• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: muzes to nahodit pls? :)
    GREVE
    GREVE --- ---
    Aha, už jsem to našel, právě to pročítám.
    GREVE
    GREVE --- ---
    SIMCIIQ: Můžeš prosím trochu specifikovat? Jaká je jejich nová cenová politika? Teď narychlo jsem nic nenašel...
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Sen šíleného realitního makléře - Ceny bytů začnou stoupat už na jaře,

    v létě to bude raketa a na podzim už se každému zhodnotí investice třikrát, fakt, věřte mi!
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    nevim jestli je ten dotaz smerovany spravne ale jinou diskuzi jsem nenasla a tak se ptam mistnich makleru co rikaji na novou cenovou politiku sreality a jak se jako relitka zachovaji..
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    GREVE: Souhlas. Nemám problém mu dát prachy za to, že mne seznámil s prodávajícím, ale za tristní právní servis mu nenáleží ani koruna. Dle mého.

    I když, možná jen řeším něco co mi nepřísluší, já jsem kupní cenu akceptoval a jak velkou provizi dá prodávající makléři, je vlstně jeho boj. Ale principielně nechci, aby někdo, kdo nedělá dobře svou práci, dostal za špatnou službu zaplaceno.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: tohle je dost slozity, my meli taky problemy s maklerem a kdyz sem videl ze ma nejvetsi prodeje tak sem si ani nestezoval..
    GREVE
    GREVE --- ---
    VAACLAV: Ano, v tom je problém - provize makléři je za dvě věci - 1. za zprostředkování koupě, 2. právní servis. Pokud neplní tu druhou část, tak bych vyjednal slevu provize, třeba poloviční, ale neplatit mu vůbec nic asi není úplně fér.
    Každopádně bych si důrazně promluvil s jeho nadřízeným.
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    POHODAVOLE: Díky, to zní rozumně. NIcméně, není možné, aby si pan makléř nárokoval provizi, pokud doloží, že v době platnosti smlouvy zprostředkoval kontakt se mnou jakožto prodávajícím? Není to tak, že závazky ze smlouvy její výpovědí nejsou anulovány?
    GEEK
    GEEK --- ---
    VAACLAV: jj, jak pise pohodavul. pokud makler neplni svoje zavazky, tak at prodejce odstoupi od smlouvy.
    GEEK
    GEEK --- ---
    VITI: vetsinou 4-5 tis.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    VITI: jestli se jedna o odhad pro banku, kterej dela banka tak my meli dve moznosti, bud od stolu = zasle se foto + plany bytu = nizsi odhadni cena a nebo si pride odhadce sam = vyssi odhadni cena..

    VAACLAV: nejsem odbornik, ale zalezi na tom co je uvedeny ve smlouve co se tyce doby kdy si muzes koupit byt bez pomoci realitky, ja bejt prodavajicim tak bych spis zkusil odstoupit od smlouvy kdyz je prokazatelny ze makler neplni svy povinnosti..
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    Zdravím, prosím o radu zkušenější,

    chci koupit družstevní byt. K prodávajícímu jsem se dostal prostřednictvím realitního makléře. Já jakožto kupující nemám s makléřem žádnou smlouvu, pan prodávající ano.

    Pan makléř je bohužel lajdák, když řekne že zavolá nebo pošle nějaké dokumenty, ne vždy to učiní, jeho "právní servis" je na otřesné úrovni...podtrženo sečteno, rád bych se s panem prodávajícím dohodl napřímo. Je to možné, resp plynou z toho nějaká rizika pro prodávajícího/kupujícího? jaká je obvyklá lhůta, po které můžeme s panem prodávajícím uzavřít smlouvu tak, aby to bylo právně nepostížitelné?

    Pan prodávající navrhl kontaktovat makléře s tím, že chce slevu z provize, neb makléř neplní závazky ze smlouvy (právní servis)..je toto obvyklé/průchodné?

    Díky uctivě za radu!!!
    VITI
    VITI --- ---
    Muzete mi nekdo poskytnout info jak probiha odhad ceny nemovistosti ? co vse je k tomu potreba a jak se +- pohybuji ceny ? Dik.
    FACELESS
    FACELESS --- ---
    nemel byste nekdo kontakt na nejakeho dobreho pravnika (praha), ktery by se vyznal v pravu tykajiciho se nemovitosti?

    kupuju byt a rad bych pred tim, nez neco podepisu, to mel zkontrolovane od nekoho, kdo tomu dobre rozumi.

    predem diky
    GEEK
    GEEK --- ---
    TXO: 400k je hrozne moc.
    hypo bych si osetril v rezervacni smlouve, aby si neprisel o rezervacni poplatek v pripade neposkytnuti potrebny castky.
    GREVE
    GREVE --- ---
    TXO: tak to je blbost, víc než 5% kupní ceny nikdy nedávej.
    TXO
    TXO --- ---
    GREVE: Jo pardon, rezervacni poplatek som myslel. No je jasne, ze pred kupovanim nemovitosti si najprv v banke ramcovo zistim, ci dostanem hypo. Problem moze ale nastat pri oceneni nemovitosti ako zastavy, ktora to cele moze potopit.

    Tych 400 po mne chcela jedna dama, co predavala pozemok za 2M.
    GREVE
    GREVE --- ---
    TXO: Jestli myslíš rezervační poplatek, tak ten se dává většinou ve výši provize, můžeš si vyjednat i méně. 400k je nějak hodně, ne? Co bude se zálohou, když nedostaneš hypo, si taky musíš vyjednat. Ale často o ní přijdeš, to je bohužel pravda. Když si kupuješ byt, tak bys už měl vědět, jestli na něj tu hypotéku dostaneš, riskovat se v tomhle oboru nevyplácí.
    TXO
    TXO --- ---
    Mal by som dotaz.
    Ako to je so zalohami? Je normalne chciet zalohu povedzme 400k s tym, ze ked mi nakoniec banka nahodou neda hypo, tak o to pridem?

    diki
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GREVE: jsem tu psala, ze se sama bojim, ta ma je z DR
    ale ted volala, ze jim pry potvrdili, ze byt je doplacen a muze se predavat...
    tze doufejme, ze zitra predaji
    doufejme, ze v utery namontuji kuchyn, dovezou pracku, namotuji svetla
    a v sobotu
    prosiiiiim uz chci bydlet :)

    a o najemni smlouve mi rekla, at si ji napisu sama :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam