• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CRYYSTALDámská kabelka travelera
    KARLOS
    KARLOS --- ---
    LA_PIOVRA: Na cestu do Cech hale.) A do 25l batuzku dam spacak, cestovni rucnik, vetrovku a na par dnu muzu zmizet. ;)

    NOISEGATE: Prave. Tenhle bagl jsem kupoval za ucelem s nim litat, na outdoor tury si nechavam Patagonii od Treksportu na kterou jen tak neco nema si myslim. ;)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    me by spis odradilo zavirani na zip. to je imho blbost.. ale asi zalezi za jakym ucelem byl porizen. jesli na backpacker styl od hostelu na letiste a zpet, tak cajk.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Proboha, kam jezdis, ze potrebujes 65l batoh a co za denni tury podnikas, kdyz potrebujes 25l:)
    KARLOS
    KARLOS --- ---
    Tak jsem se nechal zlakat mistni znackou Caribee...
    60l + 25l bagl za $150 AUD myslim docela uspech.



    Nejvetsi vychytavka a prodejni bod pro me byl odepinatelny 25l batoh na denni tury, moznost otevreni celeho prostoru zepredu + popruh na rameno s ukrytym zadovym sestemem.

    Features:

    internal vertical aluminium stays for more comfort and back support
    dual zip compartment with base shoe pocket and internal divider
    lockable zip housings
    external compression system
    side shoulder strap
    Advanced Back System harness cover
    detachable 28L daypack
    Fabric: 600D Polyester

    Back System: Caribee Advance Back Harness System

    Review:
    Backpack review: Caribee Thunder Bay 65L | Travel On The Dollar - Travel Tips, News & Guides for Amazon Kindle and Nook
    http://travelonthedollar.com/2011/04/13/backpack-review-caribee-thunder-bay-65l/
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    IJACZEK: To vypadá zajímavě.
    NOISEGATE: Pro moje potřeby je lepší ten normálně rozepínací. Líp se mi tam složej věci.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    BLACK_ONYX: mý oblíbený značky sou
    deuter je záruka kvality, ale jak sem koukala na weby, tak maj jen menší (do 32l) a větší (od 40 .. a začínaj vypadat expedičně)
    corazon - maj jednu 35 .. jen sem si u něj časem vytrhala zipy (ale fakt sem tam nosila v jednu dobu věci těžký jak cihly .. při normálním slušným zacházení s batohem by se to nestalo) - ten se dá suprově nahoře otevřít + ještě má i spodní otvírací kapsu (jak tu teď psal noisegate - dvokomorovej) - http://www.scoutdoor.cz/corazon-arco-35/
    z těch tvejch ten pinguin vypadá taky dobře .. doldy bych nebrala, jejich design mi přijde odfláklej
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    BLACK_ONYX: tak kup nakej dvojkomorovej, muzes tam lizt i spodem ;)
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    BLACK_ONYX: mám tendle http://www.sportplaneta.cz/d/dakine-poacher-pack-black-chop/

    koupil sem ho hlavně pro to, že má otevírací záda - ale fotku už nemůžu nikde najít zmizela i z jejich ofiko vebu ./
    jedinou, co sem našel je tadle (viz níž)

    na pravym obrázku vidíš zádovou část, vidíš tam ten zip?
    jsou dva, oba začínaj pod ramenem a celá zádová část je vyklápěcí
    takže položíž na zem odepneš dva zipy a můžeš se pohodlně přehrabovat i na dně batohu

    akorát je spíš na zimu, imho, v létě se člověku docela potěj záda

    ale sem nadmíru spokojenej a lidi docela koukaj, u jinýho batohu sem tendle způsob otvírání neviděl
    kdybys chtěl víc info, tak pošta, tu to nebudu zaplácávat .)

    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Co mi doporučíte za batoh cca 35-40l? Je to především batoh na věci na trénink - boty, kalhoty, underwear, triko, softshellka, ponožky, trenky, rukavice, ručník, pití a nějaká hygiena. Radši batoh, který se dá více rozepnout, než otvor nahoře.
    Mám vybráno zatím od stolu, ale ještě jsem nekoukal naživo.
    http://www.scoutdoor.cz/pinguin-vector-38/
    http://www.scoutdoor.cz/doldy-space-40-codra/

    CESI
    CESI --- ---
    NOISEGATE: tak to je dalsi dulezity vybavco, DrD, taky sem ho dlouho nosil v kabelce, ale uz staci kostky ))) ale abych se priznal, tak v lekarnicce bych nejaky nasel, od kazde jednu, mozna dvacka mi chybi..)
    CRYYSTAL: jinak, tady tahle je moc pekna kabelka beztize..)), musim pochvalit
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    CESI: tusim v DrD pravidlech pro zacatecniky, celkem bezna zalezitost ;) , ale v zadnym e-shopu neni skladem :(
    CESI
    CESI --- ---
    sakra tuhle diskuzi sem teda objevil brzo!!
    ale abych taky prispel, uz dlouho shanim pytel beztize, nejaky tipy? popripade vymenim za ubrousek prostrise))
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    dovolím si lehkého spama jednoho divadelního představení pro děti a dobrodruhy, který je fakt dobrý (viděla jsem to 3x a šla bych znova) - vhodný i pro dospělce (mno, maj teď volný převážně představení od 20h .. tak spíš pro ně) + pro vás jen za 50 - viz odkaz

    [ ARKTICKÝ ROBINSON - Jan Eskymo Wezl / divadlo / 14.11.2009 / CR - Praha - divadlo ALFREDVEDVOŘE .:. Františka Křížka 36 .:. Praha 7 ]

    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    NOISEGATE: hezký!
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    tak abych taky prispel troskou do mlyna a rozhybal klidne vody: dobra knizka pro cestovatele (spis extremnejsi, ale i "festakovy traveler" muze najit dobry rady): člověk v drsné přírodě od jaroslava pavlíčka.
    ted jsem si procet diskusi od zacatku, tak se taky vyjadrim k nakym tematum co tu padly:
    - doklady: ulozit do velikostne odpovidajiciho "narkosaku" a dat do malý kapsičky (neco jako toto: http://www.bartsport.cz/brasnicky/vaude-bonedry?v=173117 ) pod trenky na slabiny, na pasek kalhot z vnitrni strany nasit pasek gumy, obsit ze tri stran, do vznikleho tunylku zastrčit bankovky zabaleny v igelitu,
    - falešná peněženka, jak už tu bylo se taky osvědčila, v ní mám jen ISIC a pár drobnejch, když po mě letos v létě chtěl průvodčí v srbsku úplatek prostě jsem mu ukázal, že jsem švorc a byl klid..
    - vařič beru dycky, nejlepší VAR (nizka cena, bezporuchovy) k tomu malou bombu, vydrzi dlouho kdyz nevarite kazdej den (navic v jizni evrope vam skoro vsude nakopou kdyz rozdelavate ohen)
    - vojensky veci spis nedoporucuju, sice odolny ale tezky jak svine,
    - moderni materialy: na letni stop po jizni evrope vam staci sustakovka, ale v jakymkoli jinym prostredi uz moderni materialy vyjdou lip (az na tu cenu)
    - jeste poznamky k overdrivove seznamu veci na nastence (pro cestu do maroka), nevim kdys tam byl, nejspis ne v lete? ale pro letni cestu stopem kamkoli na jih (spanelsko, maroko, italie, jizni balkan...) rozhodne nedopurucuju cokoli jinyho nez sandaly (odpadnou boty, ponozky, smrad), maximalne si beru jedny tlustsi ponozky pro extrémní situace a je fakt, ze ve vysokym atlasu jsem si olepoval prsty na nohou izolačkou abych si neokopal prsty v suti, ale to uz je extrem ;), obleceni taky rozhodne min, staci jedna fleeska (mikina) tenkej sustak, trenky, 2 trika.
    - karimatka: jedine alu! vsechno ostatni je vopruz tahat, ja tu svou (za 40,- v kauflandu) tahal 4 roky vsude mozne - i do hor (jednou dokonce pres noc nasnezilo) chce to trochu odolnosti pro spani na krivym, ale usetreny misto se stokrat vyplati
    - bonus veci: vzdycky taham maly hudebni nastroj (uznavam ze stopem do spanelska s kytarou byla chyba :-) ted vozim fletnicku (pikolu) a foukaci harmoniku
    - jeste k jidlu: balim si s sebou dycky survival sáček s namletejma ovesnejma vločkama. ořechama, rozinkama a kokosem, hroznovym cukrem atd. dá se to zalejt teplou nebo i studenou vodou a par gramu tyhle smesi vam muze zachranit kejhak, samozrejme je to humus, ale aspon po tom sáhnete az ve stavu nouze .)
    - do lekarnicky se hodi antibioticka mast
    sakra to je dlouhy
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    OVECZK: raděj stromy nežli klacky,

    imho imho imho :měla jsem doma celkem fajn celtu, s zabodávacím kolikem /dvěma/ kterej se dal dle potřeby navýšit a snížit, zbytek se přichicoval stanovýma hákama do země, doplněno kvalitními provázky, skvělý variabilní
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    TRUCE: Jakýkoli Madal Bal (to jsou ty divnjé obchody) koupit zelenohodrou plachtu s oky (ceny od 150 kč podle velikosti) v kombinaci se stromy a takovejma těma gumama-s-háčkem-co-se-s-nima-přidělávaj-věci-na-autozahrádku.
    Aplikace jednoduchá a rychlá.
    NATURELL
    NATURELL --- ---
    OVECZK: tak tak:)
    OVECZK
    OVECZK --- ---
    TRUCE: a pokud jste autem a je to jen trochu mozny, nakombinujte prichiceni celty mezi stromama a dverma od auta, pak vas zadna prehanka neprekvapi.... jestli nebude auto, tak staci dva stromy + dva pevny delsi klacky a pradelni snura, bambus nebrat, lame se...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam