• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    DUKED
    DUKED --- ---
    ZVIRATKO: Jeste ne, ale chystam se na to, ne, ze bych chtel testovat, ale posledni dobou mi blazni mail, je schopny behem par hodin zlikvidovat baterku, tak snad 17 ma tohle poresene
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    ZVIRATKO: Jo, taky to tak mám. A zvonění nepoužívám vůbec. Jen vibrace a aw vibrace
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HERKULES: to podle me nejak plati, krome toho kdyz mas hlasitost na minimum, pak to stejne zvoni (ale na hlasitost se me neptej). Ja mam schvalne vypnuty "Ringtone and alert volume" -> "Change with buttons" a tlacitkama ovladam jen prehravani medii, zbytek mam natvrdo. Takze tim by to snad byt nemelo.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    MATHEZZZ: pouzivam oboji, jako prvni me ma vzbudit Sleep, potom i normalni budiky. V tech situacich co resim nezvoni vubec nic.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Jediný co vím, že budík na mobilu (bez aw) zvoní podle hlasitosti nastavení v nastavení zvuky, pokud je nastaveno měnit tlačítky. Myslím. Úplně debilní. Takže když je zvuk na max řve to jak kráva. Když je zvuk na nule tak bych odhadoval, že to nezvoní (ale nevím)
    MATHEZZZ
    MATHEZZZ --- ---
    ZVIRATKO: A používáš teda režim sleep? Já mám pocit, že se to děje jen, když to nastavím přes tenhle režim. Když si nastavím normálně budík a nenastavuju to v rámci večerky, tak ten zazvonil vždycky. Ale ruku do ohně za to nedám. :) Ty budíky fungujou nezávisle na sobě. Já začal používat režim sleep, protože ten budík tam měl defaultně nastavenej příjemnější vyzvánění na buzení, než ten interní budík a v nastavení jsem to vyzvánění nenašel.
    MATHEZZZ
    MATHEZZZ --- ---
    ZVIRATKO: Já mám za to, že se ten budík sám vypne, když ho dlouho nikdo nedeaktivuje.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    MATHEZZZ: tak to ja na obrazovce podle me nic nemam. Ale aspon jsem "rad" ze v tom nejsem sam :-D
    MATHEZZZ
    MATHEZZZ --- ---
    ZVIRATKO: Tohle si mi taky už párkrát stalo. Používám režim sleep. Z 99,8% vždy zvoní. Ale už párkrát nezazvonil, a když jsem se vzbudil, tak bylo na obrazovce takový to, že vyzvání, je tam možnost zastavit nebo odložit, ale žádný zvuk to nevydávalo. Taky netuším, čím by to mohlo být. Odhaduju nějakej SW bug.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    KASUMI: no asi rezim spanku, pokud sis nastavila Sleep Schedule. Ja ty rezimy jinak nepouzivam (mozna bych zacal pokud bych mel auto s CarPlay napriklad), ale rezim spanku jo, nicmene ten by prave nemel ovlivnit alarmy...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja jsem zjistila, ze me z hlediska budiku po**** to, ze mi tam skoci nejaky rezim ala nerusit, protoze v tom nastaveni mam porad hokej..
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Nebo zkus dát telefon úplně někam dopryč a nech to jen na aw.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    ZVIRATKO: Nejde telefon nějak zamknout i proti uživateli? :))
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HERKULES: ja mam slozitej spanek, proto mam tolik budiku, ze me budik nevzbudi se mi stava (nebo ho ve snu zamacknu, umim i vylustit matematickou hadanku aniz bych se vzbudil :-D), ale tady mam pocit ze to fakt vubec nezvonilo.
    Ma tu nekdo iOS 17?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    ZVIRATKO: Budík v kombinaci s aw považuji za dost spolehlivej. Nevím jakej máš spánek, ale mě uvidí první vibrace na ruce ještě než se ozve zvuk. Kdykoliv, v jakejkoliv čas.

    Dost bych to viděl na tu betu
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    resim divny problem, a to nefunkcni budik
    respektive kdykoliv ho testuju tak funguje, ale uz se mi nekolikrat stalo, ze me rano proste nevzbudil
    zpravidla si tech budiku nastavuju nekolik, s rozestupy, protoze chci vstat treba mezi 8-10 ale klidne to zamacknu (nekomentujte ne/vhodnost tohoto pristupu)
    uz se mi ale stalo, ze vubec nevim, ze neco zvonilo, a vzbudil jsem se sam podstatne pozdeji, konkretne treba dnes, kdy jsem mel budiku opravdu 5 od 9:00 do 10:30 a posledni pro jistotu na 11:00 (do 12 jsem musel nekde byt)
    misto toho jsem se vzbudil ve 12 sam a prusvih

    mam podezreni, ze to je nejaka chytristika, podobne jako kdyz zvoni telefon a clovek ho vezme do ruky - zvonit prestane, a ze je to zpusobene tim, ze mam telefon vedle sebe v posteli a na ruce Apple Watch, necim machnu a ono to ztichne, to jsem schopny ve spanku asi udelat aniz bych se vlastne probral. Vecer zapinam rucne rezim spanku, tam jsem zkontroloval ze Alarm ani vypnout nejde, kazdopadne tam zadne spesl nastaveni nemam.

    Ma nekdo napad? Nevim jestli za to muze iOS 17 (poprve se mi to stalo asi s prvni developer betou a neprikladal jsem tomu vetsi pozornost), ale je to fakt neprijemne
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    ZVIRATKO: S WiFi nikdo nic nedělal. Zkusím to zapomenout.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HERKULES: v minulosti se mi to delo mnohokrat. Nekdy za to mohl firmware wifi, nekdy verze iOS, nekdy nefunkcni pripojeni za tou wifi a nekdy pomohlo tu sit zapomenout a nastavit znova... Posledni dobou je to docela dobry, takze bych to zkusil nastavit znova, hlavne pokud se nic nedelo s WiFi APckem (zdravim Vodafone co mi nekolikrat resetnul modem do defaultu)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Dost často se mi teď děje, že iPhone se nepřipojí k WiFi. V nastavení jí vidí jako známou, ale chce to znovu heslo. Děje se mi to na macu i telefonu a na různých WiFi.

    Děje se to i někomu dalšímu?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HERKULES: nemam tuseni. Ja pouzival to MPLA protoze nic jineho nebylo a kdyz se tam objevilo Apple Pay tak jsem to nejak neresil a doufal v to, ze tim je to aspon trochu lepsi nez predtim...

    excerpt z me minianalyzy pred lety:


    http://www.parkujvklidu.cz/ (doporucuji kouknout se na navody pro nastaveni a pouziti aplikace)

    Kdyz potrebuje clovek zaplatit za ZPS pomoci tzv. "mobilni aplikace" (ve skutecnosti web) tak ma pouzit tento odkaz
    Onstreet selector
    http://mpla.cz/praha
    - neni HTTPS

    Objevi se na https://ke-utc.appspot.com/static/select.html?label=PRAHA
    - hostovane na Google App Engine - na tom v zasade asi nic spatneho neni, nevim jestli v podminkach treba zpracovavani kreditnich karet nezakazuji...

    Jak web funguje

    Do webu se naplni RZ vozidel a cisla kreditnich karet ktere se pak daji pouzit pro placeni
    Cisla kreditnich karet se ulozi do HTML5 localstorage "zasifrovana" (haha), napr.:

    cislo karty 5313341810614817
    exp 11/22
    cvv 333
    heslo aaaa

    a tohle je v localstorage
    creditcard {"expMonth":"11","expYear":"22","ciphered":"531334728009950481"}

    prvnich 6 cisel z kreditky je tam v plain
    predposledni 3 cisla jsou tam v plain

    JS co to pocita prikladam


    Samotna platba vypada napriklad takhle:
    curl 'https://cs-module-dot-secure-pay.appspot.com/api/cs/sale/5223704748429537060/auth' \
    -XPOST \
    -H 'Content-Type: application/json' \
    -H 'Referer: https://secure-pay.appspot.com/static/prod/cs_unlock.html?id=5223704748429537060%27 \
    -H 'Accept: */*' \
    -H 'User-Agent: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_12) AppleWebKit/603.1.5 (KHTML, like Gecko) Version/10.0 Safari/602.1.50' \
    -H 'Origin: https://secure-pay.appspot.com'/ \
    --data-binary '{"brand":"MasterCard","pan":"5348207846692227","year":"22","month":"11","cvccvv":"333","email":"zviratko@zviratko.net"}'

    tzn. pres Google App Engine projede v plainu cislo kreditky, CVV kod, platnost, whatever...

    Na webu http://www.mpla.cz/bezpecnost/:
    Na vývoji zabezpečení se mimo jiné aktivně podílel i přední český kryptolog Vlastimil Klíma.

    Nejvetsi WTF co jsem nasel je ovsem tohle:
    Payment card setting
    https://secure-pay.appspot.com/static/test/card_settings.html?card=1

    Tou kreditni kartou jsem prave zaplatil za parkovani na ostrem webu... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam