• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    GREVE
    GREVE --- ---
    POHODAVOLE: Kupodivu za zaplacení této daně ručí kupující svým nově nabytým bytem. Je to nesmyslné, ale je to tak.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: muzu se jen zeptat jaky muze mit problemy kupujici kdyz dan z nemovitosti ma platit prodavajici?
    GREVE
    GREVE --- ---
    INUSHKA: Rozhodně je nutné se ujistit, že prodávající poté zaplatí daň z prodeje nemovitosti. Nebylo by špatné, kdyby si částku ve výši daně ponechal ten, u koho bude úschova peněz a rovnou to pak zaplatil. Jinak mohou být problémy. Kromě toho mě nenapadá, jak by to mohlo vadit.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Může nám jako kupujícím nemovitosti hrozit nějaké "nebezpečí" z toho, kdyby prodávající měli dluhy vůči státu (sociální a zdravotní pojištění, FÚ...)? Najednou chtějí z kupní smlouvy vyškrtnout prohlášení, že žádné takové dluhy nemají, ačkoli při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí s tím neměli problém. Tak mi vrtá hlavou proč a jestli z toho potom pro nás nemůžou plynout nějaké důsledky, kdyby náhodou dluhy opravdu měli.

    Na samotné nemovitosti vázne jen smluvní zástavní právo z jejich hypotéky, které se vymaže po jejím refinancování, to máme ověřeno z LV. A větu o tom, že na nemovitosti není exekuce a že proti nim (jako prodávajícím) není vedeno exekuční řízení, jsou ochotni ve smlouvě nechat.

    Prostě se bojím, aby třeba za měsíc někdo nepřišel a neřekl, že ta kupní smlouva je neplatná nebo po nás nechtěl něco doplácet.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Znáte někdo firmu HRC?
    Respektive HVC reality? Prodávám byt, ozvala se mi nějaká obchodacka, prý tipuje byty a předává je potom realitce, která se ozývá klientům. Já ji dovolil, přeposlat to dál.

    Ozvala se paní z HRC, chce se dojít mrknout. Má jít o firmu, která na netu inzeruje v nemovitostech na více portálech, je schopná i odkoupit nemovitost ihned za cca 80% tržní ceny. Za služby prodeje po netu si účtují 3-5% nemovitosti. Nevíte, co jsou zač?

    Má se dojít mrknout, ale nechci s ní nic moc podepisovat...
    SEZI
    SEZI --- ---
    SEZI: přidám referenci

    Převod družstevního bytu přes UNIREAL Praha, právníka zajistila realitka, připravili všechny smlouvy vč. převodu plynu a elektřiny, zajistili odečty měřáků při předání bytu, s družstvem si vše vykomunikovali. Nevyskytl se žádný problém, byl jsem spokojený.
    RETESKA
    RETESKA --- ---
    zkušenosti s realitkou DOMOV REAL v Praze?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mate nekdo zkusenosti s fast reality, makler ladislav chytka ?
    SEZI
    SEZI --- ---
    UNIREAL Praha spol s r.o. (Hálkova 2, těch unirealu je víc), makléř pan Souček
    nějaké reference náhodou?
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    chtěl jsem se zeptat, nemáte někdo zkušenost s touto realitkou?
    http://www.garsoniery.cz/nabidka.php?21
    předem díky za info
    (chceme si přes ně pronajmout byt a za zeptaní zde nic nedám)
    GEEK
    GEEK --- ---
    POHODAVOLE: ja predtim taky ne:)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GEEK: tak o tom sem nastesti jeste nic neslysel :D
    GEEK
    GEEK --- ---
    POHODAVOLE: jsem si vzpomnel na stoupavost terenu na nas taky vybalili.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GEEK: jeste me napadla sirka prijezdove cesty..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TXO: taky je potreba aby se ti tam dostal celorocne hovnocuc :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TXO: je to tak ze my mame domecek v chatovay oblasti tak pri vezdu je tam kontejner a tam se to sviha a plati se za to s tim ze je to tam jen x mesicu v roce a v dobe kdy je zima si musis koupit na kazdy mesic minimalne keden pytel kterej kdyz naplnis tak odvezes na danny misto odkud ho vyvezou..
    GEEK
    GEEK --- ---
    TXO: ja bydlim taky v rekreacnim objektu.
    tech veci, co to musi splnovat k rekolaudaci, je hafo - voda, odpady i treba vyska stropu. zalezi hodne na mistnim uradu.
    u nas treba v nejblizsi dobe v uzemnim planu neplanujou tu oblast pretransformovat na obytnou. pak treba taky muzou chtit minilalni rozmer parcely (u nas je to treba 800 m2, coz mame smulu), minimalni vzdalenost od sousedniho domu atd.
    TXO
    TXO --- ---
    POHODAVOLE: Diki.

    A ako riesite ten odpad potom? Inak nieco som sa snazil vycumiet zo stavebneho zakona, ale nepodarilo sa mi najst nejaky jasny zoznam toho, co ma dom na rekolaudaciu splnovat.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    TXO: kazdopadne kdyby te neco zajimalo tak pisni a treba budu vedet pze buem resit rekolaudaci a da se tam hafo veci podchytit..
    TXO
    TXO --- ---
    TXO: v prvej vete som myslel c. ev. samozrejme :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam