• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: dik.. za info..
    v tedlech nedorozumněních doporučuju obratit se na nadřízenýho.. něco jako oznámení stavu věci a důsledky plynouci tajiztech nedorozumneni..
    osobne takhle obcas mapuju trh.. zajímá mě jestli maj normální nadřízený pod sebou kretény a nebo jsou sami kreténi..
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    ps: nejde o Dům Realit ale o Realitní Dům
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    jj moje chyba, ze sem si nepotvrdil cenu uz pri prohlidce.
    Tu smlouvu somozdrejme vypovidam na zaklade nedodrzeni hypo. Ostatni je irelevantni, vzhledem k tomu, co je na papire.
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: chapu a souhlasim s tebou.. na Dum realit to neni prvni stižnost..
    S těma provizema je to těžký.. nejlíp se ptát přímo na místě při prohlídce s majitelem.

    Naši, když prodávali byt, tak se dohodli s makleřem na ceně a provizi a když to nakonec dokazal prodat ještě za víc, dostal z toho procenta..

    Ve tvym případě asi makléř viděl možnost dvojitý provize..
    si bych vážně tu smlouvu vypověděla, ale ne z duvodu ceny ale z duvodu nedodrzeni podminek hypo..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Tohle se nedělá. to je prasárna.
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    No ale ja tu smlouvu uzavrel na zaklade lzivich informaci. Majitel je na ne pekne nasranej, protoze ho premluvili k ponizeni ceny s ideou, ze za nizsi cenu to prodaj drive, pak to prodavaj ofiko za 480, ale od nas chtej 540. Majitel to nevidi a oni se napakujou. Jenze ted to majitel uz vidi a me deli od koupe zrovna ten rozdil 60k (diky nizke hypo).
    OK je to "obchodovani", ale pokud chtej hrat timhle zpusobem, tak musej pocitat s tim, ze jim bude oplaceno stejne. Ja muzu tu smlouvu bez problemu vypovedet (diky jejich zavazku o vysi hypo, ktera je v podminkach smlouvy).

    To neni vztekani.. jen tu osvetluji situaci (a obcas sjizdim do sebeobhajoby) a mimo nyx hraju spinavou hru s rk (kde si sami zacli urcovat pravidla).
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    COWBOY:
    jo :D
    Prvni (neceli) mesic stravili prutahama kvuli dovolenym..
    Nejdrive to melo byt hypo v plne cene - to se nepovedlo..
    Pak z toho udelali 85% to se jakoze povedlo .. udelali prvni odhad - fajn "muzem vam poskytnout uver na 459k"..
    Shanel jsem zbylich 25%, nakonec se mi to povedlo, ale to prisli (ne tak uplne oni, ale jejich partneri na vyrizovani hypo Gepard Financi) s tim, ze byl udelan druhy odhad (jako ze kontrolni od banky) a ze nam muzou poskytnout uver pouze na 413k (s tim ze nam poskytnou pujcku na zbytek.. tj mnohem vetsi procenta).
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: jo.. ale pak musíš ten měsíc počkat.. otázka je, zda majiteli natolik věříš, že na tebe počká.. Když mu rk řekne.. "hele, dokazali jsme to nakonec prodat za vic, tak vam z toho jeste neco dame..(defakto tu puvodni cenu).. co udela majitel..? za vic penez, vic muziky..
    a kdyz uz jsi slozil zalohu za vyžší cenu a pak se z5tně dozveděl, že makleř je obchodník.. to je trochu pozdě na vstekání.. makléř jedná podle situace..
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Dva měsíce ti vyřizují hypo?
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    Ano. tu zalohu sem slozil uz pred dvouma mesici. cekam jestli se rk umoudri a srazi cenu tam kde ma byt (jedna se o tom). jinak smlouvu vypovim, vemu si svou zalohu, pockam mesic do vyprseni smlouvy prodavajiciho a uzavru s nim obchod bez rk.
    jsou tedy dve moznosti: pujdou s cenou zpet na puvodnich 480k a koupim chatu prez ne, nebo to neudelaji a ja je obejdu.
    WEN
    WEN --- ---
    SOUMRAKOSVIT: řikal jsi, že majitel má s rk uzavřenou smlouvu ještě zhruba na měsíc..
    trochu se v tom ted stracim.. uz jsi složil zálohu na chajdu v realitce? ted chces prachy z5 a pujdeš se domluvit s majitelem za jejich zády?
    chápu to dobře?
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    OASHI: Jak píše DAMIAN: těch 40.000,- Kč/m2 je reál, u větších bytů možná i méně. Záleží na mnoha faktorech. Jak moc spěchají, jestli DR nebo OV, jak moc vybydleno, jestli plast okna,...
    DAMIAN
    DAMIAN --- ---
    OASHI: 40 tisíc za m
    T_Y_L
    T_Y_L --- ---
    OASHI: Pro nástřel by mohlo pomoci toto:
    http://cenybytu.idnes.cz/cbkalk.asp

    Ale nevím nakolik to odráží realitu (to by možná mohli říci lidé přímo z oboru).
    OASHI
    OASHI --- ---
    Jeste pro zdurazneni: ja jim na predrazene novostavby na provarenem Barrandove kaslu,
    me jde o stary panelak na Proseku: a tam jsou jedny z nejstarsich panelovych sidlist vubec.
    OASHI
    OASHI --- ---
    Poradite mi s aktualni situaci na trhu?
    Jde mi o nastrel, jak si asi mam predstavovat byt ke koupi:
    * Praha
    * u metra
    * stary panelak, zatepleny (asi nejak investovali)
    * byt v puvodnim stavu (umakartove jadro)
    * prizemi
    * rikaji 87 m plochy, ale protoze je to jen 3+1, asi do toho zapocitali i balkon, komoru a sklep! ;)

    => hypotecni maklerka mi vyhrozovala, ze se dnes novostavby dostanou i pres 70 tisic za m! (pry "obycejny?" novy panelak na Barrandove)
    ...no to si ze mne snad strili?!

    O co mi jde: neco jako "pomer cena / vykon": ...za jakou cenu se dnes da pri trose stesti v Praze sehnat takovy stary panelakovy byt? Za jakou cenu m plochy?
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    COWBOY:
    Zalohu sem slozil. Ale ve smlouve o rezervacnim poplatku se zavazali, ze mi sprostredkuji i hypoteku v min hodnote 490 000 (tu castku sem si tam vynutil dopsat), coz se jim nepovedlo (sehnali hypo na nizsi castku). Takze smlouvu muzu v poho vypovedet.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Tak to je prasárna. Takže v rezervační smlouvě máš cenu 480.000 + 60.000,-? Složil jsi rezervační zálohu? Jestli ne, pak se divím, že je nemovitost rezervována. Dokud někdo nesloží zálohu, žádná rezervace neexistuje.
    Zřejmě dobrej oddíl, ten Realitní Dům.
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    WEN:
    Myslis tedy, ze maji sanci to vyhrat, prestoze nebude uz zadna ze smluv v platnosti?
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    COWBOY:
    ano
    COWBOY:
    Byla to chata, ktera se uz nejakou dobu prodavala a RK prisla za majitelem, ze je potreba snizit prodejni cenu z 540k na 480k. Majitel na to pristoupil. Byla stanovena cena 480 000 vcetne provize pro kupujiciho (tedy 420 000 pro majitele + 60 000 rk). Ja se ozval. U podpisu smlouvy o rezervacnim poplatku mi makler oznamil, ze inzerovana cena 480k je bez poplatku RK, ktery cini 60 000. OK, ac nerad, dohodli jsme se na kupni cene 540k (v te dobe sem jeste nevedel, ze lze). Preskocim nektere udalosti v kterych tato skutecnost zacla vychazet najevo.. o par tydnu pozdeji jsem volal (pod fiktivnim jmenem) do Realitniho Domu operatorkam s dotazem na tu tuhle chajdu. Dozvedel jsem se, ze chata je jiz rezervovana (mnou) a pri dotazu jestli uvedena cena 480k byla vcetne provize, mi bylo receno ze "ano vcetne provize". Pak sem si to overoval u majitele a byla to pravda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam