• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETGRIDUSwww.facebook.com - komunitní server
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    FROGY: nejsem nějak extra znalej, ale prý je to už dneska zcela běžné
    FROGY
    FROGY --- ---
    _JOAN_: tak mozne to technicky je, nicmene s tou normou jsi to vazne nemyslel, ze jo? ;)
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    FROGY: to už je snad norma i bez facebooku, že ti viry prolejzaj maila a ví, kde lidi surfujou atd. pro marketingový účely
    DHA
    DHA --- ---
    Když už jsme u těch emailů:

    Facebook se chystá zpřístupnit maily uživatelů aplikacím

    Ve středu (20.ledna 2010) by měl Facebook zprovoznit novou část API pro aplikace a dát tak do rukou tvůrcům aplikací možnost získat e-mail uživatele Facebooku. Jde o poměrně zásadní vývoj, který je hodně kontroverzní. A zaslouží si pár komentářů.

    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2015864
    FROGY
    FROGY --- ---
    MATHEW: tak urcite tvuj email, udaje vyuzitelne k marketingu - tedy ty spamy, + informace do personalnich agentur treba
    IKA
    IKA --- ---
    MATHEW: to je pravda.
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    zneužitelný můžou dle mě hlavně fotky, naštěstí nemám natolik debilní známosti, který by mě označili na fotkách, který bych nerad veřejně publikovat ;-)
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    IKA: pokud člověk nepozná vlastního kamaráda podle jeho projevu (a že má naprosto každý člověk specifický projev) a chce mu posílat 900 dolarů (tenhle nechce, protože prostě nejde nepoznat, že jde o fake), tak je hlupák a dřív nebo později by ho někdo okradl i mimo facebook.
    IKA
    IKA --- ---
    MATHEW: udaje tohto typu by sa dali vyuzit napriklad v takychto pripadoch: http://www.businessinsider.com/2009/1/nigerian-scammers-still-roosting-on-facebook
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    DHA: nasrala som sa a tento odkaz som vlozila ako komentar vsetkym co sa pridali do skupiny a tlacitku nepaci sa mi. Jeden sa uz zrusil :D
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    to už jsem se chtěl dlouho zeptat - k čemu může kdokoliv použít moje pravé jméno a informaci typu kam jsem chodil na střední školu a jaké mám rád filmy? bude mi posílat spamy do emailu? otřesné..
    FROGY
    FROGY --- ---
    CRUSHEER: a co podvodne ziskani osobnich dat????
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    Stejne imho nebezpecnost tech skupin je temer nulova. Snad to nejhorsi, co se da delat, je ono slavne prejmenovani, nebo spam.
    DHA
    DHA --- ---
    Tak ještě jeden odkaz (nejen) pro ty, co znají Radovana Kalužu: http://www.pooh.cz/a.asp?a=2015858

    Masivní zakládání podvodných skupin, porušování autorských práv, takový je "banánový" Facebook

    Je alarmující, že se může najít 400 tisíc čechů, kteří naletí Radovanu Kalužovi, umožní mu manipulovat s nimi a dostat se eventuelně k jejich osobním údajům a k jejich přátelům. Lidská blbost dosahuje na Facebooku enormní velikosti.

    DHA
    DHA --- ---
    Ale ty sms zdarma, jsem nedávno objevila, že jedna z těch aplikací funguje, ta co na ní odkazuje tahle stránka, která taky funguje http://www.esemes.cz/
    SNIPERCZ
    SNIPERCZ --- ---
    DHA: To asi ustane jakýkoliv datový tok ;)
    Na FB je plno blbostí, ty sms zdarma atd..
    DHA
    DHA --- ---
    _LUCI: přeně tak. Mně zaráží, kolik lidí si myslí, že za ně někdo něco udělá (něco jim jentak dá) a tak podobně. S tím Haiti, je to už hyenismus.
    5 minut virtuálního ticha je taky hrozná kravina.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    BOO: me se to ted stalo taky, jazyk sem nemenila. Podle me to souvisi s prechodem na novou verzi. Blbne mi vic veci...

    Nevite nekdo cim to je, ze pokazdy kdyz se meni verze, tak se v notifications objevuje mnohem vic spamu?
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    BOO: Zmenil jsem si jazyk z CJ na AJ, pac ta CJ byla fakt pomotana...ted to zase blbne, ach jo.
    _LUCI
    _LUCI --- ---
    CRUSHEER: spíš by místo keců měli hodit aspoň text té DMSky aby trochu pomohli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam