• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    ADELA_ABRAHAM: A co se takhle pochlubit pro jakou RK ?)?
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Provize berte jako poměr cena nemovitosti/výkon RK tj., co pro vás všechno za tu provizi daná RK vyřídí, jak a kde inzeruje pro vás zdarma, jak fotí - hlavně interiéry, jak občerstvuje inzerci v průběhu zprostředkování prodeje, kolik absolvuje prohlídek se zájemci apod.. Čistě ten makléř dostává 40 - 50% z tý částky na smlouvě bez zdanění.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    HNIZDO: já jsem kupoval byt za 1 750 000 a provize byla 30K ale to je spíš vyjímka vetšinou je to 4-6% z ceny s tim že min. provize je právě okolo těch 50K
    GREVE
    GREVE --- ---
    HNIZDO: Ano, je.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Pls je provize normalni realitky ve vysi 50 000 za standardni prodej stareho domu v cene 500 - 600 000 bezna?
    EFI
    EFI --- ---
    GHOSTSTALKER: díky za odpověď.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EFI: DPH je 21 %. Vyjednavat samozrejme muzes, ale neni to nijak nestandardni ujednani o provizi.
    EFI
    EFI --- ---
    IF_: že provize není jen 1 měsíční nájem, ale i jsou tam započítané poplatky a daň, takže pokud je daň 20%, tak se jim provize navyšuje o 2.000,-. Ptám se jestli má smysl s nimi vyjednávat?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    EFI: Je to normalni.
    IF_
    IF_ --- ---
    EFI: Provize urcite normalni je.Tim ostatnim presne nevim co myslis.
    EFI
    EFI --- ---
    Prosím o radu, nikde se mi na internetu nedaří najít. Chci si pronajmout prostor, ale realitka chce provizi ve výši jednoho nájmu + poplatky + daň. Je to fér?
    DOBINKA
    DOBINKA --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip na normálního makléře/makléřku v Brně? (chceme prodávat dům). S filtrem jsem našla jen jednu dobrou referenci. Dík! Případně budu vděčná i za tipy, komu se vyhnout :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak to jo:)
    VOTA
    VOTA --- ---
    KASUMI: jsou tam okna ve stropě, která nejsou vidět na fotkách, takže světla je tam dost...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VOTA: mimo tema
    videls to na zivo? prijde mi, ze je tam brutalne malo oken, splnuje to vubec normu svetelnosti? 0,7 denniho svetla? jestli je to teda byt a ne nebyt..
    VOTA
    VOTA --- ---
    Ahoj,
    kupuji byt od Maxima reality.
    Chtěl bych se zeptat na nějaké zkušenosti s touto realitkou. Chtěl bych pochopitelně zkusit usmlouvat nějakou nižší cenu. Bohužel byt nekupuji dnes a denně a tak nemám příliš zkušeností. Není tu někdo, kdo zná nějaké tipy a triky. Případně tipy a triky realitek?
    Jedná se o tento byt:
    Realitní kancelář MAXIMA REALITY | Výsledky nalezeny pro b57701
    http://beta.maxima.cz/?s=b57701
    díky moc za help.
    IF_
    IF_ --- ---
    Dosud jsme tento případ neznala. Skutečně otřesné. A realitka dala ruce pryč.

    Advokát obral lidi o milióny, soud ho pustil z vazby – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/finance/309386-advokat-obral-lidi-o-miliony-soud-ho-pustil-z-vazby.html
    IF_
    IF_ --- ---
    JIRAN81: Podle uvazovani makleru bych se jako kupujici rozhodne neridila:)
    JIRAN81
    JIRAN81 --- ---
    ANDY_WARHOL: to je mi uplne jasny, jenze ty penize dostane stejne zda pri vkladu nebo prepsani. rikam, ze to jsou extremy a to by u nas nikdo nikdy nic neprodal pokud by se uvazovalo takhle.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIRAN81: staci aby si poridil sadu dokladu na jmeno skutecneho majitele, ucet si zalozil na jeho jmeno tez, pak uz to tak tezke neni. pro profesionalniho podvodnika nic tezkyho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam