• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    MUI: Diky.
    PAYA
    PAYA --- ---
    DEIKSAC: Klasickej problem starych iphonu s hlinikovyma zadama, trapilo to 6 i 6s.
    R4BB1T
    R4BB1T --- ---
    PETER_PAN: Dokumenty scanuju pres poznamky a pokud me pamet nesali melo by jit exportovat i pdf.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    W_NOICE78: Ten bohuzel nejde koupit, jen prescription.
    Vyresil to OCR Scanner - QuickScan - https://apps.apple.com/de/app/quickscan-ocr-scanner-app-de/id1513790291 Je FREE s dobrovolnou platbou.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Btw tchan si asi pred rokem a pul koupil (nejspis) novej iphone 6s (ze prej pro nej to staci), v patek mi reportoval, ze kdyz ho ma venku v zime, ze treba nahle z 30% baterky lehne. Hadam, ze to asi lze pripsat tomu, ze ac nepouzivanej, to je dneska realne sedm osm let stara vec, coz?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    PETER_PAN: Ja kdyz migroval z windows phone, tak jsem nakonec pouzil jako prostrednika google, kterej umi lecjaky operace (vcetne importu z csv atp) a ios to odtud umi prevzit. Treba to pomuze.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    HELVETE: Primarne nechci michat kontakty z google uctu, ale i to by mi nevadilo kdyby v googlu slo s tema kontaktama normalne pracovat (csv, trideni, proste tabulka nebo cokoliv na 600+ kontaktu)
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    PETER_PAN: Ad 2.: kontaky spravuju pořád přes Google účet, který mám připojený.

    Obecně pořád používám i po těch letech mnoho služeb mimo Apple, hlavně Google, ikdyž postupně v některých přecházím. Kdybych nebyl pohodlný, tak asi rychleji. Často i MS služby fungují víc než velmi dobře.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Zdravim ve spolek. Na Vanoce jsem dostal iPhone 13 Pro. Po HW strance, ergonomicky i focenim je to skvely telefon, ALE: Po temer 3 mesicich jsem na nej ale zcela jeste nepresel. Pouzivam ho na telefonovani a foceni, ale na dalsi sluzby nosim stale Android telefon. Vetsinu veci se mi nepodarilo transportovat. S necim si fakt nevim rady, na neco se mi nepodarilo sehnat apku, atd.

    Potrebuju nasmerovat, poradit, utesit. Dopredu vsem dekuji za ochotu:

    1. Nejvetsi problem je prevedeni WhatsApp zprav. Ty mam zazalohovane na google disku (maji dohromady asi 7GB) a nedari se mi je dostat do iPhonu. Tohle prece nejak musi jit.

    2. Potreboval bych nejakou aplikaci na spravu kontaktu, nebo moznost naimportovat kontakty z csv/xls, nebo je proste spravovat na nejakym webu a moznost s nima pracovat i jinde nez v iPhone.

    3. Shanim appku na skenovani co bude umet: Naskenovat dokument i z mirne zesiknemeneho zaberu, ulozit jako PDF a mit tam OCR vrstvu toho textu. Klidne placenou samozrejmne, do 100 EUR bych si to koupil (prescription ne).

    4. Nejvetsi problem lidi okolo co pouzivaji iPhone je prenos souboru z iPhone do cloudu 3. stran, pri zachovani trideni alb apod. Ted zacinam experimentovat s pCloud a uvidim. Ale obecne kdyby tohle mel uz nekdo vyresene, budu moc rad.
    Pred lety fungoval na iPhone nejaky SW co umel pretahnout data pres lokalni wifi. Ale v rychlosti jsem nedogooglil, kdyby nekdo vedel.

    5. Neco co je must have, nebo must know a nevim ze se na to mam zeptat? :-)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    DEIKSAC: Ok ok, objednáno :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MUI: Muzu je mit i normalne na home? Nerad bych se chodil nekam zvlast koukat, kdy a s kym mam napr. dalsi conf call.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DEIKSAC: Abych te nematl tim widgetem:

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    LAUNCHER: Ja teda vidim 5x5 plus 6
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: DEIKSAC: MUI: Pro upresneni: Koukate na 5 sloupcu * 6 radku pozic pro ikonky + dalsich 6 pozic dole ve tray. Cely prvni radek je widget počasí a udalosti v kalendari (t.c. bez udalosti, protoze vikened).
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MUI: On jich ma bez spodni rady 25
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MUI: Pocitam i ty ctyri dole
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    LAUNCHER: Na ip12 mam sedm rad po ctyr ikonach, to je o tri min, nez mas, baterka je pristupna na jedno gesto odkudkoli …
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ahoj, muzu mit pls na iPhone 13 Pro Max na homescreen vice ikonek, treba viz muj screenshot?

    Kdyz vezmu USB PD charger, rekneme nejaky povedeny 65W a dam do nej kabel ktery ma na jedne strane USBC a na druhe strane lightning, bude mi fungovat rychlonabijeni max rychlosti kterou jeste umi iPhone? Nebo to nabiji rychleji s Apple nabijecku?

    Zvazuji přechod z Androidu a premyslim co vse by mi mohlo vadit. Hodne veci jsem vygooglil nebo se doptal, ale tohle asi zbylo, nemam kolem sebe power users s iPhone.

    Pripadne pokud tu mate někdo za sebou úspěšny prechod z velkeho Android telefonu na Max, budu rad za dojmy a tipy.

    Jsem myslim docela otevrena hlava a chapu ze par veci asi bude jinak. Teda jestli to nastane, zatim faze uvah. Diky.

    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    DEIKSAC: Zvlášť když je teď nový SE.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam