• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: no co no, kdysi jsem tam nastavil "supr-bezpecne" heslo, ktere jsem si ulozil v Opere a po par tydnech zapomnel :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: ulozene heslo do admin casti meho blogu

    nevies co pouzivas na svojom blogu? :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: coz o to, programovani zvladam, ale muze tam byt nejaky dumyslny algoritmus na generovani toho hashe typu: SHA256(heslo + random_salt_per_user + datum_registrace.tostring()) a to rucne obchazet muze byt uz prace hranicici s hackovanim :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PINCHE_GRINGO:
    uz asi zbytecne OT ale ne kazdy je programator ze by treba dokazal odhalit hashovaci fci, pripadny substring a nedejboze jeho osolenost :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: PINCHE_GRINGO: presne tak. :)
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    NECROMAN: ale ze noveho hesla muzes udelat hash a ten hash do DB rucne nahrat
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: ale kdeze, jen hloupe weby ukladaji hesla jako plaintext... spravne reseni je ukladat jen hash - otisk, pomoci nehoz lze overit zadane heslo, ale nelze podle hashe ziskat puvodni heslo. Hash hesla si ze SQL zjistim, ale je mi to naprd :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    yep, roky pouzivam powerbuttons, aj ked nie vzdy funguju...


    NECROMAN: tak ked je to tvoj web, tak mas pristup k DB, ne? :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    http://www.passcape.com/opera_password_recovery.htm

    ale to mi jen vyjelo v google jako opera paswsword recovery :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICTECH: taky by se mi to hodilo, mam takhle ulozene heslo do admin casti meho blogu, a nebyt password manageru ,tak uz se tam nedostanu :)
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    KOC256: Videt :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MICTECH:
    videt nebo smazat?
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    Jak se v password manageru dostanu k ulozenym heslum pro jednotlive weby? Diky
    LYCO
    LYCO --- ---
    PINCHE_GRINGO: Je to slovník z programu Hunspell http://pwet.fr/man/linux/fichiers_speciaux/hunspell
    AFAIK neobsahuje žádné speciální znaky s výjimkou diakritických.
    MICKI
    MICKI --- ---
    PINCHE_GRINGO: *.dic
    "cesky slovnik pro kontrolu pravopisu zalozeny na ceskem slovniku
    pro ispell, verze z 29. 10. 2006, ktery vytvoril Petr Kolar spolu s desitkami
    dalsich prispevatelu."
    Je to totéž, co se používá například v OpenOffice
    VFISA
    VFISA --- ---
    GECKON: ja jedu evernote, pze mam jak desktop, tak 2 ntb, tak iPhone..
    hlavne notes v opere je jenom text, navic bez formatovani.. evernote klipuje komplet cele stranky a vypada to dobre..
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    NECROMAN: Strilim do tmy - nesel by vytvorit novy slovnik (cesky), u ktereho by se umazaly hacky a carky? V jakem formatu je slovnik vlastne ulozen? (Udelat skript, ktery by nahradil aktentovy znaky znaky bez akcentu, by bylo jednoduche)
    GECKON
    GECKON --- ---
    taky docela dobrá podobnost :)
    [ Evernote vs. Opera ]
    GECKON
    GECKON --- ---
    VFISA: teď nevím, jestli jsem to pochopil správně, ale Opera má taky sync. Evernote jsem taky zkoušel, a i když má více funkcí (kreslení, tagy,..) , sám jsem zůstal u Opery, protože na text mi stačí v Opeře "notes" a stránky si házím do "bookmarks".

    Operu používám na notebooku i na desktopu, a synchronizace funguje výborně :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    taky jsem uz nad tim uvazoval a jedine co me napadlo je nejak udelat klavesovou zkratku na vypnuti slovniku.

    pokud bys ale vylozene chtel CESKY (ne ČESKÝ) slovnik tak leda hacknout ten jimi pouzivany format...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam