• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z47TCLogistika - import/export - kamionová, letecká i lodní přeprava
    KOKON
    KOKON --- ---
    Ahoj,

    Pravidelně (cca 1x měsíčně) cestuji po Evropě, momentálně hlavně na trase Praha - Kodaň.
    Mám skříňový zamykací přívěs který zvládne 3 europalety a max 650kg nákladu.

    Potřeboval bych pomoci od někoho kdo má přístup do databází (např. Raal trans) s poptávkou přeprav nebo kde lze mojí přepravu nabídnout. Buďto aby mi pomohl takový přístup získat, nebo aby mi tam sehnal zakázky... Samozřejmě to nechci zadarmo.

    Díky za radu, pomoc, cokoli!
    SM3
    SM3 --- ---
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    potreboval bych ve vecernich hodinach odstehovat od prodejce americkou ledniciSamsung o hmotnosti cca 150kg, rozmery standardni v/s/h = 170/90/72cm

    poradite neco? prosim do posty!!! cena je rozhodujici, profi stehovaci firmu nepotrebuju :)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    DABE: TNT už je UPS ;)
    DABE
    DABE --- ---
    HEAVYN: DHL, UPS, TNT, EMS atd. maji na webech standardne jen exportni ceny z CR do XY. importni cenu si musis vzdycky vyzadat individualne.
    DABE
    DABE --- ---
    Z47TC: u DAP (delivery at place) neni storpocentne urceno, ze u teto dodaci podminky bude zasilka zaslana i vcetne pojisteni.
    pokud ano, je za pripadnou skodu zodpovedny prepravce v miste dodani, resp. od prevzeti na terminalu. (coz teba beru z hlediska letecke ci namorni prepravy).
    zalezi taky na miste sepsani skodniho listu.
    dodaci podminka CIP uz pojisten obsahovat musi, ale preprava je jen po terminal (letiste/pristav). dalsi pojisteni si uz musim sjednat s prepravcem, ktery bude realizovat naslednou prepravu na misto urceni.
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    snazim se nekde najit kolik stoji poslani jednoho balicku z ciny do CR nejakou beznou spedici, a kdyz projdu stranky DHL,UPS, EMS tak nikde nedohledam cenu, to jsem tak blbej nebo to maj tak schvalne at je to co nejvic neprehledny? cinan mi pise ze nasel nejlevnejsi EMS za 220USD a me se to zda nejak moc, je to ze Shanghaie cca 4kg ale rozmer bude divnej, neco jako 150x50x25 cm
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    Z47TC: no pokud bude dodavatel dodavat CIP, tak pripadny skodny udalosti vznikly pri preprave si budes resit sam s prepravcem, kterej je ale z umluvy CMR povinnen tyhle veci s tebou vyresit.. v tom pripade by bylo jeste lepsi, aby to bylo alespon pripojisteny od dodavatele.. pokud bude dodavatel dodavat DAP, tak ti garantuje doruceni zbozi az do baraku i v pripade problemu na strane prepravce, na svy naklady..
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    JIRAS111: jestli je CIP vlastne DAP + pojisteni prepravy ;) a nebo jsou tam jine rozdily
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    Z47TC: a jakej je dotaz ?.. .vlastne sis tu sam i odpovedel jakej je mezi jednotlivejma podminkama rozdil.. tedy co bys rad jeste vedel ?
    Z47TC
    Z47TC --- ---
    need help

    DAP vs CIP - vesmes stejne rozsahy ale mam ukol od GŘ donutit dodavatele si dodávky pojišťovat a on prosazuje CIP, já oproti tomu prosazuji DAP a tvrdím že tím že je tam odpovědnost za škody až do místa dodání tak je to v tom zahrnuto a že jestli se dodavatel bude vymlouvat na přepravce že něco poškodil, tak klidně může ale náprava bude na něm a jeho jednání s přepravcem a ne na nás jako na zákazníkovi

    prosím o vaše názory, případně vyvrácení mých mylných hypotéz

    díky
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    jo mozna je napoprve dobry si to nechat udelat a pak, pokud dovazis to samy, tak uz to pak budes jen opisovat, ale pozor, je zde jeden hacek, musi to byt na stroji nebo pocitacem :D
    S161
    S161 --- ---
    WRACH: cau, neni lepsi oslovit nejakou celni deklaraci, aby za tebe JSD vyplnila a podala? je to otazka par stovek...
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    WRACH: do 44 pisu
    nejaky 1199 (to už si napamatuju, pišu to tam furt)
    pak pod to cislo faktury a že přikládám dič, - FAxxxx, DIČ
    a pak dolu do toho chlivku pisu 9NCK, kdyz jsem tam mel neco jinyho tak mi to opravili :)
    WRACH
    WRACH --- ---
    EXXXE: neprijde mi to az zas tak slozity ale i po telefonatu s celnikem nejsem uplne moudre protoze moc nevedel a rikal at tam jdu a zkusim to .)),, rada nad zlato,, jinak kdyby se o to nekdo pokousel tak jeste doporucuju http://www.formulare-ke-stazeni.cz/formular-jednotny-spravni-doklad-jsd-vytisk-pro-zemi-odeslani-vyvozu-i-pro-zemi-urceni.html kde jsou i celkem pekny popisky k jednotlivým polím
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    uff to si troufas, zkus zavolat prislusnemu celnimu uradu - vetsinou jsou ochotni poradit... nebo poradenske informacni centrum celmi spravy: +420 261 331 919
    WRACH
    WRACH --- ---
    WRACH: nastudovane mam toto http://www.celnisprava.cz/cz/clo/celni-rizeni/aktuality/Stranky/nova-verze-prirucky-pro-vyplnovani-jsd.aspx ale stále nemůžu dohledat kolonku 44. a to jaké jsou kódy předložených dokladů (zivnostensky list, regitrace k DPH, faktura atd..)
    WRACH
    WRACH --- ---
    potřebuji poradit s vyplněním JSD pro dovoz zboží do Cr, kdyby někdo mohl pomoct tak pošta, dík
    S161
    S161 --- ---
    POPEY: vezli jsme si stanek na vystavu do bruselu, celnici neresis, cena je cca 0,9 - 1 euro/km kdyz to veze normalni plachta/chladak kamion
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    POPEY: ono pokud jsi v ramci EU a nechystas se do toho spanelska treba pres afriku, tak celnici neresis.. jinac vetsinou se u poptavky na nejakou kalkulaci uvadi rozmery zasilky pokud tedy neni tvuj stanek maringotka...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam