• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOKES: jj ale musim dat stop predtim nez zadam novou adresu... kdyz to stopnu az po zadani druhe adresy tak uz to nepomuze...
    KOKES
    KOKES --- ---
    TRIPLT: když dáš nejdřív stop, tak to funguje ok?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Chm stava se vam nekomu, ze kdyz otevrete v opere nejakej ten web... a spletete se rychle prepisete adresu a odentrujete... jakoze aby se vam oteviral jinej... a udelate to tak rychle ze ten starej web jeste nebyl nactenej tak ze se vam ten tab jakoby zaseka a vubec zadna adresa pak neni schopna se nacist?
    Pricemz kdyz se otevre dalsi tab tak tam to jede vsechno zase normalne? :o
    Nevite nekdo cim by to mohlo byt pripadne co s tim? :)
    (Snad sem to napsal srozumitelne) :-D
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    OVECKA_MJ: V některých verzích bez těch souborů nebyly hesla, zdá se že to zase funguje. Jinak v nich jsou uložený osobní certifikáty, certifikáty certifikačních agentur a nastavení SSL.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    TROFOZOIT: ty soubory jsem nikdy nekopiroval a wandku jsem prenesl :) .. v cem to pomaha? (no offense, jen mne to zajima, v cem je hacek)
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    LEF: Akorát ten seznam na wiki není úplně kompletní. Pro hesla je kromě wand.dat je vhodné zkopírovat taky opcert6.dat, opssl6.dat a opcacrt6.dat.
    LEF
    LEF --- ---
    muzete mi prosim poradit jak zalohovat Operu? jedna se mi predevsim o zalozky a hlavne ulozeny hesla. Vim ze systemovy soubory nejsou umisteny standardne v program files ale nekde jinde a daji se zkopirovat, jenze jelikoz sem si to nikdy nenapsal kde tak dycky tapu a marne hledam. je i jina, pohodlnejsi, moznost jak udelat zalohu po instalaci opery nahrat a myt vyreseno? diky a omlouvam se za lama dotaz :-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: no neviem.. ja mam adresar opery aj v program files, aj v program files(x86) aj v user data local / hadiak / roaming.. proste jak virus rozlezena :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: mejly a hesla jsou v jedne slozce v appsettings, hesla a kontakty jsou dva dalsi soubory, celkem se to da jednou za pul roku :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: keby mala data v jednom adresary :) (mejly / hesla / kontakty / books / rss) tak by to bolo SUPER. ale som vzdy lenivy to hladat po celom disku a tak davam upgrade...

    viem, ze cesty pise v aboute, ale tych adresarov na disku je tak dako viac :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ARKIN: pri updatu na major verzi je vzdy bezpecnejsi dat cisty install (presunout/smazat veskere settings) a potom pouzit sync veci z Opera Link + dokopirovat urlfilter a wand.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ARKIN: ja moc ini menit nechcem.. naposledy mi to poserkalo update opery :) (znovu sa stale objavujuci status bar, ktory zacal fungovat tak ako som v preferenciach nastavil az po tom, co som rucne musel zmazat ini file).

    a to som ho v starej opere ani rucne needitoval.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    to zas mne tam to "inspect element" pri obrazku dost vadi; vyhodili z toho menu nazov obrazku (pouzival som) a properties teraz nie su na poslednom mieste (pouzivam kvoli EXIFu) a tak som zo zaciatku velmi casto pustal dragonfly :/
    KHADGAR
    KHADGAR --- ---
    Musím říct, že 10.51 mi jede už několik dní skvěle bez problémů a dokonce je opravdu rychlejší než 10.10 :)

    Oceňuji taky možnost vyvolat dragonfly po kliknutí myší na "zkontrolovat prvek"...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MARDUK
    MARDUK --- ---
    opera 10.51 - hlasim svizny browser bez problemov, pri 10.50 som uvazoval ze sa vratim k firefoxu
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    KOC256: Aha, tak to by vysvetlovalo, ja si taky jednou preskladal ikonky, ale nespojil jsem si to s timhle problemem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    odebral jsem ten kos a pridal a uz je OK.

    Obcas to chce asi cisty instal a ne porad upgradovat od verze 8.x ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOMAS3333:
    no trochu me ale udivila nasledujici situace:

    v privatnim tabu jsem si dal neco stahovat. jak jsem ho zavrel tak to kilnulo i stahovani... trochu blbe... nemam ve zvyku nechavat tab otevreny jen protoze se stahuje. mohlo by se to alespon zeptat a polozka ze stahovany by mohla zmizet az po stazeni... nebo s restartem opery...
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    ak mam otvoreny privatny tab, po restarte opery zmizne. to je fajn a rozumiem preco to tak je. neda sa vsak nastavit, aby privatny tab ostal otvoreny ale zobrazil by sa rychly pristup?
    ADAM
    ADAM --- ---
    APRILMOUSE:tomu teda hovorím "screenshot" :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam