• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    MALKE: Jaká je to realitka?
    MALKE
    MALKE --- ---
    COWBOY: Zatím jediné, co bylo v pořádku, byla prohlídka bytu. Každej máme chyby, vo tym žádná. Ale co je moc, je moc.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    MALKE: Každého něco živí a každý na něco dlabe.
    Ale je fakt, že když něco prodávám, tak vím, co mám dát do rezervační smlouvy a nemůže se mi stát, že si to majitel rozmyslí. Ale nikdo není dokonalý.
    MALKE
    MALKE --- ---
    COWBOY: Všichni lidi jsou na prd. Ale je to sakra živí, tak by se k zákazníkovi měli chovat aspoň korektně. Já nejsem náročný člověk, slavobrány mi nikdo stavět nemusí, jenom jsem toužila, aby to proběhlo bez ZBYTEČNÝCH problémů.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    MALKE: Kvůli jednomu střílet všechny? To by už nežil žádný kupující.:-))
    MALKE
    MALKE --- ---
    Střílet všechny z realitek! Zítra jsme měli jít podepisovat smlouvy do banky a dneska nás právník realitky zpravil, že majitel si představuje jiné platební podmínky, než jaké jsou navržené v rezervační smlouvě, kterou jsme mu dávali ke schválení před čtrnácti dny. Leží mu to tam X dní, ale pán holt neumí telefonovat. Takže my musíme odsunout schůzku v bance a pravděpodobně dostaneme i horší podmínky hypotéky, než kdyby zvednul svůj líný právnický zadek a uráčil se nám to říct včas.
    Pomíjím to, že ačkoliv jsme jasně řekli, že budeme potřebovat výpis z katastru ne starší než jeden měsíc, o pár dní to přešvihli a "ale přece stačí ne starší než tři měsíce, vždycky to stačilo...". Bance nestačilo, mein Gott, kdyby stačilo, tak to po nich nebudeme chtít.
    Já bych VÁŽNĚ chtěla brát peníze za to, co oni.
    TXO
    TXO --- ---
    CASTROL: ok, pardon:)
    WEN
    WEN --- ---
    KTAIWANITA: co se tyka podlahovy plochy bytu, měl by si je nejakym zpusobem overit realitni makler.. preci kdyz nekdo prodava byt, musi dolozit, ze ten byt je skutecne jeho.. tudis by si mel makler vyzadat nejaky to lejstro.. kde jsou vymery napsany..neverit majitely..
    KTAIWANITA
    KTAIWANITA --- ---
    Jo já to pochopila :)), takhle jsme sehnali výbornej prostor teď na galerii, přes obálkovou "dražbu" MČ praha 2 -ale co jsem v tom teď byla ponořená tak je to lepší (imo) spíš na nebytovky, s bytama se musí (většinou) hodně dělat a ty peníze pak dáváš do něčeho co stejně není tvoje. Ale po několika měsících to vyjít může, a CASTROL: k tomu gratuluju:) Je pravda, že chci asi fakt hodně levnej byt, na to že to chci v centru prahy. Jsou to náhody -můj brácha sehnal na jaře v Nuslích za 9 500 vč. moc hezkej byt i pěkně zrekonstruovanej, v krásným baráku a s milou majitelkou.

    Ten Dům realit mě vážně štve, NA NÁSTĚNKU S NÍM!!!! :)) na jeho nabídky narážim i na jinejch realitních serverech, pořád ty výborný fotky a skvělý ceny a datum vložení inzerátu dnešní, abych se pak dozvěděla, že to bylo hned pryč a že zas volám na Dům realit. A taky to, že některý byty co jsem viděla neměly metry který inzerovaly.
    Ale to už není zase možná co tu už někdo psal chyba realitky, ale majitele kterej to špatně inzeruje jim..
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    :))) ted mi doslo to nedorozumeni. To nebyl uplatek! to byla normalni soutez :)))
    cenu mame myslim vic nez dobrou. trvalo nam to asi 10 pokusu - celkem 3 mesice. Ona Praha 2 mela tak pred rokem furt novy nabidky. pritom jeden byt nam utekl hned na poprve. Samozrejme ze byty treba na Vinohradech jsme ani nezkouseli. Ale kolem Karlova namesti a v Nuslich se daji sehnat obstojny bytecky kolem 8 000. Cena se konstruuje tak, abys treba o korunu prehodil samozrejme. Jo a taky nas prekvapilo, ze o jeden byt se hlasi treba jen 20 zajemcu.
    GREVE
    GREVE --- ---
    TXO: Zas tak strašný to snad neni, ne?

    CASTROL: A podařilo se vám chytit dobrou cenu? V těchle soutěžích se většinou najde blbec, kterej dá nesmyslně moc.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    TXO: Špatně jsi si to vysvětlil. To byla každá nová obálka na nový byt.
    WEN
    WEN --- ---
    TXO: co fuj.. takhle se to s obecnima bytama dela.. kdo da vic vyhraje..
    TXO
    TXO --- ---
    CASTROL: 100x fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj fuj
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    Ktaiwanita: my jsme nasli super byt v Nuslich u Folimanky normalne pres uredni desku Prahy 2: http://www.praha2.cz/default.aspx?Ido=157&sh=43964859 trvalo nam to sice par mesicu, nez jsme se trefili se spravnou cenou do obalky, ale jsme docela spokojeny
    KTAIWANITA
    KTAIWANITA --- ---
    MISHUGE: Napadlo mě -co udělat seznam RK na nástěnce tím nejjednodušším způsobem jako je třeba tenhle: >> nikdo to tu nesefuje, nastenka se doplnuje sama: [ Podivná individua pohybující se Prahou, ale nejen tam ]
    KTAIWANITA
    KTAIWANITA --- ---
    Ahoj, byla bych hrozně vděčná, kdyby mi některý z vás kdo jste realitní makléři poradil, nebo nějak pomohl.. ráda si i někoho najmu a dám provizi ve výši nájmu - marně sháním pronájem, do 12 000 i s poplatky, pěknej nezařízenej cca 50m, ve vyšším patře aby byl světlý protože maluju a blízko parku protože mám psa (ale malýho buldočka kterej neštěká, podlahy etc nezničí) a nejlíp vinohrady, žižkov, nebo třeba i nusle, podolí, vršovice ale ne moc daleké. V Italský si zakládáme galerii tak abych se tam nějak snadno dostávala.

    Mám už zkušenost s x makléři, kteří mě vedli do bytu 59m a já jsem viděla tak stěží 40m plochu, (zatím bydlím ve 49m bytě tak to dokážu odhadnout, že byl menší než můj) protelefonovala jsem majlant na fiktivní "už pronajaté byty" (dum realit, jejich specialita, to už tu bylo víckrát zmiňované a potvrzuju to) a zbytečné prohlídky nevyhovujících bytů, např. kdy mi makléř do poslední chvíle tvrdil že je byt neskutečně světlý i když je to zvýšené patro (byl to temný plesnivý suterén) a tp.. nemám tolik času chodit na inzeráty, o kterých ti makléři musí tušit, že mi nebudou vyhovovat, a přitom mě tam táhnou a do poslední chvíle byt líčí nepřesně. A v tomhle vedru to opravdu naštve. Díky moc za cokoliv, -třeba kontakt na "normálního" makléře.. nebo kdyby chtěl někdo z vás..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    MALKE: Reagoval jsem na která je nesmyslná, ale budiž, je to zvyk. Pochopil jsem, že tu smlouvu jako takovou považuješ za nesmyslnou. Tak jak to popisuješ s tebou souhlasím.
    MALKE
    MALKE --- ---
    COWBOY: Tuším cosi o kolizi se smlouvou o smlouvě budoucí. Ptát se nutno našeho makléře (ale vzhledem k tomu, že realitka byla schopná
    a) zapsat "byt má 74,něco m2 bez lodžie dle zákona XY", ačkoliv je to včetně lodžie - a tuto skutečnost by zjistili prostým sečtením údajů v tabulce, kterou naprali hned pod to
    b) napsat jiné platební podmínky, než jaké jsme jim třikrát nadiktovali
    c) naopak nezapsat, co všechno se s bytem prodává
    - and sou on - zkrátka, jelikož je nutno všechno po nich třikrát kontrolovat, jestli to zase nezprasili, počítám, že daleko od pravdy nebudu ani když jsem reprodukovala temné vrčení makléřky na tu rezervační smlouvu). Oni nejsou úplně nesolidní, jen to kurevsky flákají. Za ty prachy... Taky bych takhle chtěla pracovat:)
    Tož tak.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    Tak tohle potěší.
    Je to kolegovo peří.:-))

    Dobrý den, vážený pane xxxxxxx,

    rádi bychom Vám tímto poděkovali za Vaši solidně odvedenou práci. Ke všem formalitám s převodem nájemní smlouvy došlo zcela dle plánu (včetně převedení plynu a el.energie). Všechny právní a organizační kroky našeho obchodního procesu proběhly bez zádrhelů. S Vaším přístupem k realizaci naší zakázky jsme byli spokojeni ! Prokázal jste šikovný přístup, byl jste rychlý v jednání a dodržel jste vždy dané slovo. Od zadání objednávky realitních služeb uplynuly dva měsíce až do skončení celého procesu s převodem nájemní smlouvy. Termín realizace zakázky se nám jeví velmi solidní.

    Děkujeme Vám a přejeme Vám mnoho nových spokojených klientů a hodně dalších profesních i osobních úspěchů !



    S pozdravem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam