• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    HELVETE: Hmm. To je zajímavý. Na to budu myslet. Já mám taky imessage jen na tel čísle. Ale oznámení o žádosti mi chodí. Tak to jen zvědavej, kdy přestanou
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    HELVETE: třeba někomu pomůže - problém jsem vyřešil a je to trochu trapný - všechno je v nastavení zpráv, resp. iMessage, já měl zapnuté přijímat i zahajovat konverzace jen ze svého telefonního čísla. Pro příjem oznámení/žádost o povolení delšího screen time či stáhnutí apky je třeba mít povolený příjem i z vašeho AppleID emailu. Kvalita života velmi improved :)
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    :))))
    Greg Johnstone on Instagram: "Apple says it has *other uses* apparently #apple #visionpro"
    https://www.instagram.com/johnstone.gregory/reel/C28E7SNAwMX/
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    ERVIN: Tady můžeš. Tady je to samej odborník ;)
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    Než se tady začnu debilně vyptávat. Radu ohledně CarPlay mohu poptávat zde?
    FUMO
    FUMO --- ---
    CROSS: Aha, nepochopil jsem, ze nenastavuju sledovani polohy, ale jen to, zda to umoznim konzumovat appkam. Diky a sorry i za budouci lame dotazy.
    CROSS
    CROSS --- ---
    FUMO: asi nerozumím otázce. Telefon ví vždycky, kde je. Nastavuje se akorát to, jestli to prozradí právě té které aplikaci. Ta si může říct o přístup k poloze permanentní, když je puštěná, případně se pokaždý zeptá. O co si appka požádá je podle mě záležitost jejího designu.
    FUMO
    FUMO --- ---
    Ahoj, uz je to tady... :)

    Nechci aby muj telefon vedel kde je, dokud nepouziva aplikaci, kde mu to chci dovolit, treba Google maps. Jde to nejak nastavit? Me to nastaveni stale vraci do obecneho, dovol nam, at vime kde si. Delam.neco blbe?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    HELVETE: aa tak nejsem sám kdy mi to nechodí, nebo občas enorme spozdene jak třeba o den
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SATOO: Tak ono ty 3rd party apky nebudou nastesti povinne. Takze staci si dal instalovat z App Store a bude to pro bezneho cloveka stejny.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Hele dcera dostala mobil před tejdnem, takže se s tím taky seznamuju. Není to úplně logický. Zvykám si. Někdy mi přijde, že jí to app blokuje kdy nemá a neblokuje kdy má.
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    HERKULES: Mám. Vůbec to nechápu.
    MUXX
    MUXX --- ---
    SATOO: Vypadá to na frašku

    Apple’s Proposed Changes Reject the Goals of the DMA — Spotify
    https://newsroom.spotify.com/2024-01-26/apples-proposed-changes-reject-the-goals-of-the-dma/
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    HELVETE: A máš zapnutý notifikace pro čas u obrazovky?
    MUXX
    MUXX --- ---
    Apple announces changes to iOS, Safari, and the App Store in the European Union - Apple
    https://www.apple.com/newsroom/2024/01/apple-announces-changes-to-ios-safari-and-the-app-store-in-the-european-union/
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    KVALKAN: Ono vůbec ten screen time a jeho logika je zvláštní. Taky okamžité uzamčení zařízení když mě nas**** neumím. Tady musím přiznat body Google family link, dokud měly děti Androidy spravovalo se mi to líp.
    KVALKAN
    KVALKAN --- ---
    HELVETE: Jo, to je otázka za milion. Prostě někdy ty notifikace nechodí. Hlavně se to nikde nedá obnovit, když ji třeba omylem zahodím. Když šlo o omezení času tak jsem ty filtry musel vypnout a znovu nastavit. U aplikací taky tak.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    FUMO: No máš tam takový ikonky a když na ně tlapneš, tak se ti pustí appka, to zvládneš
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Používáte někdo kontrolu pro děti? Já používám v rámci Family u dětí kontrolu času a aplikací co stahují. S manželkou jsme rodiče/spravci a všechny děti jsou v roli dětí (BTW hint, je dobrý jim dát fake věk +3 Real, protože dceři nejdou ve 14 přidat karty do wallet 🙈 a věk mi u ní ani na lince nechtěli zvýšit, nový Apple id řešit nechci) a mám problém, když si dají požadavek na novou apku nebo víc času u obrazovky nepřijde mi upozornění. To upozornění ale najdu ve zprávách na svém macbooku, v telefonu to ale není. Nevíte jak to vynutit a případně kde to zapnout? Na ipad mi to taky nepřijde. Macbook logicky s sebou netaham furt. Diky
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SATOO: Smazal jsem a uvidím. Nechám tomu víkend a zas pak zaprudim
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SATOO: Tady konkrétně to nemůžu najít. Jen safari/smazat historii a data stránek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam