• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    Zabiják iphonu

    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HONCKA: Děje se to po restartu/vybití zařízení
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Nevíte, jak zamezit, aby se zapínalo u wifi Private wifi address, mám na routeru přiřazený u dětí zařízení dle mac adresy, abych měl nějaký přehled, navíc mám zakázaný připojení jiných než známých mac a děcka za mnou cca tak 1x měsíčně chodí, že se nemůžou připojit a pak zjistím, že je u naší wifi opět zaplé Private wifi address
    CROSS
    CROSS --- ---
    AMSTERDAM: mně jde vysloveně jen o tu změnu. Momentálně mám primární id český, a sekundární švýcarský, právě kvůli bankovní appce. Ta se normálně updatuje, protože telefon si pamatuje i to švýcarský id. Ale ideálně bych měl změnit to primární ID na švýcarský, v poslední době to začíná být docela vopruz, protože v rámci nastavení rodiny to nedělá dobrotu. Asi si budu muset nakreslit, jak to udělat co nejjednodušeji.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    CROSS: to ti reknu rovnou: aplikace ti zustanou v telefonu, ale update jiz na nich nepujde udelat - update musi byt k dispozici v tom mistnim appstoru, kde prave jsi.
    coz u bakovnich a jinych dulezitych veci je dost problem, protoze te nutej to updatovat porad.
    CROSS
    CROSS --- ---
    AMSTERDAM: až tu změnu uděláš, dej vědět, jak to proběhlo. Řeším něco podobného, podle mě hlavní nebo jediný problém budou specifické české bankovní aplikace. Zajímá mě, co se stane s už nainstalovanou aplikací. Druhý apple ID v druhé zemi je řešení, ale nerad bych to reautorizoval.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    SATOO: to je dost prosta a dobra rada :) diky
    MUXX
    MUXX --- ---
    AMSTERDAM: V nejhorsim si muzes udelat druhej ucet, ten pouzit k instalaci cesky appky a pak se zas prihlasit danskym uctem. Jinak leta jsem pouzival US store a nepamatuju si, ze by mi neco dulezityho chybelo.
    AMSTERDAM
    AMSTERDAM --- ---
    ahoj,
    chci se poradit, než udělám velkej krok:
    - mám standartně českej appstore, založenej na českou kartu.
    - chci to předělat na appstore v jiný zemi, protože tu žiju, všechny predispozice k tý změně mám splněný.

    otázka:
    - máte někdo zkušenost s tím, že konkrétní "český" věci pak nejdou v zahraničí? třeba nějaká aplikace, která je důležitá?
    - je dobrý si dát při týhle migraci na něco pozor?

    chci se vyvarovat situaci, kdy to, co potřebuju z českýho appstoru, se dozvim až tim, že to v dánskym chybí. například.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Díky všem, vyřídím :)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    MADBANANA: takovych obrazku najdes na googlu milion. Ale jestli prodejce bude souhlasit s osobnim predanim tak je to asi v pohode. Sednou na kafe, kamos se prihlasi na telefonu k icloudu a zaplati mu. Rozhodne at mu neposila penize.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MADBANANA: neznamená. Například tam může být zapnuté FindMy a to je potenciální průser
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    MADBANANA: neznamená podle me.. jistota je az když se podaří přihlásit na nového uživatele (pokud nebyl odhlášeny z iCloudu, napíše to rovnou při pokusu o přihlášení, což že az někdy v dalším kroku po téhle obrazovce)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    Kámoš chce koupit přes FB market ajfon, už jsem to dlouho neřešil, tak se radši poradím :) Je tahle obrazovka záruka toho, že je bezpečně smazanej a není to nějaká čórka? Pamatuju si, že se kdysi nějakejma jailbreakama dal jednorázově obejít iCloud lock, ale JB už jsem dobrejch 10 let nekoumal a neznám aktuální stav. Jak to případně vyzkoušet osobně? Stačí vypnout / zapnout a JB unlock by se deaktivoval?

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ok..ze se mi z telefonu tak jednou za pul roku az rok stane cerna cihla, to uz jsem zazila.. stacil hard reset
    ale dneska jsem se dost lekla
    kdyz jsem dala obvyklej hard reset, ozval se zvuk jak sirena.. lekla jsem se tak, ze jsem to malem pustila na zem :D
    pomohl tento postup
    iphone frozen and won't turn off (beeping… - Apple Community
    https://discussions.apple.com/thread/253380872?sortBy=best


    tak snad se u me neobjevi IZS nebo neco :D
    DUKED
    DUKED --- ---
    OT_: Nevolejte, funguje dobre 😉
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    OT_: Nedavno se to tu řešilo. Ja nainstaloval https://apps.apple.com/cz/app/nevolejte/id1223417298?l=cs
    OT_
    OT_ --- ---
    Máte pls nějakou osvědčenou appku na blokaci spam hovorů (prodej energií, finanční poradenství, marketingové průzkumy apod.)?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ELECTRICKOTA: me televize drzela cca 5 let bez nejmensiho problemu, nijak jsem ji nesetril (spis naopak). A pak se najednou, v podstate pres noc, vypalilo Youtube logo a progress bar. Ani si nemyslim, ze to je nevratne vypaleny, spis podezrivam rozbitou kompenzaci, protoze na jednom miste to najednou kompenzace vymazala ale jinde ne, takze to vidim spis na nejakou sw chybu. Blby je, ze jak to jednou vidis, tak to uz neodvidis :)
    Ale na telefonu bych to opravdu neresil...
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ZVIRATKO: jo naštěstí zmizelo, upravil jsem si aspoň ty texty/ikony na tmavě zelenou ať se mi to nekurvi na ty červený která to nedává hodně brzo.

    Jo proto po oled monitoru neprahnu byt se mi líbí kontrast a barvy 💁
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam