc jsem po vaginálním porodu) a seděl pěkně. tak jsem nějak usoudila, že asi už tak pěkně nesedí, páč už je to rok po porodu a asi jsem se nějak zúžila. jenže s tím menším mám ten samý problém, prostě protéká.
    trochu jsem zkoumala hodnocení a rady na webu s kalíšky a došla jsem k tomu, že můj problém je nízký nebo zvětšený čípek první dny menses. proto mě bolí i ty tampony, které jsem předtím používala spokojeně 15 let. a teď co se s tím dá dělat? znamená to že mám celkově oslabené a pokleslé pánevní dno? jsou na to nějaké cviky? mám se s tím smířit nebo pomůže cviičení? zkoušela jsem všemožné typy vkládání a skládání a hloubku atd, ale v 90 % těch dvou prvních dnů to nejde, další dny se to pak zázračně zlepší. nejsem takhle ale moc schopná existovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam