• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STINGERSPAKISTAN - cestovatelske tipy, fotografie a diskuze
    TEAREZ
    TEAREZ --- ---
    FLIPPER: mazec. tam se bude v zime urcite bruslit:D
    JADR
    JADR --- ---
    FLIPPER: úlet:)
    trochu to pripomina jedno jezero v sichuanu co tam vzniklo po zemetreseni:)
    STINGERS
    STINGERS --- ---
    FLIPPER: h.u.s.t.e. diky za sdílení s námi
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    FLIPPER: jeste k tomu dorazila nejaka dokumentace ...



    On January 4th this year an enormous landslide blocked the Karakoram highway in the north of Pakistan. What followed was chaos. Beyond the 25 deaths and destruction of Attabad village caused by the initial slide, the enormous bulk of rubble has lead to the creation of a lake in the valley. This lake is now 11km long and up to 400ft deep, several more villages, roads and bridges have been submerged over the three and half months that has passed since the landslide, including an eleven kilometer section of the Karakoram highway which links Pakistan to China. The lake is growing as the snow melts on the mountains and now feverish attempts are under way to dig a channel to allow the lake to overflow.
    FILIPANDEL
    FILIPANDEL --- ---
    nice
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    tak kamos co je ted v Hunze pise, ze prej na KKH vzniklo v dusledku nejakejch sesuvu jezero a jezdi pres nej lod :)
    MEKKZ
    MEKKZ --- ---
    Tak to ja dostal jine informace, ale je pravda ze jsem si je nejak neoveroval. V autobuse jsme zas pasovali afgance co jeli do iranu za praci :)
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    MEKKZ: jo jede dvakrat do mesice, ale ze by byl nejak vytizenej se mi nezdalo teda ... jel jsem tam ja s kamosem, dalsi dva treveleri, ktery jsem do toho uvrtal v Esfahanu, jedna paki rodinka a pak uz jen posadka vlaku ... vlak je to napul osobni, napul nakladni ...
    MEKKZ
    MEKKZ --- ---
    nejezdi ten vlak 2x do mesice a neni dopredu zabookovanej? :) Ja frcel autobusem Quetta - Taftan - Zahedan a pohoda. Od pulky s nama jel frajer s puskou. A kazdych par hodin kontrolo kde si zapsali pasy. Ke konci, kdy spolucestovatel spal, jsem ho ani neohlasoval. Voser byl az s taxikarema v Iranu.
    BAJAJA
    BAJAJA --- ---
    FLIPPER: :)) To zni skvele(uchylne). Uvidim, kam me zavedou cestovatelsky instinkty. Pac ocekavani casto zabije vysledek.
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    LA_PIOVRA: s vesnicanama sympatizoval celej vlak vcetne nas nebo vojaku co s nama jeli, byli v klidu, kecali, fotili se s nama a kdyz se nakonec podepsalo nejaky memorandum, tak privezli z vesnice koberce a jidlo, probeh obed primo na kolejich pred vlakem a jelo se dal ...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    FLIPPER: to ujde, navic muj smysl pro spravedlnost by mi branil bejt na vesnicany nasranej a musel bych bejt jen zoufalej.
    Ja ve vlaku v Pak jel jen Lah. - Pesh. ale to jsme museli jit prvni tridou kde ke kupatku bylo wc, protoze kamarad si z predchoziho dne pri skopovych hodech (obednal si rodinne menu dle predstavy je to nejdrazsi polozka bude to nejlepsi, i tak to stoji pakatel) zvracenim a furt se davil a zelenal.
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    LA_PIOVRA: my taky cekali, nejdriv pul dne v pousti, protoze vesnicani zablokovali trat na protest proti preruseni dodavek vody a pak pres noc ve stanici "due to security reasons" :) suma sumarum den zpozdeni ... jinak masinfira nam rikal, ze v lete casto zasype trat pisek a musi se to odhazovat, takze se hodne ceka ...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    FLIPPER: hasis a kvery mu myslim nevadej, ale jel vrcholnym lete, vlak byl totalne naslepanej a rozpalenej a k tomu pry treba dve hodiny stal bez zjevnyho duvodu jen tak v pousti a tak.
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    LA_PIOVRA: nestras ho :) me se tahle kombinace bouchacek a hasise libila ... ted me ale napada, ze jestli tam pojede nejak v lete, tak to bude asi v pousti trochu pripejkat :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    FLIPPER: muj kamarad, kteryho povazuju za psychicky velmi silnyho rikal, ze z nej chtel vystpoupit a nakonec se ze zoufalstvi rozbrecel:)
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    BAJAJA: hele jestli pojedes z Pakose do Iranu, tak zkus vlak Quetta - Zahedan ... pro me to byl jeden z nejvetsich zazitku na ceste opacnym smerem do Indie ... chvilku to trva teda :)
    BAJAJA
    BAJAJA --- ---
    ctu ctu, ze je to teda v pohode..nebojim se o svoji bezpecnost, jako o to, aby mi za mesic a neco vystavili v dilli vizum..kdyz uz to boucha i Lahore :( az to bude aktualni, zacnu tady diskuzi "jaka mista nebyli atakovany a je tedy je dobry napsat do zadosti jako mista pobyutu".
    Ted na to prosim nereagujte, nema to cenu..btw chci se dostat do Iranu ;)
    TEAREZ
    TEAREZ --- ---
    zaplatpanbuh se me ty tri pripominky netykaj. nekoukam jim od oci, nehulim ani do hor nejezdim v sexy miniobleccich:D jen mam vzdy problem poprit svou dravost a hrnout se do vsech diskuzi a vyjednavani
    kamaradka, co tam byla pred lety, si koupila nejakej jejich mistni habit a vsude prohlasovala o svem priteli, ze jsou manzele a nemeli problemy. a taky vse pry resili kluci a s ni se moc nebavili. ale zas neriali, ze by lide byli k nim az takhle extremne mily. ale uz je to par let zpatky, tak to asi taky hraje roli.
    MEKKZ
    MEKKZ --- ---
    no tak me byly od zen receny tyhle rady
    - nekoukat pakosum(muslimum) do oci berou to jako sexualni vyzvu.
    - cim min je z tebe videt tim te budou mit radsi
    - holka co huli(ganja/hash) taky nepusobi dobre, ale nahlas to nereknou :)

    jo a kdyz jsem cestoval s japonkou tak postarsi otec ji sice nechal spat ve vlaku na palande jeho vnuka ale veskera komunikace probihala prezeme :) On mi rek ze si tam muze lehnout a ja to poslal dal :) Tu samou japonku, nutno podotknout ze rozumela i umela mluvit Urdu, pak hostila rodina ktera ji i koupila letenku nekam do hor aby nemusela autobusem :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam