• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CORNELA: Jo, ale vycisti prohlizeci cache a vlez si do jednoho netextovyho klubu se 100+ v prohlizeci a uvidis, kolik tam pribude
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    DEIKSAC: Nyx paradoxně zabírá jen 12 mb
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CORNELA: Cache navstivenejch stranek. Vlezes do jednoho obrazkovyho klubu tady a klidne mas 50+ MB na jedno nacteni, ktery browser po nejakou dobu drzi
    KIDLI
    KIDLI --- ---
    SATOO: výměna SIM
    KIDLI
    KIDLI --- ---
    SATOO: stará se musí nejdřív smazat
    KIDLI
    KIDLI --- ---
    INSOMNIA: starý připojíš na wifi/data z jiné sim, odebereš esim. Nový připojíš na wifi/data jiné sim a naskenuješ původní qr kód z karty
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    KIDLI: tzn. tu stejnou kartu s RQ kodem a PINem, kterou jsem dostal k aktivaci eSIM pouziju po smazani ve starem zarizeni na aktivaci v novem?
    KIDLI
    KIDLI --- ---
    INSOMNIA: šlo
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    Please, prenaseli jste z jednoho iPhone do druheho eSIM od O2? Me to pise, ze prenos provider nepodporuje. Premyslim, zda by slo eSIM na jednom smazat a na druhem aktivivat. Diky
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    KOC256: V iPhonu kolem 9gb
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SATOO:
    1. to Synology musíš už mít. Je nesmysl ho JEN kvůli tomuto kupovat.
    2. já to měl historicky zapnuté (synchronizaci). Nedávno jsem to z nějakého důvodu zapnul a znovu se mi to už nepodařilo obnovit. Skončí mi to ve stavu, že připravuje data na zálohu. Ale mám cca 150 GB fotek a videí. možná je to pro nastartování pro tu appku už velké sousto. Určitě to nebudu dělat tak, že čas od času budu ručně fotky přetahovat, to je nesmysl...


    CORNELA:
    A kolik těch fotek máš (v objemu dat)? Protože při vyšších desítkách GB mám také vyzkoušeno že hromada toho místa se uvolní hned.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SATOO: Spousta predplatnych je mo/to, tzn pokud je mas vypnute, tak to proste neprojde. (navic pokud ti to potvrdi clovek z banky, on vidi, proc to bylo zamitnuto)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    CORNELA: Pokud to máš zálohovaný v iCloudu, tak po opětovné instalaci to znovu stáhne uživatelský data. Myslím.

    Je to cash jak v prohlížeči. Obrázky, videa atd
    CROSS
    CROSS --- ---
    CORNELA: nevim jak FB, ten mi do mobilu nesmí, ale měl jsem podobnej případ (appka na posílání pohlednic od švýcarský pošty, která sice tvrdila, že ty obrázky neukládá, ale podle mě přesně to dělala, protože taky nasbírala přes giga dat). Smazal jsem a znova nainstaloval a všechno v pohodě. FB se určitě s nějakou správou úložiště moc nepáře, byly doby, kdy pouštěl neslyšitelný zvuk, aby udržel aplikaci běžet na pozadí, když to iOS nepovoloval, ti jsou schopní všeho. :-]
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    CROSS: Zkusím, díky...
    Ještě třeba nechápu, proč aplikace třeba Facebook má sama velikost 250mb, ale její dokumenty a data 1,5gb? To se bere kde? Resp. když to smažu a nainstaluju znova jen aplikaci, tak to půjde jen v tý základní velikosti x mb?
    CROSS
    CROSS --- ---
    CORNELA: ono se to právě jen označí v systému, jako že to může systém smazat, když bude třeba. Ale nezmizí to rovnou, nebo ne nutně. Mohl by pomoct třeba update iOS, při něm se stahuje docela velkej objem dat. (Plus proběhne restart a systém se pročistí…)
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    CROSS: No já čekala, že se tam všechny třeba fotky a videa, který zabiraj nejvíc paměti, zazalohujou a uvolní místo v iphonu díky náhledům. Tak prd... Zkusím ještě nainstalovat něco velkýho jestli to donutím k větší optimalizaci...
    CROSS
    CROSS --- ---
    CORNELA: tak ty data se na iCloud nemusej přelejvat, ty už tam jsou. Mně teda po zapnutí optimalizace Photos knihovny skutečně telefon zahlásil, že mám asi o 100 GB víc místa (skoro půlku kapacity), ale bylo to možná tím, že jsem do něj potom lil nějaký objemnější věci. Taky bych čekal, že se to uvolní automaticky.
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    SATOO: Nad tím jsem přemýšlela, ale až doted jsem měla za to,že se data na cloud prostě prelejou a uvolní třeba půlku kapacity, ne že to bude pořád otravovat že iPhone plnej... Na macbooku jsem měla podobnej problém, ale tam se to nějak utřepalo samo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam