• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    NOIK: Děkuju. Tak hurá do toho.
    NOIK
    NOIK --- ---
    ANNIE: tak vyzkoušeno za tebe, opravdu pomůže odebrat a přidat kartu, předplatný se rozjede nově od dnešního dne a blokace předplatnýho se hned objeví i v bankovnictví ..doufám, že to je nějakej náhodnej bug, uvidíme za měsíc
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    NOIK: Stalo se mi to samé a trvá to už asi 14 dní. Řešení nemám, jen vím, že limity pro platbu na internetu to rozhodně není. Možná by pomohlo kartu odebrat a zase vrátit, ale strašně se mi do toho nechce.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    NOIK: Nemáš vyčerpaný limit na platby na internetu ?
    NOIK
    NOIK --- ---
    zdravím, objevila se mi v nastavení notifikace, že si mám aktualizovat platební údaje, neodešla poslední platba za iCloud+ ..kartu jsem neměnil, v seznamu předplatných iCloud je, ale když dám spravovat předplatná, tak tam není ..setkali jste se s tím? ..ještě mě napadlo změnit tarif a pak to vrátit
    CROSS
    CROSS --- ---
    Tvl agoritmus z Cupertina mě dneska pobavil. Prvního v měsíci, čas na novou měsíční fitness výzvu čili monthly challenge. Cituji doslovně:

    December Challenge
    You've been getting your open water swim in recently. Great work. This month, go for 16 open water swim workouts of at least 5 minutes to earn this award.

    A teď fakta. Máme prosinec, ve střední Evropě. Open water swim jsem tenhle rok zaznamenal asi třikrát, naposledy v červenci. WTF. (Aktuální teplota jezera, u kterého bydlím, je 10 stupňů. OK.)
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    17.1.2
    BOXY
    BOXY --- ---
    Zkouším si hrát s focus (soustředění) na iPhone, abych si vytvořil nějaké nerušivé prostředí doma. A trošku tápu - můžu nastavit A) lidi a u nich volání a notifikace, za B) aplikace. Jasně, ale co znamená notifikace od lidí? Jen SMS? Nebo i WhatsApp apod? Nebo to je zase to za B) a tam povoluju celou appku? A bonusová otázka, je nějak možné, aby při zapnutém zvuku některé hovory zvonily a jiné byly potichu? To mi ten focus ve variantě A) neudělá, že jo, ten je prostě udělá "silenced" hovor vůbec nepřipojí a ten, kdo mi volá má pocit, že mám vypnutý tel, že ano? No na to, jak dlouho jabko používám, má to pro mě pořád nějaká tajemná zákoutí a nastavení. :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    iPhone: Why Apple is working hard to break into its own phones | The Independent
    https://www.independent.co.uk/tech/iphone-apple-security-software-lockdown-mode-b2450192.html
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    DUCATIMONSTER: Díky za tip, kdyby nevyšel prodej tady tak to tam odnesu.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    FLLIP: Na bazosi je za 13- 15k tak neco mezi tím , podle toho , jak rychle se ho chceš zbavit... Ja jdu většinou k té spodní hranici.
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    Příští týden půjde z domu 13pro 128gb, šedý. Telefon je v super stavu, celou dobu byl v pouze a se sklem. Baterie 90%. Otázka zní, kolik si za nej říct? Případně kdyby byl zájem tak se hlaste.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Byl vybitej , dal jsem do nej novou baterku a čekám..
    SENIN
    SENIN --- ---
    SH_PANDA: majitel ho může tak akorát označit jako ztracený a dát tam nějakou zprávu. Ségra ho ztratila, označila a někdo si ho vzal domu. Nicméně to bylo na sídlišti, jediné co určila byl přibližně vchod a pak co. Můžeš mu dát signál k pípání, to je tak všechno. Ale pokud ho neoznačil a nehledá ho.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    DUCATIMONSTER: majitel ho vidi v appce, kdyby ho chtrl, tak si pro nej prijde, ne?
    TAP
    TAP --- ---
    ALI: Taky mám na googlu hromadu kalendářů, řešil jsem to nedávno při přechodu na jabko.
    Řekl bych, že je to odkaz na nastavení, ke kterýmu se člověk může proklikat i jinak, ale bude ti to trvat 20 minut. V protokolech kalendářů se vážně neorientuju.

    "Vyberte kalendáře, které chcete synchronizovat se svým zařízením iPhone/iPad/iCal nebo jakékoli jiné zařízení s podporou protokolu CalDAV."
    ALI
    ALI --- ---
    TAP: wow, tak ten “magical link” (wut?) mi vyresil to syncovani ostatnich google calendaru do iphonu. diky!

    btw. co to ma bejt?
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Našel jsem airtag. Asi není možnost najít majitele , když ho neoznacil jako ztracený?
    _
    SENIN
    SENIN --- ---
    Tak opravdu pomohlo odebrat cely google ucet a pridat ho znovu :) diky
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    SENIN: Jeste se to indexuje, pokud je telefon novy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam