• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SATOO: Spousta predplatnych je mo/to, tzn pokud je mas vypnute, tak to proste neprojde. (navic pokud ti to potvrdi clovek z banky, on vidi, proc to bylo zamitnuto)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    CORNELA: Pokud to máš zálohovaný v iCloudu, tak po opětovné instalaci to znovu stáhne uživatelský data. Myslím.

    Je to cash jak v prohlížeči. Obrázky, videa atd
    CROSS
    CROSS --- ---
    CORNELA: nevim jak FB, ten mi do mobilu nesmí, ale měl jsem podobnej případ (appka na posílání pohlednic od švýcarský pošty, která sice tvrdila, že ty obrázky neukládá, ale podle mě přesně to dělala, protože taky nasbírala přes giga dat). Smazal jsem a znova nainstaloval a všechno v pohodě. FB se určitě s nějakou správou úložiště moc nepáře, byly doby, kdy pouštěl neslyšitelný zvuk, aby udržel aplikaci běžet na pozadí, když to iOS nepovoloval, ti jsou schopní všeho. :-]
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    CROSS: Zkusím, díky...
    Ještě třeba nechápu, proč aplikace třeba Facebook má sama velikost 250mb, ale její dokumenty a data 1,5gb? To se bere kde? Resp. když to smažu a nainstaluju znova jen aplikaci, tak to půjde jen v tý základní velikosti x mb?
    CROSS
    CROSS --- ---
    CORNELA: ono se to právě jen označí v systému, jako že to může systém smazat, když bude třeba. Ale nezmizí to rovnou, nebo ne nutně. Mohl by pomoct třeba update iOS, při něm se stahuje docela velkej objem dat. (Plus proběhne restart a systém se pročistí…)
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    CROSS: No já čekala, že se tam všechny třeba fotky a videa, který zabiraj nejvíc paměti, zazalohujou a uvolní místo v iphonu díky náhledům. Tak prd... Zkusím ještě nainstalovat něco velkýho jestli to donutím k větší optimalizaci...
    CROSS
    CROSS --- ---
    CORNELA: tak ty data se na iCloud nemusej přelejvat, ty už tam jsou. Mně teda po zapnutí optimalizace Photos knihovny skutečně telefon zahlásil, že mám asi o 100 GB víc místa (skoro půlku kapacity), ale bylo to možná tím, že jsem do něj potom lil nějaký objemnější věci. Taky bych čekal, že se to uvolní automaticky.
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    SATOO: Nad tím jsem přemýšlela, ale až doted jsem měla za to,že se data na cloud prostě prelejou a uvolní třeba půlku kapacity, ne že to bude pořád otravovat že iPhone plnej... Na macbooku jsem měla podobnej problém, ale tam se to nějak utřepalo samo...
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    EFESH: Jo to mě taky napadlo, akorát furt nevěřím tomu že smažu iphone a nevezme to s sebou celej cloud :D
    EFESH
    EFESH --- ---
    CORNELA: nevim jestli to nektery predchozi odpovedi uz rekly, ale myslim ze spolehlive funguje plny zalohovani vseho, pak reset telefonu a obnova zalohy

    minimalne sem to tak delal (Z jinych duvodu), a po obnove zalohy byly v telefonu fotky jen v nejakym preview modu, a plny verze se stahovaly jen kdyz sem tu fotku rozklikl...

    neni to idealni reseni, ale fungovalo to (6 mesicu zpatky)
    CROSS
    CROSS --- ---
    Tvl koukám na release notes k iOS 16.0.3 a napadá mě několik otázek…

    – Incoming call and app notifications may be delayed or not delivered on iPhone 14 Pro and iPhone 14 Pro Max
    – Low microphone volume can occur during CarPlay phone calls on iPhone 14 models
    – Camera may be slow to launch or switch between modes on iPhone 14 Pro and iPhone 14 Pro Max
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    LBW: zaruka 2 roky (pro fyzickou osobu), reklamace pres autorizovany servis
    LBW
    LBW --- ---
    Ma nakup telefonu pres apple.com nejaka specifika?
    Koukam na "Nákup na Apple ID" vs "Dokončit nákup jako host." Nebo co treba zaruka a reklamace?
    Diky
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    HONCKA: Ano, funguje
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    O_THREE: já měl za to, že když připojíš iphone k pc kabelem, tak máš přístup k fotkám a videům normálně přes mass storage
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    O_THREE: Já tady ten sync řeším přes iCloud. Nechám to náhrát do mráčku a pak přes iCloud.čím stáhnu do win
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    JYRKA: díky za tip. Z nějakého důvodu v této apce nevidím všechna videa a všechny fotky. Zvláštní, protože pokud jdu přes icloud.com díky za tip:-) KOC256: vše funguje skvěle. Ideální řešení. Díky.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    O_THREE: icloud.com
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Download iCloud for Windows - Apple Support
    https://support.apple.com/en-us/HT204283
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    O_THREE: Na Win existuje iCloud aplikace.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam