• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    hmmm.... no asi to nechám ve smlouvě být a připravíme se na nedoplatky :( kua sem fuckt nechtlěa byt za 14ku ...
    GREVE
    GREVE --- ---
    To je pravda, elektřina je taky nízká, doporučoval bych tak 1000 Kč, to samé za vodu.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Ja bych se vic bal elektriny ve ctyrech..
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    GREVE: Ok... jen se fakt bojím, aby ty nedoplatky za vodu nebyly vyšší... a ani nevím s tou elektřinou...
    GREVE
    GREVE --- ---
    BOSSORKA: Ostatní služby si určitě nechte rozepsat (mělo by to být něco jako odvoz odpadu, osvětlení společných prostor, výtah, úklid domu - 1700 je nějak moc). Vodné a stočné by mělo být tak 250 Kč na osobu.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    Nevím, kde jinde se zeptat... tak to zkusím tady...

    kolik bývá záloha na vodné a stočné na os./měsíc?

    Máme ted podepisovat smlouvu a tam je to rozepsané takto:
    : elektřina 600,- Kč/měs., vodné a stočné 600,- Kč/měs., plyn 1 100,- Kč/měs., ostatní služby 1 700,- Kč/měs.

    Vzhledem k tomu, že budem na bytě 4, tak se trošku obávám, že těch 600 za vodu je málo... nechci mít pak po roce nedoplatky 20 000...

    Jaké máte zkušenosti? a těch 1700 ostatní služby je jako cooo? (Máme si to ve smlouvě nechat rozepsat?)
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    GREVE:
    KUBAN88: realitní komora je
    ARK ČR
    http://www.arkcr.cz/
    jednak můžete napsat jim, jednak bych napsala přímo do RK - stížnost na makléře - s odvoláním, že nabídka je stále "živá"
    GREVE
    GREVE --- ---
    KUBAN88: No jo, to se stává. To víš, desítka do kapsy :-)
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    no me prave jde o to, jestli to bylo opravdu po domluve s majitelem, nezda se mi...
    nebo proste ji dalsi zajemce hodil desitku do kapsy (?) a ona rekla majitelovi ze jsem z toho vycouvali ale ma nekoho jineho...
    GREVE
    GREVE --- ---
    KUBAN88: Realitní komora není, a i kdyby byla, tímhle by se asi nezabývali. Něco jinýho je podvod, když například složíš rezervaci, byt se pronajme někomu jinýmu a tobě nevrátí peníze; ale to, co popisuješ, je v podstatě jenom neobratné jednání makléřky.
    KONOPASLIK
    KONOPASLIK --- ---
    Tady bych asi svalil vinu spíš na toho pronajímatele... Makléř těžko bude rozhodovat o tom, pro koho se majitel rozhodne. Jasně, asi by bylo fér říct "hele, tamten přihodil litr, co vy na to", na druhou stranu nejspíš si nechávala zadní vrátka kdyby to ten druhej nakonec odřek... Není to fér, ale je to pochopitelný.
    GREVE
    GREVE --- ---
    KUBAN88: Nabídka by teda mě osobně moc nezaujala, ale v Jinonicích se moc nevyznám.

    Ale co taky čekat od Expat Realty - neexpati by se jim měli vyhnout obloukem. A proč teda chtěla ta makléřka i první nájem a kauci? To je přece naprostej nesmysl...
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    existuje nejaka komora realitni? jen bych to chtel napsat, sice nemam dukaz nic, ale proste,ale treba maji vice tehle pripadu..
    GEEK
    GEEK --- ---
    KUBAN88: normalni chovani to neni, spis normalni kurvarna.
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    naopak stěhovat jsme se měli až v září...

    nabídka byla relativně slušná, ale ne zas natolik abychom o litr přihazovali... třeba...
    ostatně na stránkách jí mají furt

    Expat Realty - Prague Real Estate
    http://www.expatrealty.cz/Detail.aspx?id=1641

    jediné štěstí, že jsme nedali výpověď ze současného bytu ještě... ale i tak voser s výběrem peněz, plus čas/dovolená,a další vosery...
    MANXX
    MANXX --- ---
    KUBAN88: Tak to je hustý, dobrá kráva :-/
    GREVE
    GREVE --- ---
    KUBAN88: Jo, to je hodně nepříjemný. Jednání makléřky je zvláštní, ale v těchhle krizových situacích ne úplně každý reaguje tak, jak má.
    To to byla tak dobrá nabídka, aby zájemci přihazovali peníze? V dnešní době se to totiž stává už jen velice zřídka.

    Trochu nerozumím tomu, proč bys měl makléřce předávat rovnou i první nájem a kauci, standardně přece stačí rezervace (tedy jestli jste se nechtěli stěhovat už druhý den).
    KUBAN88
    KUBAN88 --- ---
    tak se také podělím:

    našli jsme inzerát na sreality na pronájem bytu. jelikož byl vystaven relativně pozdě večer, tak jsem už nechtěl volat, ale napsal jsem email.
    realitka: expatreality / nějaká mexičanka - Garduňo

    druhý den se ozvala, napsala podmínky a já s nimi souhlasil, domluvili jsme si telefonicky schůzku na první možný termín.
    furt nám dávala důrazně najevo, že jsme sice ten den (a asi celkově) první, ale za náma že má další prohlídky toho bytu. Ok

    byt jsme si prohlídli a tlačila nás do toho aby jsme se vyjádřili, že za 30 minut má dalšího zájemce. byl u toho i majitel, také cizinec (uměl česky) a problém nebyl

    já jí teda řekl, že to asi bereme, ale potřebujeme se s manželkou ještě na chvilku dohodnout, že jí do 15 minut zavolám. Asi za 10 minut od prohlídky jí ještě z auta volám, že to teda bereme, že souhlasíme s podmínkami. Ona, že je to super. Ze pripravi vecer smlouvu a ze ji po osme posle mailem. Stejne tak uz dohodla ve stredu predani penez za kauci, prvni najem a provizi. Celkem necelych 60.000

    Takze ja upaloval domu abych prevedl ze sporiciho uctu celou hotovost na bezny ucet tak abych to mohl vybrat a ve stredu na domluvene schuzce predat.
    Cely vecer (bylo pondeli) nic neposlala, rikal jsem si v pohode. Druhy den po obede, kdyz stale nic neprislo ji volam a ona, ze nemela cas a pripravuji to. V utery vecer ji pisu email, at teda potvrdi schuzku, ze nechci nosit celou hotovost po praze. Ve stredu dopoledne ji volam, nezvedam a pak prijde email asi za 3 hodiny.

    "Děkujeme za Váš zájem a je nám líto ale bohužel na pokyn majitele byla uzavřena smlouva s jiným zájemcem. "

    tak teda nasrane ji manzelka vola, co to ma znamenat. no a nakonec z ni vypacila ze dalsi zajemce dal vic penez...

    tohle je asi normalni chovani, ze?
    pritom jsme normalni mlady par s 2letym ditetem, stredni trida, proste prumerna rodina
    najemce pred nama tam mel obrovskeho psa diky kteremu byli zniceny zdi apod a dite udajne nebylo prekazkou, nota bene, kdyz jenom na patre jich je pry asi 6
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Musím se s vámi podělit o jednu smutně-vtipnou historku s realiťákem z re-maxu ... ve čtvrtek jsme si dohodli prohlídku RD (za x milionů) na sobotní poledne. V sobotu zhruba v šest hodin ráno mi od něj přišly dvě smsky s nepříliš čitelným významem. V sobotu v deset další smska, že se neubránil včerejším oslavám. Uf. Jako, taky jsem (byla?) mladá a vím co je to vykalit se do bezvědomí, ale ... teda že bych v tom stavu někdy vypisovala klientovi smsky se smajlíkem, nebo ráno ani neměla "koule" mu zavolat a omluvit se aspoň telefonicky? Achjo, ale ten dům vidět chci, jen asi s jiným realiťákem.

    Takže pro info, s panem Frankem dohadovat prohlídky raději přes všední den a možná nejlépe odpoledne :)
    Realitní makléř Jan Frank | Reality RE/MAX
    http://reality.remax-czech.cz/re-max-consult/jan-frank
    WERA
    WERA --- ---
    Ahoj je tu prosím nekdo komu bych mohla poslat naši smlouvu k podnájmu a poradit mi jestli je uplne okej nebo nejaké přeipomínky co by sme mohli zlepšit???
    Díky kdyžtak pošta
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam