• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    GREVE: No tak se asi pani měla ozvat a říct mi o tom, ne?
    GREVE
    GREVE --- ---
    VAACLAV: No tak asi klient nemá zájem, ne?
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    FAITHLESS: paní z RK Sting mi zavolala s tím, že viděla mou nabídku bytu k pronájmu a že by měla klioše. Taxem říkal že OK, ona ať pošlu fotky, ta jsem poslal. od té doby (cca 6 týdnů bez reakce. Jméno paní si nepamatuju.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FAITHLESS: nic bližšího nevím, prý mají vyšší provizi.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Ahoj, nějaké zkušenosti s RK HouseIN? Případně taky s Českomoravskou realitní? Předem děkuji.
    FAITHLESS
    FAITHLESS --- ---
    Ahoj, mate nekdo zkusenosti s RK Sting? Co jsem si vyhledaval, tak jsou na ne dost rozporuplne nazory.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Tak právník silně nedoporučil smlouvu podepsat. V případě zájmu podám více info, každopádně z toho couvám.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    GREVE: Šlo o rychlou potřebu penez. Prodávám vřes RK, je to už 3 měsíce v nabídce, nabídli mi možnost zálohy předem. A vylezlo z toho toto. Takže asi přejdu k jiné RK.
    HOEZO
    HOEZO --- ---
    BRUKEV: jj ja si to myslel ;) Teda ne ze bych byl tak chytrej, ale taky se mi na jedny smlouve par veci nezdalo (jsem laik ;) ) a dal ji radeji pravnikovi. Potrvdil mi, co se mi nezdalo a navic jeste neco nasel ;) Ale kancelar byla slusna a smlouvu jsme spolecne upravili, kazdopadne to nebyly tak velky "svinstva" jako tam mas ty. Couvej urcite, je tady tolik realitek a vseho (na urovni, slusny), ze tohle nemas zapotrebi!
    GREVE
    GREVE --- ---
    BRUKEV: A k čemu je jako takhle smlouva s ďáblem dobrá? Proč ten byt prostě normálně neprodáš přes normální realitku? Máš zapotřebí řešit tyhle nesmysly?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HOEZO: Dnes jsem byl u právníka, mrkne na to blíž, nicméně za prvních 10 min už celkem prskal.

    1) rozhodčí soložka
    2) záloha není záloha, ale úvěr
    3) to je v rozporu s tím, že na to chtějí směnku
    4) byt je dánm jako zástava

    No zatím tam je tolik rozporů, že to smrdí tím, abych nepřišel o byt. Takže asi couvám.
    HOEZO
    HOEZO --- ---
    BRUKEV: pokud už ve smlouve najde nedostatky i laik jako ty, tak si bud 100% jistej ze tam toho bude i po pravni strance. Pokud o to vazne stojis dej to pravnikovi pokud ne tak pryc o toho. Jednoduchy.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Eh, jsem lehce nahlodán. Řeším níže zmiňovanou zálohu u HBC. Makléř dojel s tím, že celkem tlačil na okamžitý podpis. Nechal jsem si lhůtu na přečtení smlouvy, lehce zvažuju prozkoumání právníkem.
    Záloha je uvedena jnajednou ako úvěr, splatnost je půl roku (což mi při dnešní době na prodání bytu příjde málo). Smlouva je exluzivní, nesmím nabízet, pronajímat jinde. Což je trochu v rozporu s tel. hovorem, kdy mi prodej solo mou osobou byl umožněn. Všude pokuty až do výše 200 000 kč. Pokud pominu smlouvu, která je asi mustr v pc a jen mění cifry a jména. Bo v jedné části textu je uplně cizí jméno, případné chyby v textu (např. hlavička IV., kde upozorňují na sankce uvedené v bodě III., ale omylem uvádí bod IV.).

    Tak nevím. Celkem mám obavu z toho, aby realitka po vyplacení zálohy nezačnula být v nabízení nemovitosti laxní, případně aby mě nechtěla ojebat na porušení smlouvy. Nějaké zkušenosti?
    TASHA
    TASHA --- ---
    GREVE: to právě netušim, možná si potřeboval na měsíc bezúročně půjčit 150 klacků..
    GREVE
    GREVE --- ---
    TASHA: To je příšerný - tušíš, proč to udělal?
    GEEK
    GEEK --- ---
    TASHA: na toho jsem taky narazil:) ale nic jsme pres nej nakonec nekupovali.

    jinej typ z realitniho domu na nas furt tlacil, at si koupime nejakej byt, i kdyz jsme mu asi dvakrat rekli, ze nemame zajem.
    TASHA
    TASHA --- ---
    Reference na Realitní dům( ne Dům realit), specielně agent Loktyev- 100% NEGATIVNÍ.
    Zaplatila jsem rezervační zálohu, čekala 3 týdny na kupní smlouvu a poté mi oznámil, že na byt už má rezervaci někdo jiný. Majitelku jsme dopátrali a ta nám řekla, že ji Loktyev vůbec nekontaktoval...co si o tom má člověk myslet? Jediné plus, že zálohu vrátili...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nikdo nic neví?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Dotaz na HBC reality.

    Potřebuji proinvestovat peníze, shodou okolností prodávám u této realitky nemovitost.
    Je tam nabídka na odkup, nebo zálohu.

    Odkup neřeším, nerentabilní.

    Zaujala mě nabídka na zálohu.
    Nemovitost prodávám za cca 1mil korun. Provize cca 35 000. Mám neexluzivní smlouvu, mohu tedy prodávatm vesele nezávisle sám.
    Pokud využiju zálohu, je postup následující:
    Dostanu třeba 100 000,-. První dva měsíce nic, od třetího měsíce mi je počítaná částka v hodnotě 3% zálohy (tedy 3000,-), tato se odečte při prodeji.
    Pokud tedy dostanu zálohu a byt prodám za 6 měsíců, je výsledná částka 1000 000 - 35 000 provize - 12 000 (4*3000kč) sazba za zálohu od 4. do 6. měsíce.

    Smlouva se každopádně stává exkluzivní, nemohu do jiné realitky, ale stále mohu prodávat sám. Pokud prodám sám, musím vrátit zálohu plus 3% částky za dané měsíce. Provize se dělí na půl, nicméně mi realitky zajistí veškerý servis okolo prodeje.

    Je to košer? Máte nějaké zkušenosti?

    Byt zůstává stále v mém vlastnictví po celou dobu prodeje.
    GREVE
    GREVE --- ---
    VITI: Pokud jsi byt nabyl před uzavřením manželství, tak nejsi společný vlastník s manželkou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam