• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z47TCLogistika - import/export - kamionová, letecká i lodní přeprava
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    mozna jsem zapomnel dodat ze mi staci kdyz to tam bude za dva tydny trebas, neni to tak ze to tam musi zitra byt to ne
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    hmmmm ted mi zenska v DHL rekla ze to nejlevneji vidi na 90 000 letadlem doruceni 2 az 3 dny a nejlepe by bylo mit zakazku na palete. wtf? :) Kam a jak jste prisli na tech 5 tisic?

    Diky moc, ja preci za par poharu nedam 9petek:o) I kdyz to platit ja nebudu.

    SITH
    SITH --- ---
    KEDAREK1: já za 5000kč s DHL, za dva dny bez těch celních poplatků, dle mého ceníku
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    KEDAREK1: 24hodin servis 30kg - 320EUR podle mého ceníku TNT
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    SITH: taky bych uvažoval o ecconomy variantách (UPS expedited, TNT ecconomy)
    SITH
    SITH --- ---
    PEPPE_LOPEZ: japonsko do 24bude drahy jak krava. 2 dny budou levnejsi
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    KEDAREK1: nejrychleji to jde přes expresní balíkovou službu (TNT, DHL, UPS, FEDEX) dostanou to tam do 24 hodin(určité destinace)
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    Ahoj, potrebuji poslat do Japonska asi 30kg total. Baliky s pohary krabice 80, 60, 50. Pres koho to dnes vyjde nejlepe a nejrychleji? Moc dekuji Radek
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    je nějaké clo na import fotografického papíru (pro vyvolání fotek mokrou cestou) z USA do EU?
    díky, budu rád i za odkaz někam..
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    je tu někdo, kdo by dokázal spolehlivě odvézt jednu paletu na Ukrajinu?
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    SITH: ty nejsi povinný převzít kód odesílatele, můžeš zboží zařadit podle sebe a pak ho takto deklarovat, pokud se to celníkům nebude líbit, budeš to muset obhájit, nic horšího než , že použijí původní kód se stát nemůže(teda nestalo se mi)
    SITH
    SITH --- ---
    jen tak ze zvědavosti, pokud si dovážíte zboží z USA, kde mají jiné celní kody než máme v EU, podle čeho si porovnáváte jaký US kod odpovida EU zařezení? jen podle popisů tarifů nebo jsou na to nějaké tabulky?
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    EXXXE: momentalne resim zadost o povoleni elektronicke komunikace e-vyvoz (e-dovoz uz mam) - coz znamena opet novy formular + výpis z OR (ne starsi nez 3 mesice) zaslat na celnici, nastesti elektronicky podpis uz mam vybehany
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    HEAVYN: napis jim mejla. reagujou a dobre poradej. maj tam nekde schovanyho kolegu, kterej tomu vsemu rozumi ;)
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    EXXXE: nj volam tam cely dopoledne a nikdo to nebere,..
    asi fakt uz nekam napisu nejaky stiznosti, curaci tady snizujou korunu a delaji tydle zlodejiny, ale aby umoznili cloveku prodat jednoduse neco levneji do ciziny, bez psani formularu na stroji nebo zamestani celnich deklarantu ke kazdymu baliku to ne
    EXXXE
    EXXXE --- ---
    HEAVYN: ja jsem vzdycky info sehnal na infolince celni sparvy. pokud teda uplne nespechas
    Centrum pro základní poradenství a informace z oblasti celní a daňové problematiky a dalších kompetencí Celní správy ČR
    http://www.celnisprava.cz/...i-celni-a-danove-problematiky-a-dalsich-kompetenci-celni-spravy-cr.aspx
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    aha uz ho mam, je mozne to vytisknout a rukou vyplnit? nebo musim mit origose?
    http://www.ceskaposta.cz/...je/uzitecne-informace/jak-posilat-zasilky-do-zahranici/VDD_FORM_2011.pdf
    vim ze u dovozu po me chteli at to je na stroji a formulare uz nejdou sehnat :)
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    PEPPE_LOPEZ: doprdle to je zas tak nepruhledny, jako vsechno ohledne celnice, ze asi napisu babisovi. Ten EX1 doklad zas uz nemuzu nikde najit
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    HEAVYN: no ale to nebudeš mít doklad k odpočtu DPH.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam