• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Používáte někdo kontrolu pro děti? Já používám v rámci Family u dětí kontrolu času a aplikací co stahují. S manželkou jsme rodiče/spravci a všechny děti jsou v roli dětí (BTW hint, je dobrý jim dát fake věk +3 Real, protože dceři nejdou ve 14 přidat karty do wallet 🙈 a věk mi u ní ani na lince nechtěli zvýšit, nový Apple id řešit nechci) a mám problém, když si dají požadavek na novou apku nebo víc času u obrazovky nepřijde mi upozornění. To upozornění ale najdu ve zprávách na svém macbooku, v telefonu to ale není. Nevíte jak to vynutit a případně kde to zapnout? Na ipad mi to taky nepřijde. Macbook logicky s sebou netaham furt. Diky
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SATOO: Smazal jsem a uvidím. Nechám tomu víkend a zas pak zaprudim
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SATOO: Tady konkrétně to nemůžu najít. Jen safari/smazat historii a data stránek
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SATOO: Du na to. Díky.

    Jinak safari v ios a Mac OS mám "spojené", nevím jestli to taky nehraje (nějak) roli
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Ale dělá to na mě dojem, že probíhá nějakej securitycheck na pozadí.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SATOO: Vypnuto.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Nevím, jestli to patří do diskuze k iPhonu, ale zkusím to.

    Když otevřu safari a zadám nějakou adresu (jakoukoliv), trvá pár sekund, kdy se "nic neděje", než stránka naběhne. Potom je další brouzdání rychlé a načítání okamžité. Vždy se to děje při otevření safari a prvním webu. Přes data i na WiFi.

    Proč píšu, že nevím jestli iphone, protože se mi to děje i na macu. V safari.

    Nevíte, nemá OS nějakou kontrolu čehokoliv, která to při spuštění zbrzdí?

    Iphone ne 13 pro, nejnovější ios a Mac book pro, nejnovější macos.

    Dík
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    FUMO: Jo, to jsem nezmínil a to je super věc. Defakto kabelový nabíječky už nepoužívám vůbec a ten magsafe je super vynález. To ano.
    FUMO
    FUMO --- ---
    JIRRA: doufam, ze napoveda pri psani jde vypnout, protoze to fakt nenavidim :D
    JIRRA
    JIRRA --- ---
    FUMO: Dtto to pohodlí užívání roste s tím kolik máš deviců v tom ekosystému, většinu věcí máš dobře pořešenoi v nativních apkách, asi kromě mailovýho klienta ten stojí celkem za prd (a mapy jsou furt oulol). Docela dobrý je imho si hned ze začátku nastavit módy soustředění (třeba osobní na doma nebo práce podle lokace) který ti vyfiltrujou ne-urgentní notifikace, nebo si je hodit do denních (ranní a večerní) souhrnů. Je taky dost možný že se budeš trápit s klávesnicí, ta česká je na tom zatím nic moc, tam ji buď můžeš zkusit holt chybějící slova postupně doučit nebo prostě vzít third party.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    FUMO: však to je mobil jako každej jinej . . . panebože tady ty obavy . . . akorát je ten telefon rychlejší :-D :-D jestli chceš vidět, co to umí, tak si pusť nějaký video na YT, kde ti vysvětlí co je mag safe a podobný ( pro mě naprosto zbytečný) věci.
    Pořídil jsem si magsafe "peněženku" a musím říct, že zbytečnější věc asi neznám :D to samý i mag safe nabíječka . . . prostě na hovno. to využiju maximálně, když jdu něco řešit do O2 a položím to na stůl, kde mají označený jako bezdrátový nabíjení :-D :-D
    ale asi dost záleží, co na tom telefonu děláš - pro "běžného uživatele" je to naprosto v pohodě . . . .
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    FRK_R23: Uprimnou soustrast.
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    FRK_R23: Jakoze WIN no. Zena mela roky WIN notebooky a kazdou chvili nejakej problem... A ne levny za 10tku, ale stali 30k jakoze vic za to na kancl praci platit nechtela. Dostal jsem v praci Macbook Pro a byl jsem strasne spokojenej, ze to fungiruje a nemusi se furt neco aktualizovat a sroubovat, jak na WIN a Linuxu. Tak poridila taky a uz ji to rok a pul slape bez hiccupu. Tak uvidime, jak dlouho ten kram vydrzi.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    XCIDAR: Nejhorší přechod byl z MacOS zpět na Win :) ale už jsem si zvykl :)
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    Horsi byl prechod Linux - Macos, ale taky nic co by se nedalo zvladnout, ten zsh je celkem sikovnej a homebrew to jisti
    XCIDAR
    XCIDAR --- ---
    Jako neni, ale je rozdil to tam sudlat do stojanku apod a jen prilepit magnetem, aspon z uzivatelskeho hlediska se me to libilo. Jinak je to asi jedno.

    Uzivatelsky, kdyz si clovek zvykne na apple logiku, tak je to podle me prijemnejsi nez android, a to jsem mel ruzny custom buildy na androidu... XDA Devs rulez, ale uz me to neba
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FUMO: Neboj se vlka nic :)
    FUMO
    FUMO --- ---
    FRK_R23: No to dam a nebo tady budu hned 2. 2. brecet :D
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FUMO: Je to prostě telefon hele. Systém je jinej a jak říká HERKULES, je lepší akceptovat nastavení od Apple a nesnažit se o custom build.

    Mně osobně to přijde hodně intuitivní a přehledný.
    Schválně dej třeba za měsíc dva vědět jakej byl přechod, ale podle mě nebudeš mít problém.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam