• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z47TCLogistika - import/export - kamionová, letecká i lodní přeprava
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    CEEYDA: ty jsi sama sranda pri patku :)) naopak .. spis jsem to myslel tak ze clovek obcas neco potrebuje tak to nemusi byt od veci
    CEEYDA
    CEEYDA --- ---
    MEYHAM: ale ale, mas tam horkou zidli pod prdeli ci co ? ;)
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Díky za linky , pro doplnění dávám ještě jede svůj
    http://en.wikipedia.org/wiki/Incoterm

    A s tím seznamem kdo kde pracuje , to není zas tak špatnej nápad.
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    je sice fakt, že použijem třeba 6 podmínek, ale i tak je dobrý vědět detailně co ano a co ne :)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    POHODAVOLE: my podle incoterms jedem každou zakázku, takže to používaj všichni :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    T_MAX: me je to celkem k nicemu ale je gut vedet k cemu to je :)
    MEYHAM: sem pro, staci akorat mit prava..
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    jj dobra vecicka .. my tady mame knihu ceska namorni plavba nevim uz z jakyho roku kde to stejne :))

    hele nechtelo by se nekomu udelat nastenku s lidma a firmamam ? myslim ze by se to mohlo hodit ne ?
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    POHODAVOLE: já jsem to vytisknul, nechal zalaminovat a dal každýmu ve firmě povinně vyvěsit před xicht na nástěnku :D

    je to fakt dobře zpracovaný - oboje dvoje ..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    T_MAX: jj to sme fasovali na praxi :D
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Všechno nej do novýho roku.
    Mám otázečku nemáte někdo nějakou pěknou prezentaci Incoterms 2000 , nechce se mi to dělat radši bych něco okopíroval a upravil.
    Za každý info díky, jdu googlit.
    BIOBOID
    BIOBOID --- ---
    MEYHAM: Německá přepravní společnost (naše zboží - ExW) přepravovala zboží někam do Tunisu přes Itálii... U nás vše v pohodě na celnici a čekáme na ukončení od Italů... No a mně z Německa napsali, že jim to trvá i 6 měsíců, prostě italská byrokracie... To je průser, že jo :))) No Italové, v zimě chrápou, v létě tancujou...
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    BIOBOID: .)) tak s Italkou celnici vyloženě ne, ale pokud jsem spolupracoval v ramci spolecnosti kde jsem byl s jižními narody Italove / Rekove / Rumuni nebo trebas Egypt tak to maji vseobecne dost na salamu .. o celnikach se da rict neco podobneho a ted to dej dohromady :))

    Co tam vezes nebo co potrebujes vyclit ?
    BIOBOID
    BIOBOID --- ---
    Máte někdo zkušenosti s Italskou celnicí? To jsou líný prasata, to se nevidí... Mně řekli 6 měsíců, že na to maj.......
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    nemá někdo zkušenosti s vyclíváním zboží na urajině?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    V celé EU jsou ty sazby stejné. pokud je u nás sazba 6,5proc. pak platí v celé EU.
    Co se liší jsou poplatky za vyclení(vystavení JSD, zajištění celního dluhu) u nás kolem 1000Kč, na západě není problém 150Eur.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ADAM_SKIN: my z toho psali ve skole pisemky a museli sme hledat manualne v tech knihach coz bylo peklo celkem..
    ADAM_SKIN
    ADAM_SKIN --- ---
    jj, ten ceskej system znam. je to sice neuveritelne dementni aplikace, ale nejak sem se tim prokousal...
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ADAM_SKIN: to netusim ale v cechach je ceskej integrovanej tarif kde mas cla na vsechny druhy zbozi takze bych rekl ze takovejhle sazebnik bue mit i kazda zeme v eu :)
    ADAM_SKIN
    ADAM_SKIN --- ---
    vite nekdo jestli jsou stejny cla na jednotlivy druhy zbozi v cele EU?
    konkretne resim - vybaveni pro sport - plachty na namorni lode - plachetnice, a cele lode. poslat z USA do Nemecka/Italie/Slovinska? pripadne kdyby se nekdo orientoval, jak s clem v Chorvatsku.
    nebo aspon tip na web, kde bych nasel info

    tip na prepravce Florida -> EU? cca 1 tuna zbozi v balikach po 30-50kg
    NECROHEALER
    NECROHEALER --- ---
    PEPPE_LOPEZ:
    tihle pro nás jeli
    4PL spol. s r.o.
    Hradec Králové
    495 426 470, 516, 527, 530
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam