• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z47TCLogistika - import/export - kamionová, letecká i lodní přeprava
    POPEY
    POPEY --- ---
    a jeste na dovysvetlenou slovo bezpecny neresim to vim ze nema byt ve valecnem konfliktu
    resim to jestli jen morske ci i ricni bezpecne pristavy?
    POPEY
    POPEY --- ---
    pri kalkulaci cen typ CIF jde o bezpecny pristav dle INCOTERMS
    nevite nekdo jake pristavy do toho patri? nemohu to nikde dohledat. Jde mne o to jestli jsou mysleny jen morske ci i ricni. konretne BRATISLAVA.
    nebo jinak jestli neexistuje nekde seznam bezpecnych pristavu dle INCOTERMS?
    diky za odpoved
    SITH
    SITH --- ---
    zkus jeste schenker a dachser. Obcas kdyz na to fakt nespechas umi neco nabidnout. Ale je fakt ze ta vaha je fakt mala aby to nekoho extra zajimalo
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Podle mě na této váze zase tolik neušetříš. Nechal bych si nabídnout letecký express, ecconomy variantu(kombinuje leteckou a pozemní přepravu) od gigantů TNT, DHL, FEDEX, UPS a dále pak, letecké cargo(podle mě moc malá hmotnost), konsolidovaný kontejner(podle mě malá hmotnost na to aby se to vyplatilo). Volumetrická hmotnost je 29kg.
    ACAB
    ACAB --- ---
    prosím o radu, pravidelně objednávám věci z USA, krabice 69x44 a38xcm výška s průměrnou váhou 25kg a rád bych vyzkoušel "freight forwarding" abychom snížili náklady na přepravu. Tahle varianta je nám prodejci v USA i navrhovaná ale vůbec nemám zkušenost. Doba přepravy není rozhodující, jde hlavně o cenu. Můžete prosím doporučit nějakou společnost, která je vyzkoušená a ověřená ohledně přepravy do Čr? Předem dík
    POPEY
    POPEY --- ---
    MT je metricka tuna. to uz ted vim.
    ja se ptal na nakej prehled kde je vice pojmu z logistiky. pro nekoho kdo neni z oboru, tak aby rozumnel.
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    POPEY: LDM= lademetr http://de.wikipedia.org/wiki/Lademeter
    MT pravděpobně metr :)
    POPEY
    POPEY --- ---
    hledal sem naky odkazy na logisticky slovnicek :-)

    jakoze co to je LDM, MT atd.
    resim obcas naky objednavky a prijde me ze na me mluvej japonsky
    tak jestli nevite nekdo nakej dobrej link kde budou zakladni info
    SITH
    SITH --- ---
    mě se poslední dobou docela vyplácí využívat Expeditors v případě, že se jedná o něco většího než standardní paleta a s váhou tak nad 400kg+.
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    MATHEZ: poptej na obchod@cz.dsv.com, dřív jsem tam dělal, teď s nima vozím sběrky UK, HU a cont z Br, mají možnost jak lodní sběrku tak leteckou
    evnt pak klasický velký hráče jako DHL / Schenker atp.
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    MATHEZ: zkus TNT special services, letecké cargo, special.services.cz@tnt.com
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    MEYHAM: i 14 dnů se hodí, navíc distributor mlží ohledně ceny dopravy...
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    MATHEZ: sběrkou po moři se tu bude lišit +/- 14 dnů, leda letadlo
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    z přístavu v Shanghai potřebujeme do ČR dostat bednu s tiskárnou 1220×760×1200 Gross Weight:143KG, je tu někdo komu by se to chtělo spočítat? doprava přes distributora trvá dva měsíce, potřebovali bychom to rychleji...
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    Jihlava,CZ - Patumthani,TH - 1xpaleta 120x80x75cm 187kg - Lagermax 20946,- TNT spec.serv. 12340,- zatím jsem nerealizoval zákazník má lepší cenu, takže EXW.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    máte někdo zkušenosti s posíláním zboží na ukrajinu?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CEEYDA: pak dám vědět , hodím i nějakou statistiku, jestli máš dobrej kontakt do Lagru tak sem s ním.
    CEEYDA
    CEEYDA --- ---
    PEPPE_LOPEZ: jj, ja mel na mysli jestlis zkusil Lagermax jak sem Ti psal....to co pises chapu, DAP "prdel" je proste drahota, jedine ze by si to pak vyzvedli sami v Bankoku aby to neslo pres preprani firmy a pak vam to vyuctovali treba, mohlo by stat ve vysledku min :) ale samo to zalezi jak to mate, o co jde atp...tak good luck
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CEEYDA: jedná se o palety cca. 100-250Kg, při takových hmotnostech je rozdíl Cargo vs. Express brutální. No jelikož máme smlouvu s TNT tak mě odkázali na TNT special services. Stejně mám v plánu při příští konkrétní zásilce poptat aspoň 5 firem. Nejhorší jsou poplatky za doručení v Thajsku. Kdyby to šlo poslat jen DAP letiště Bankog , ale musí to bejt DAP Pathumthani což je prdel.
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    PEPPE_LOPEZ: nebo UPS, bo je to v podstate jedno..... thajsko umej skoro vsichni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam