• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KEMAL: Není třeba se omlouvat. Prostě někdo nemá rád rk a vysvětlovat cokoliv nemá smysl.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    COWBOY: pokud jsem se dotkl tvé stavovské cti tak se omlouvám, není třeba zacházet do osobní roviny. Jen jsem chtěl zde přítomné upozornit na detail, že vztah klient - realitní agent je spíš podobný vztahu klient - prodejce v autobazaru, nikoliv vztahu klient - lékař nebo klient - advokát. A to zejména z důvodu viz KEMAL:
    VITEKK
    VITEKK --- ---
    CIA: uff no to si mi udelal radost, ja jim prave poslal zalohu, ale vsechno jsem "doublecheckoval" a snad by to melo byt v poradku, dam vedet.
    CIA
    CIA --- ---
    VITEKK: KOVA alias 1. Zbraslavská? Noo.. Je to asi dva roky. Našli jsme u nich v nabídce inzerát na byt 5+kk, novostavba, plovoucí podlahy atd... OK, zavolali jsme, domluvili si prohlídku a vyrazili do Davle (z Prahy 9, takže cesta žádných 5 minut metrem). Přijeli jsme na místo, dorazil jiný makléř, chvíli hledal dům, ve kterém byt měl být. Pak ho našel a ukázalo se, že to není novostavba, ale nově nastavěné patro na cca 30 starém baráku.
    Byt nebyl 5+kk, ale jen 3+kk. Na dotaz, kde jsou ty další dvě místnosti, nám odpověděl: "Je možnost se domluvit se spolumajitelem půdy nad bytem (vám patří půlka té půdy), že byste ji od něj odkoupili a tam si udělali další dvě místnosti."
    A proč jsem zmiňoval plovoucí podlahu? Protože to byla brutalita - člověk vešel do místnosti a viděl, jak se podlaha zavlnila...
    Pro nás to byla neuvěřitelná ztráta času a těmto pánům a dámám již nehodlám věřit ani nos mezi očima. Ani se neomluvil, že nás táhli prohlídku na naprosto jiný popis, než odpovídal skutečnosti... NEBRAT!
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    KEMAL: No pokud snahu na druhém urvat co se dá považuješ za normální obchodní jednání, pak máš spíš problém ty.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WEN: rk není důvěryhodným partnerem. rk, dle mých dosavadních poznatků, s typickým klientem vede normální obchodní jednání, kdy se každý snaží na druhém urvat co se dá.
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: No sebe doporučovat nebudu, ale když budeš něco potřebovat konzultovat, tak to můžeš zkusit.:-)
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: Nesmíš na ně pospíchat a vysvětlit jim to. Když jim to nevysvětlíš máš smůlu. Lidi jsou vystrašení, no a co. Tak je musíš uklidnit.
    WEN
    WEN --- ---
    KEMAL: to se ti pak vyplatí spolupracovat s rk.. to je fakt začarovanej kruh..

    co nějaký doporučení.. dobrou rk? to nemáte?
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WEN: v tomto případě mám dojem že "vystrašený" znamená "zachovávat míru nutné opatrnosti". Realitky skutečně odrbávaj kde můžou a bez právníka bych kontakt s nimi nikomu nedoporučil
    WEN
    WEN --- ---
    hlavně lidi jsou už předem vystrašený... " Prodáváš byt? tak bacha, nic nepodepisuj, nebo tě realitka obere.. a možná ještě skončíš na dlažbě.." tak to je pak těžký
    WEN
    WEN --- ---
    COWBOY: ze svých kdysy zkušeností lidi nechtěli podepsat ani tohle..
    mám totiž pocit, že neuměj číst.. možná to přečtou, ale obsah pak nějak postrádaj..
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WEN: no když realitka tupě trvá na exkluzivitě :)))
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    WEN: To je pravda, ale pokud prodávajícímu oznámím, že mám kupce a ten chce vidět, že jsem oprávněný ten byt nabízet, tak není problém podepsat zprostředkovatelku.
    WEN
    WEN --- ---
    COWBOY: pokud nějakou maji žejo.. lidi nechtěj podepsat vůbec nic..ani oprávnění ke zprostředkování
    COWBOY
    COWBOY --- ---
    ANTALSTASEK: Termín platby je závislý na požadavku prodávajícího. Nech si ukázat zprostředkovatelskou smlouvu, kterou mají s prodávajícím uzavřenou.
    WEN
    WEN --- ---
    ANTALSTASEK: necméně na schůzku bych určitě šla.. pak budeš moudřejší
    WEN
    WEN --- ---
    ANTALSTASEK: tak to akorát rozšířily činnost.. ale pokud je to odnož orco group.. tak pozor.. nechci ho nějako pomlouvat.. ale jistý zdroje tvrdí, že orco tenhle českej trh akorát vytuneluje a pujde tunelovat jinam..
    GREVE
    GREVE --- ---
    ANTALSTASEK: Chápu, že takovéhle nabídce se těžko odolává. Za trochu rizika to stojí :-)
    WEN
    WEN --- ---
    ANTALSTASEK: jak se jmenuje ta realitka? maj web?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam