• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARDAYHolga
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    PEJR: :D to jsem teda pako když už se neouknu ani na wiki, díky !
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    PEJR: Filtry jsou super, ale nikdy jsem se je nenaučil používat. kouknu na ten odkaz, ale jestli se v tom vyznáš tak budu moc rád za nějaký rady, kdyžtak pošta :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    PEJR: ohledne filtru na digi se presunu do posty.
    PEJR
    PEJR --- ---
    MURHAAYA: kolik lidí tady ví jak je používat? a kolik lidí v dnešní době vůbec ví, že filtry jsou super i na digi.. doporučuju Joe McNally - The moment it clicks, tam se výborně rozepisuje o tom jak používat filtry a gely pro srovnání teploty chromatičnosti světelnejch zdrojů a filmu
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BINABIK: aha. tak obamu fotil, ale asi ne holgou, ale nicmene je to on :)


    PEJR: tak barevny filtry pro BW, to je snad zaklad a netyka se to jen holgy
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: což nic nemění na tom, že ten pán je profík, takže cenu filmu nemusí vůbec řešit, a narozdíl od digitálem odkojenejch holga new age holga fanatiků ví jak používat barevný filtry pro BW...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    BINABIK: člověče, vždyť jsem to přece napsal.. film = shanghai gp3 a foťák = kiev(80)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    HYPNOGEN: Super fotka a dobrej film :) čím že je to focený ?


    MURHAAYA: Ten fotograf je David Burnett a fotil Gora, ne obamu. Vyhrál s tím nějakou docelá uznávanou soutěž:)

    Camera Works: Photo Essay (washingtonpost.com)
    http://www.washingtonpost.com/wp-srv/photo/essays/vanRiper/010706.htm

    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    PEJR: řekl bych to asi tak, že fotit na BW v toycameře je prostě větší výzva.. zkrátka barevný efekt dává fotkám z holgy často rozměr něčeho dobrého (nebo aspoň koukatelného), ale když ten efekt ztratíš, tak už musíš být trochu i fotograf, abys udělal dobrou fotku.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    PEJR: kurna, kterej fotograf to fotil obamu a tyhle trubmery na holgu cb? uz si nevzpomenu.

    videl se par peknejch fotek z holgy na CB, treba na infracerveny film
    1 | 2...
    PEJR
    PEJR --- ---
    HYPNOGEN: z čehož mi plyne, že i z čínskýho shitu ve foťáku dostaneš víc než z profi filmu v holze...
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: tim spíš bych tam fakt necpal profi film...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    HYPNOGEN: určitě jste pochopili, že píšu o svitku.
    btw. takhle nějak z toho vypadá scan http://i.nyx.cz/files/00/00/04/64/464108_f9ede0a1e2427ea57837.jpg (ty šmouhy jsou odraz od závěrky v kievu)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    PEJR: ta druhá je na nejobyčejnější kinofilm :)
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: taky to ale není ultra drahá delta a aspoň u tý první jsi měl velkou kliku, že byla správná expozice, u tý druhý bych si rval vlasy, proč jsem za tohle musel vyhodit takový prachy...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    částečně bych moh jako nejlevnější bw film doporučit Shanghai GP3, který se dá na ebay.com při odběru většího množství sehnat za nějakých 35kč/ks. do holgy se to sice hodí jakožto "čínská stylovka", ale na druhou stranu má ten film tak idiotský krycí pás, že jsem v něm v životě nebyl schopný přes červené průhledové okýnko přečíst číslo políčka (vlastně vůbec ani jestli už nějaké políčko je), takže ho už dávám jen do foťáků, co mají "automatické" odstupňování políček.
    no a po vyvolání se ten film dost kroutí.
    jinak se z něj teda dá vyždímat solidní výsledek a žádné obrazové vady (pokud nemáte prošlou a blbě skladovanou sérii) se na něm nevyskytují.
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    PEJR: kup si holgu a vyzkoušej to :)

    přijde ti tohle jako odbarvený digi ?



    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: nemám holgu.. a vůbec mi BW v holze přijde asi jako odbarvený digi.. lomo by mělo bejt o funky amošce, kterou z BW nidky nedostaneš.. IMHO teda... a vůbec nechápu, proč si kupovat filmy za přes kilo, když jejich vlastnosti stejne s holgou nikdy nedoceníš... pochopim ještě diáky, ale na negativy máš přece celej post proces, abys dosáh čeho chceš... holga je pro srandu lo-fi záležitost, tak proč utrácet těžký love za drahý profi filmy.. asi jako mít doma hi-fi za 100 000 a pouštět si na tom 112kbps MP3...
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    MURHAAYA: HP5+ je můj oblíbenej do holgy :)

    PEJR: já používám většinou HP5+ iforda a nebo když barevnej tak kodak portra. Ale rdá se kouknu na nějaký tvoje fotky z jinýho filmu ;) jsem zvědavej na rozdíl...
    PEJR
    PEJR --- ---
    BINABIK: díky tomu, že nemůžeš přesně nastavit expozici, tak z toho filmu stejně nedostaneš tolik polotónů jako při přesný expozici, takže tonalita 0 bodů a z toho objektivu nevytřískáš ani žádný jemný čáry, takže bych radši koupil dva filmy za cenu jedný delty... když jsem viděl ty fotky tady, tak mi bylo až úzko z toho jaká nijaká blitka z tý delty zbyla..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam