• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BINARY_PARANOIC: byla to origo nabíječka k iPadu koupená v iStyle. A moc si nedělám iluze, že by nakonec nezahořela, už se fakt začínala tavit (přišla jsem na ni tak, že jsem začala čmuchat smrad plastu).
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    CAMELLA: stát se to samozřejmě mohlo, ale jsi si 100% jistá, že šlo opravdu o originální nabíječku? Anžto fejkové nabíječky už jsem viděl* v některých e-shopech (a nemyslím tím AliExpress, ale menší české e-shopy), ale i dodané k MacBookům z Macbookárny apod… A jsou někdy fakt těžko rozpoznatelné od originálů (i když je přímo fyzicky porovnáváš s originálem, chce to bystré oko).

    * viděl = sám jsem jednou objednal, protože dle Heureky.cz nejlepší cena, žeano :) A pak pěkně vracel, když jsem zjistil, že to navzdory tvrzení není originální Apple nabíječka.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    CAMELLA: Pozor velice dulezite je to "temer". Navic i kdyz by realne vevnitr neco vyhorelo tak mas kvalitni ochranu okolo takze sance na nejaky velky selhani je (ktere by vedlo k poskozeni pocitace nebo majetku) je fakt mala. Zatimco neoriginaly nehori "temer" ale dari se jim sem tam horet opravdu (a ochranu nemaji).
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BRUSINKA: máš asi štěstí, mě (téměř) vzplála origo nabíječka (byla tak horká, že na ní nešlo udrzet ruku) a origo kabely vždy fachaly jen pár měsíců.

    Používám ty Alza a Ikea (ty mi fachaj lepe).
    TAP
    TAP --- ---
    to "dojíždění" táhla jasu displeje (resp. dělá to i ta audiošavle vedle) je bug nebo nějaká převratná novinka iOS17? když snížim/zvýšim jas, pokud nezastavim prst na místě, dojede to nahoru dolů jak když švihám instagramem.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    SEZI: Ja pouzivam jen originaly, protoze se mi zatim neznicil ani jeden jediny kabel (apple pouzivam pres 15 let a v provozu mam i ta nejstarsi zarizeni). Jednou jsme koupili par noname kabelu+nabijecek z aliexpressu (nebo neceho takoveho) a jedno z toho mi normalne vzplalo v zasuvce. Od te doby mi prijde, ze ta cena neni, v kontextu bezpecnosti a vydrze, tak prepalena :-)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SEZI: IKEA a Alza kabely jsou uplně cajk ..
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Tak v iOS 17 nefunguje při připojení přes hotspot připojení na FTP ... doufám, že to Apple brzo odstraní .. na jejich fóru zatím mlčí
    DUKED
    DUKED --- ---
    SEZI: Ikea ma mfi : https://www.ikea.com/cz/en/p/lillhult-usb-a-to-lightning-dark-grey-00527592/

    Mam verzi s usb-c do auta, bez problemu
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DUCATIMONSTER: Nebo v Ikea. Fungují velmi dobře
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    SEZI: Řekl bych , ze ty alza power jsou dobrý. Kupuju buď ty a nebo aliexpres.
    SEZI
    SEZI --- ---
    book

    Ahoj, Apple je pro mne pole neorané a vybírám pro kamarádova iPhone SE 2nd gen USB-A/Lightning kabel (co chápu tak ten konektor je stejný pro všechny iVěci?);

    Orig ze store je ~599, Alza má jejich (MFi certified?) za ~260, tady je https://www.swissten.eu/kabely/originalni-kabel-apple-iphone--1-metr--v-krabicce/ za 149,-. Zdá se vám ten shop a kabel podezřele dobrý nebo narazil na dobrou cenu a ho může ho vzít?

    Kde kabely kupujete vy? :-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    Mate nekdo pouzdro na iPhone 14 Pro (13 Pro...), co by

    - bylo "knizka"
    - slo pres nej nabijet beznou bezdratovou nabijeckou
    - magsafe by drzel pevne?

    Dik moc.
    PEJR
    PEJR --- ---
    KOLCON: Telefonovat jeste ne, ale tusim umi messages
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLCON: v tomhle jsem konzervativní, nechtělo by se mi pokaždý strkat handsfree do ucha
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    HONCKA: A ještě idealnejsi, kdyby naučili ipad (klidně pro) telefonovat, abych tu druhou placku nemusel tahat vůbec.
    CROSS
    CROSS --- ---
    JYRKA: já přečetl na Palmu III a Clie S300 (160x160 px grayscale) celého Pána prstenů. :-]

    O 23 let později už si musím i na iPadu zvětšovat písmo, hlavně ke konci dne.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JINX: Mě to taky sere, telefon mám spíš jako sekundární zařízení (teď mám 12mini), po kterým chci, aby šlo co nejlíp ovládat jednou rukou a i to je celkem na hraně, jinak v dritivý většině s sebou tahám tašku, kde mám ipad pro. Pro mě ideál by bylo, kdyby místo SE řady dali konstrukci z mini :)
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    JYRKA: Ajo, já na tu mládež zapomněl. Stejně jen fetujou
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    HERKULES: tak jsou tady i lidi pod 70... Musíme bořit ty mezigenerační bariéry, že jo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam