• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Kemping a Freefleking
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    FDM_NACELNIK: Ale podle googlu to tam vypada moooooc hezky
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    FDM_NACELNIK: A v poho?? Free??? Me spis zajima okoli kyparissia, a spoty na surf, ale kazdej kus dobrej kus
    FDM_NACELNIK
    FDM_NACELNIK --- ---
    BIGHEAD: ja se ted flakam lefkada a pobrezi od ni po igumenitsu
    BIGHEAD
    BIGHEAD --- ---
    Poflakoval ste se nekdo po řecku??? Treba podel jihozapadniho pobrezi???
    JAMES23
    JAMES23 --- ---
    SOPOR32
    SOPOR32 --- ---
    hledame jak to chodi v alpach a nasli jsme docela dobry aplikace.. projizdim zrovna campervan.guide free a je tam pointlejch i plno freeparkingu vcetne podrobnejsich infomaci o jejich vybavenosti atp. .. bo koukam ze se da zaplatit 280 za ADAC Stellplatzführer, kterej vypada taky dobre udelanej
    SOPOR32
    SOPOR32 --- ---
    STEMBUS: norsko a skandi obecne je rajem freeflekingu, parkujes kde chces jak dlouho chces a vsem je to jedno.. ani ohne jim nevadi
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    někdo vlastni zkusenosti s freeflekingem v norsku? dik
    JAMES23
    JAMES23 --- ---
    NP České Švýcarsko:
    Freeklek (dřevaská mítinka hned u hlavní. Dobrá "zpevněná" cesta, rovná plocha, místo na několik dodávek. O víkendu pustoprázdno. Skvělý výchozí bod na tůry i na Pravčickou bránu.

    50.8567117N, 14.3761822E

    MAKAKA
    MAKAKA --- ---
    Zdravím vás, za 14dni se chystáme do Bosny, cesta se nám postupně rýsuje:-) jen mi by mě zajímalo, jestli někdo nevíte o nějakých volných přírodních termalech? Pokud ano, budu moc vděčná za tipy, klido i do pošty. Děkuji!
    VELADA
    VELADA --- ---
    Golika lom freeflek Slovenia (SL) / Slovinsko
    46°22´33.596“ N 15°24´54.056“ E

    de fakto na cestě Ljublanja -> Maribor dálnice A1, u města Zreče, opuštěný lom, kde k vjezdu dovnitř je potřeba zlehka odsunout závoru, ale zákaz vjezdu tam není, dost dřeva na oheň, od cesty není do lomu vidět
    jako freeflek na pár nocí a grilovačku dobrý
    VELADA
    VELADA --- ---
    Barcs řeka Dráva freeflek Hungaria (HU) / Maďarsko
    45°56´51.094“ N 17°27´50.976“ E

    parkoviště / pláž / freeflek u hraničního přechodu u řeky Dráva, klid, ticho, sprchy, kiosek s občerstvením
    je to zvláštní spot na jihu Maďarska hned u hraničního přejezdu, slouží jako park pro volnočasový aktivity, já ho objevila tak, že už jsem ospalostí mžourala a nedokázala jet dál, tak jsem to stočila k vodě a hle, krásnej spot

    VELADA
    VELADA --- ---
    Petnja jezero freeflek Hrvatska (HR) / Chorvatsko
    45°12´10.080“ N 17°56´47.253“ E

    jezero kousek od chorvatského města Slavonski Brod ležícího na hranici Chorvatsko / Bosna a Hercegovina, nedaleko řeky Sáva
    freeflek je na parkovišti u jezera Petnja, malý pláže s dobrým vstupem do vody, která i v srpnu 2017 byla překvapivě čistá, po cestě k parkovišti je po pravé straně pramen s pitnou vodou, jezdí pro ní i místní
    je to tak nějak na trase Sarajevo → Balaton, pro běžnýho turistu uprostřed ničeho, nicméně já projížďku vnitrozemským Chorvatskem silně doporučuju a to nejenom jako vzpomínku na válečné konflikty 90. let, ale jako projížďku krásnou zelenou přírodou a uvědomění si toho, jak mnoho tváří může mít jedna země, tak jako jich má víc právě Chorvatsko

    VELADA
    VELADA --- ---
    Pyramidi freeflek Bosna i Hercegovina (BiH)
    43°59´32.292“ N 18°9´33.691“ E

    ezo místo, o kterým se tvrdí, že tam jsou největší a možná vůbec jediný pyramidy v Evropě, tak jsem to jela omrknout
    vcelku fajn freeflek na takovým piknik place za Sarajevem u vesnice Visoko, jsou tam betonový grily, stolky a odpadkový koše, stromy a přes den klid .. v noci tam jezdily skupinky místních chlapů, co tam během hodiny ogrilovali maso, vyžahli pár piv a za zvuků balkan-islam-pop-music halekali, ale zvláštní, že těch skupinek bylo za noc asi pět a nikdo se nezdržel dýl jak hodinu, ve tři ráno už byl klid
    VELADA
    VELADA --- ---
    PANPOSPA: já používám pro průzkum terénu a zápis souřadnic do oblíbenejch formát, co dávají mapy.cz jako druhou možnost ze tří. Těch způsobů zápisu je hodně a jelikož já mám ráda mapy.cz, používám tenhle, kterej mi vždycky přechroupaly. Na webu se dají najít převodníky formátů gps souřadnic.
    VELADA
    VELADA --- ---
    Durmitor freeflek Monte Negro (MN) / Černá Hora
    43°7´39.618“ N 18°59´17.939“ E

    jedno z nejúžasnějších míst, co jsem poznala na cestě Balkánem ... Černá Hora, kterou miluju! hory připomínající Tatry, vstřícný lidi, čistej vzduch..
    freeflek parking na cestě R-16 Žabljak - Tisa – Plužine, horský serpentiny, takže v létě pozor, neuvařit motor, v zimě doporučuju si ověřit sjízdnost trasy, údajně občas přijede něco jako ranger / správce parku a chce euro za přespání, nicméně já odjížděla skoro kolem poledne a nikdo nepřijel
    v místě je napajedlo pro stáda krav a ovcí, který je po celej den intenzivně využívaný, takže promyslete jak s čoklama, místní farmáři maj honácký psy, ale například moje čuba se po pár hodinách integrovala a naučila se nahánět krávy
    v tý farmě co je poblíž se dá koupit čerstvej výbornej sýr za hodně levno, mají i med, pálenku a nějaký bylinný čaj z místních rostlin
    na tý fotce, kde ten chlapec hledí do údolí, je ten bílej flek na křižovatce dodávka

    (na mapy.cz mi to 300 metrů od spotu ukazuje dvě studánky)





    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    LOJZAK: díky, o ten poslední mi šlo především, sme tam byli předloni, zakempili sme na parkovišti u pláže kousek od nějakejch švýcarů, co si koupili elektřinu z místního baru, tak sem výměnným obchodem zajistil proud i pro nás, ale nakonec na nás stejně přišli a museli sme zaplatit i tomu baru :)

    každopádně nás to okolí Ulcinj moc nenadchlo, moře čistý ale hrozně mělký a celkově jak píše VELADA, vnitrozemí hezčí a lepší
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    PANPOSPA: jo nejdou , ale staci to trochu promazat a google.maps je najde :)

    ta posl 41°54´34.877 19°14´54.248
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    jsem jedinej komu ty gps souřadnice po zkopírování do google maps nejdou zobrazit? sem je zkoušel dát do jinýho formátu a taky nic
    VELADA
    VELADA --- ---
    Ulcinj freeflek Monte Negro (MN) / Černá Hora
    41°54´34.877“ N 19°14´54.248“ E

    tak trochu emergency spot na spaní, jde o veřejný parkoviště k plážím, tenisovým kurtům a tak, není tu žádná závora bo placený stání, dá se tu parkovat přes noc a bez prudy přespat
    jinak Černá Hora na freefleky dost špatná u pobřeží, vnitrozemí je uplně jinej svět
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam