• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    ERVIN: pouzivam Raivo protoze

    https://www.engadget.com/twilio-authy-data-breach-202314313.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9kdWNrZHVja2dvLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAEPG6KJoU70Y7O03T_YkvRL5nbQw-yzZc0CW9QlrqKqk3NX22xZCV5PgU5vF8ZCT64MWNSWyLYypjNkqlehG4LJ4NBKmgLxKjgAPlW7tl4DSLTrJOrzhRXQFZi5rKB3SyvFerwRY-csYrtXFNBqm1ogQAd4zsFovOjqbo6wKRY5V


    a taky Authy

  • closed source
  • requires an account with private information like phone number
  • features cloud storage and sync, this potentially takes away control from you and reduces security as your tokens are not just stored locally where you are in full control, but on servers that you do not control.
  • They claim to encrypt all your 2FA tokens on your device prior to uploading here essentially enabling end to end encryption, however this cannot be verified and trusted due to the app being closed source
  • features their own proprietary protocol (this is in addition to TOTP and most sites do not support this, however closed protocol's should not be supported as they take away your freedom and control)
  • requires network permission
  • KASUMI
    KASUMI --- ---
    FRK_R23: taky me to trochu zaskocilo:)
    LBW
    LBW --- ---
    ERVIN: Bitwarden a na 2FA RaivoOTP.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUXX:
    Ne.

    Ono hlavně já mám asi 3 způsoby co my nyní poskytuje ten MSA.
    1/ OTP (klasika)
    2/ přihlašuji se do mailu a v MSA mi vyskočí, abych VYBRAL číslo zobrazené při přihlášení
    3/ jen potvrzuji že se přihlašuji
    MUXX
    MUXX --- ---
    Víte že ty 2fa kódy můžete mít v keychainu a není potřeba další apka?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ERVIN:
    Protože top neznám :)
    Já začal u MS, pak mi někdo říkal, že potřebuji pro OTP GA a já vlastně zjistil, že to samé dostanu taky do toho MS a je mi uživatelsky přívětivý.

    V práci jsme MS orientovaní a i doma mám licence O365, takže je to pro mě jasná volba...
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    FRK_R23: U toho bacha i u autorizačních app bank. Taky po smazání je třeba nějaká akce. Nepřenese se ta ověřená identita, ale je třeba ve staré app "odhlásit" a přihlásit v nové
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    ERVIN: Jako správce hesel používám keychan od Applu a jsem spoko
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    KOC256: Já si ty 2fa z toho Googlu vyexportoval a napsal si python skriptik co mi je generuje v cli na mém serveru...
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    KOC256: A proč ne Authy a když už jsme u toho. Dále - jakej spávce hesel byste vypíchli?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FRK_R23: MS Autentifikator je v tomto lepsi. Taky uz pouzivam jen ten. Princip stejny jako u Googlu...
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    WOJTISHEK: CO znamená držet všechny 2FA ve správci hesel?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    WOJTISHEK: Také udělám změny :)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    FRK_R23: Proto od te doby nepouzivam Google Authenticator, ale presel jsem nejdrive na Authy a ted uz si drzim vsechny 2FA ve spravci hesel.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Mno tak jsem právě celkem s hrůzou zjistil, že když se mi přenesou data ze starýho telefonu na novej, tak se nepřenese Google Authenticator.

    Je tam možnost importovat data ze starého do nového, ale to jsem nevěděl. Takže jsem starej samo už smazal.

    Šikovnej Frk... to zas bude psycho to všechno udělat znova.

    No jen jsem si chtěl tak postěžovat. Všechno to přenese a zrovna tohle ne. Fuck me.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Aby se aktivovala
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: Zkratky jsou ok jen bohuzel nefungujou pri diktovani... vzdy musim smazat to posledni pismenko a dopsat manualne :/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    Dej se do adresáře a občas si napiš. když to zkope, tak to oprav? někdy opravy nabízí...

    Jinak na základní fráze mám zkratky:
    dd -> Dobrý den,
    sjk - S pozdravem Jan Koc...
    himl -> himllaudondonrvetrkrucajselement
    jo -> jebat Opavu
    a další nejpoužívanější :-)
    Ale ty nestačí diktovat.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: Nejaka rada jak naucit me? :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    U mě se učí asi z adresáře nebo mailů, protože i divná příjmení to napíše dobře. Naopak to nenapíše dobře "Mekong" :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam