• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    RO na nej
    SYREC
    SYREC --- ---
    koukam, ze podle ankety tady rastafarianstvi jen kvete, ale treba se tady lide dostanou k vire :-)
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    KINGFISHER: zabyvas se pestovanim dreadu?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    WENOUSH: pestujes dready?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    KINGFISHER: spojeni "zabyvat se rastafarianstvim" mi smrdi....

    CROME: kali na to kali!
    (ten byl dobrej, ne?;D)
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    CROME: :DDD
    CROME
    CROME --- ---
    o bohyne zastavte to nekdo...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    DISCIPLE: kdys si zadam do hledani klubu na nyxu slovo rastafari, nevypadne mi zadnej klub krome tohohle, tzn. ze zadnej klub se rastafarianstvim nezabyva.. tenhle klub ma na nyxu svy misto si myslim.. a podle me ty jses jenom obycejnej trouba co se nudi a prudi.. a schovej si ten svuj prstoklad nekam..
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    asi si mě špatně pochopil, nejsem žádnej vševěd a nechci nikomu radit, odpovědi na nějaké otázky můžu dát pouze, kdy mi to mé skromné znalosti dovolí...
    takže vlastně ani nevim, jestli ten tvůj další příspěvek mam brát vážně, navíc bych kecal, kdybych tvrdil, že jsem nějak odborník na garveyismus, ale jestli se mě opravdu ptáš na můj názor, tak budiž...vzhledem k tomu, že nejsem černoch, tak osobu Marcuse Garveyho beru asi stejně jako Martina Luthera Kinga - někoho, koho hluboce respektuju, uznávám a vážím si ho, ale taky někoho, kdo mluví o věcech, které se mě tak dalece netýkají a se kterými asi nic moc neudělám...
    no a co se týče těch černochů, tak si myslim, že nějakej dopad je tak maximálně v karibiku (jamajka, trinidad) kde je Garvey znám a uznáván, nejsem sociolog, ale myslím, že ostatní post-otrokářské černošské populace si na svůj způsob života zvykli a hluboce asimilovali (viz americká černošská kultura)
    máš-li o tom hlubší znalosti (protože v tomhle směru se doopravdy dokonale neorientuju) rád si je vyslechnu....
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    KINGFISHER: zbytecnej klub...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    DISCIPLE: zbytecna pruda...
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    WENOUSH: ok - tak co si myslis o proroctvi Marcuse Garveyho a jeho dopadu na dnesni cernou populaci zijici v post-otrokarskejch zemich?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    WENOUSH: jo taaaaak! ty bys mi chtel poradit nebo mi odpovedet na naky dotazy, tak to jo...

    a ty ses kua kdo??
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    prozatím pro to, abych odpovídal na tvoje chytré dotazy, z dlouhodobého hlediska odkazuji na první příspěvek...
    jestli se chceš nějak vyjádřit k tématu, budu jenom rád, konec konců ,aby se to vůbec mohlo jmenovat diskuze, někdo musí nahlodnout nějaký téma/problém, ale takovýhle dotazy nikam nevedou...
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    jakej je smysl tyhle diskuze?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    tak zatim to očividně diskuze neni, když jsi sem napsal akorát ty o tom, jak je to debilní...
    rastaman nejsem, teda alespoň ne ve smyslu, že bych věřil že Haile Selassie je znovuzrozený Ježíš a Afrika je mým domovem...
    ad junglisti: tak to by mě právě zajímalo....
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    proč maj junglisti zeleno-červeno.žlutý kšiltovky?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    to je ale pekne debilni diskuze

    WENOUSH: ty ses rastaman?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    Takže diskuze založena, záhlaví vytvořeno a anketa přidána...rád bych poskytl prostor pro diskuzi, kdo je rastaman, co dává člověku rastafariánství a jak se tohle všechno promítá do našeho života (jestli vůbec)....postřehy, názory, rady, úvahy a SLUŠNÉ odpovědi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam